dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

KaziU91    14

ja jeszcze żniw nie zaczołem . Jak już zboża twarde to pada . wczoraj wyjechałem kombajnem za bramę jakieś 3/4 metry i musiałem się wracać bo zaczęło padać . ciężkie te żniwa w tym roku będą ;/;/

 

ja jeszcze żniw nie zaczołem . Jak już zboża twarde to pada . wczoraj wyjechałem kombajnem za bramę jakieś 3/4 metry i musiałem się wracać bo zaczęło padać . ciężkie te żniwa w tym roku będą ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ja dziś u siebie skoszę żyto owies i kawałek przenżyto wczoraj skosiłem mieszankę na jednym kwałku miałem 3 tony :)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

z tego co widze żniwa w tym roku nie za ciekawe ja skosiłem 50% a został jeszcze owies mieszanka i pszenica.

Na początku zniw troszke sie rozczarowałem bo mialem ok. 4,5t/ha pszenzyta (tak sie jednak okazało) ale obecnie widzac jak sypie u znajomych żyta to jakoś wydaje mi sie iż mój plon jest rewelacyjny :D ze wzgledu na przecietne plony zyta ok. 2,5t/ha :o. A musze zaznaczyć iż w naszych stronach sa gleby typowo żytnie IVb-VIz.

 

A gdyby zboza ozime nie wymarzły wówczas chyba miałbym rekordowe zbiory mój obecny rekord to 5,5t/ha

Przy N=100kg/ha a w tym roku musiałem dać wiecej aby jakoś wypełnić wymrozenia 220kg saletry i 120kg mocznika

 

A wracajac do tematu u mnie w okolicy jeszcze nie ma rolnica aby był już po żniwach wszyscy maja po troszke podkoszone i tak stoi co rusz jakiś deszcz wczoraj natomiast przeszła nawałnica ulewa z gradem i jak pogoda dopisze może we wtorek uda sie cos urwać cieżki rok :( tym bardziej jak nie ma sie kombajnu ale w najbliższym czasie pora na inwestycje w tym kierunku

 

Słońca życzę :)

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15378

A ja chcę deszczu. Żniwa już tylko wspomnieniem. Tak słonecznych i sprzyjających żniw nie było w moim życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

U mnie jeszcze 3 dni i też będzie po żniwach.


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

A ja chcę deszczu. Żniwa już tylko wspomnieniem. Tak słonecznych i sprzyjających żniw nie było w moim życiu.

tak w porównaniu do tamtego roku to pogoda była bardzo dobra, prawie dwa tygodnie bez deszczu. Ja dzisiaj skączyłem ostatnia pszenice. teraz przydał by sie deszcz


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malouda15    0

dzisiaj jechałem samochodem w kujawkso pomorskim ludzie kosza szybko spiesza sie przed deszczem ale około 18 zaczeło padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

U mnie dzisiaj idzie koszenie gdzieś od 13, wtedy wilgotnośc kiepska około 14,7 około 17 było 13,4 więc kosimy nadal

Gdyby tak pogoda się utrzymała to może za tydzień byłby koniec żniw..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

U mnie pogoda ładna od 12dni cały czas piecze. :D


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

okolice goleniowa zachodniopomorkie lipa jak nic deszcz deszcz i deszcz :/ 2 dni pogody dalej deszcz i juz nawet pszenzyto pszenica zaczyna porastac :/ a jutro mam padac znow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

U nas tylko rzepaki położone, ciągle pada, dziś próba w jęczmieniu, to prawie nie było sensu lin odczepiać, nawet na górkach kombajn toną. Jęczmień po gradobiciu sypie prawie tonę z ha, ciekawe jak będzie w innych zbożach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie skoszone ju wszystko, susza dość mocno przyhamowała owies dał 3,2t/ha. Za to dziś udało się zebrać I pokos siana z łąki ekstremalnie mokrej :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba1991wrc    0

Ehh panowie cieszcie się, że już zebraliście co trzeba. U mnie położone dopiero żyto i pszenżyto a mieszanki, których najwięcej jest stoją na pniu i dojrzewają bo pszenica dochodzi jeszcze. Myślę, że jak pogoda dopisze to pod koniec tygodnia skosimy resztę lecz na poprawę pogody się nie zanosi. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U wujka już wszystko pokoszone :) w piątek pojechał skosić ostatnie 1,5 ha mieszanki i jak już wrócił z pola to deszcz troszkę pokropił z 5 minut a słoma z ostanich pól zsieczkowana :D W tym roku bardzo dobry plon z 3 ha słoma zebrana a z ponad 2 posiekana. Teraz już tylko podorać , za 2 tyg skosić drugi pokos i koniec sierpniowych prac polowych


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

U mnie wczoraj przeszła ogromna burza zaczęła się około 20.00 i trwała ze 20 minut. Nie narobiła dużo szkód bo ludzie pokosili ale popsuła prasowanie i zwożenie tym co mieli snopki lub bele na polu. Mi zostało do skoszenia już tylko owies. Żyto i pszenżyto skosiłem wczoraj nie było zbyt ładne ale ważne że się udało zebrać. Owies mam trochę dalej od domu więc skosze przy lepszej pogodzie w tygodniu. A później zwożenie słomy ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

U mnie po żniwach wczoraj zmłócona pszenica jara dzisiaj słoma zbelowana i zwieżiona.Teraz może troche popadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja mam jeszcze koło 7 ha pszenicy jarej ale to może dopiero pod koniec tygodnia się skosi. :) Na całe szczęście nie nie moja. :) A u nas w łódzkim Powiat Wieluń dwa tygodnie dwie pół dniowe przerwy bo burze delikatne przeszły bez szkód a tak non stop za sterami :D Ten rok jak dla mnie i mojego supra bez awaryjny :) Pozdrawiam :)

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dzień popadało z 15 minut, ale po 2h od opadów zaczelismy kosic żyto. Wilgotnosc to 15%. A z pół godziny temu zaczęło lać. I znowu co najmniej dwa dni przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U wujka tylko jeszcze leży 15 arów słomy pszennej do sprasowania tylko narazie nie ma pogody bo wczoraj przeszła duża burza i dziś trochę lało a w prasie trzeba kilka rzeczy wymienić może pod koniec tygodnia się to sprasuję :) Kombajn stoi i się nudzi niedługo jak wyschnie u znajomego pszenica jara jakieś 0,5 ha to będzie trzeba jechać mu ją skosić ale jak ją dziś widziałem to szczerze powiem że on więcej wsiał niż będzie tego zbioru a zarosło to jak cholera rok temu wujo kosił mu 3 września plon był słabiutki tak samo jak w tym roku :lol: U sąsiada już jakieś 2 tyg leży mieszanka wygląda jak by była wałem przejechana kombajnem tego nie wymłóci bo jest równo z ziemią więc kosa i do przodu ale sąsiad to znając życie będzie to kosił jak już wszyscy będą mieć żniwa dawno za sobą :lol:


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Wczoraj wieczór przyszedł deszcz więc na razie po koszeniu, poza tym w południe poszedł wał w kombajnie i cały dzień go robili :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

@ rafto

 

Jęczmień sprzedawałem po 810+vat, w moich okolicach jęczmień jary w tym roku stanowi ponad 60% zasiewów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wartsila    0

witam.mam banalne pytanie-kiedy kosic pszenżyto jare.kupiłem od dalekiego sąsiada ,który mówił ,że to póżna odmiana. sąsiedzi mówią,ze już pora.ale mam dylemat:jeszcze słabo odchodzi od kłosa -wypada może 30 %-reszta zostaje w kłosie.mam się jeszcze wstrzymac?pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj