dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

strzechu    254

Wczoraj zboże było zdatne do koszenia od 16 , a dzis nakosilem sie godzine i o 10 przyszla burza . Kradzione żniwa u mnie. Na chwile obecna 15% zboza skoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dziwne żniwa w tym roku. Ziarno suche a słoma żywa. Wczoraj prasowałem pszenną słomę - rolki nie chciały wyjść z komory. Słoma jak pierzyna. Dobić się dało ale każdą rolkę trzeba było wyciągać z komory. Trzeba czekać aż popada i słoma struchleje troche bo wcale wody nie ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Tak z tą słomą to różnie w tym roku..

U nas to

żyta i jęczmienie poszły do ciecia reszta jeszcze musi troszkę postać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12321    6

Wczoraj zboże było zdatne do koszenia od 16 , a dzis nakosilem sie godzine i o 10 przyszla burza . Kradzione żniwa u mnie. Na chwile obecna 15% zboza skoszone.

 

Ty mieszkasz w Rogowie w oklolicach Brzezin???? (a może Rogów wieś?????)

Bo ja mam rodzine na Jasieniu i niedługo bedziemy kosić tylko musi sie wypogodzić. Najprawdopodobniej w Środe, Czwartek jeżeli nie będzie padać i był to ostatni deszcz ;p

A tak to wszystko leży ;(

A jak u Cb???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

nom zniwa pogoda sie popsula i ciekawe jak to bedzie bo zboza doszly juz ale nie zapowiedziany deszcz przyszedl dzien za wczesnie :/ nic nie ruszone w kolo mnie tylko jeczmienia zimoze pokradli i rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Wczoraj skończyłem kosić jęczmień jary dziś w nocy przyszła burza (20l/m2) teraz czekam aż pszenica jara dojrzeje i będzie koniec żniw ale to dopiero pewnie w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Kamil@ zestaw mój to Claas Arion 640+ Claas Variant 380. Nie wiem czemu taka lipa. Na podbieraku sie tak cieła słoma że szok... A nie chciałem presować bo potem nie zbite baloty za bardzo są.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Dzis o 15 przeszla burza wiec mozna odpoczac po 5 dniach zniw i po robic kilka małych remontów kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

Wczoraj zebrałem trochę mieszanki 1,44 ha i sprasowałem 1 ha słomy.Jutro miałem zamawiać kombajn do mieszanki ale nieźle popadało a więc jutro będę talerzował.A pszenica jeszcze miękka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zboża ozime wykoszone, plonem nie będę się "chwalić" nie będę psuć naszej super średniej af :D W każdym razie przekonałem się że sucha wiosna całkowicie zdegradowała plon a deszcze po 15 czerwca nic nie dały. Lepiej zapowiadają się jare, szkoda że mam ich tak mało.... I mogę powiedzieć że dopiero wczoraj ziarno było suche, w sobotę jeszcze nie takie dobre. Pogoda na razie dopisuje, trochę straszą chmury z których chwila popada ale pół godz wiatru i kombajny dalej ruszają.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo13571    0

Trochę słońca i żniwa ruszyły. u mnie jeszcze tylko hektar pszenicy i hektar owsa i słoma oczywiście:). podobnie jak milanreal1 plonem nie będę się chwalił bo szału nie ma. niestety wiosna zawaliła, ale cóż poradzić taki zawód i taka firma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

dolnośląskie skoszone rzepaki już ponad tydzień temu, jęczmień w tygodniu a w sobotę poszła pszenica ozima i z 1ha udało się i burza przyszła.

Więc zostało mi prawie połowa polnów do zbioru, większość to pszenica jara więc trzeba trochę poczekać.

 

Wczoraj jechałam do Bydgoszczy to za Głogowem, przed Poznaniem jak zaczęło lać to tak cały czas (masakrycznie się jechało) - ale widziałam że większość zbóż pokoszona, baloty tylko na polach stały i kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaarassK    0

Ja wczoraj skosiłem Palazzo-hybrydę z Kws z 2,5 ha sypnęło 13 ton. Liczyłem na więcej ale nie pryskałem w ogóle na grzyba i nie rzuciłem nawozu pod klos. Coz coś za coś. Słomę zas sprzedalem za 500 zl bo w rodzinie. Zona do dziś nie może tego przeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ja jeszcze u siebie nie kosiłem przez długą naprawę silnika. Narazie pokosze trochę na usługach i pod koniec tygodnia jak pogoda pozwoli skoszę żyto a póżniej mieszanki i jęczmień. U nas żniwa trwają chociaż sporo już pokoszone sporo też stoi ;) Województwo Lubelskie Powiat Rycki ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasota    0

Witam.Nikt nie może powidzieć kiedy będą żniwa to tylko wie pogoda-jeżeli temp przekroczy 30 stopni to wszyscy się zdziwią :))))

 

Oj nie do końca, bo można przewidzieć za pomocą mierników wilgotności ziarna. Ja kupiłem w tym roku tester Pomelaca na Allegro i jest bardzo dokladny. Chociaz troche sie pospieszyłem z tym kupnem, bo widziałem potem, ze tu jest taniej i przesyłka za free: http://www.panfarmerek.pl/product-pol-1092-Wilgotnosciomierz-do-ziarna-Pomelac.html. Ale trudno sie mówi, duzo nie straciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja u siebie wszystko wykosiłem została tylko słoma ale kombajn jeszcze wolnego nie dostanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Dziś jak wracałem od koszenia na usłudze widziałem Bizona Rekorda był chyba z 85 roku bo pomarańczowy jasny i nic w tym dziwnego ale miał niebieski heder naprawde wyglądał świetnie niestety nie miałem aparatu:)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja jestem juz po żniwach a tak wogóle to mam u ludzi jeszcze z 15 ha no ale narazie od niedzieli wszystko staneło ze wzgledu na silną burzę z ulewą i dzis niby kombajny trochę zaczeły ciąc ale zaczeło padac o 16 i dopiero przestało więc się odciągają żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

To bardzo dobrze sypało. Coś temat zastygł. Jutro albo pojutrze młócimy pszenicę ozimą. Dzisiaj będę siał poplony bo już mam podorane po pszenżycie, jęczmieniu i mieszance. W tym roku jest tragedia z usługami :( , skosiłem zaledwie 20 ha gdzie zawsze było te 40- 50. Tylko po niedzieli mam 3 ha u sąsiada do wykoszenia i poza tym cisza :mellow: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek i wtorek delikatnie padało, dzisiaj cały dzień świeciło słońce i po południu było widac kombajny na polu. Żyto miało wilgotnosc 17% tak więc trochę za dużo. Jeśli jutro utrzyma się pogoda to wszyscy wyruszą na pola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj zasiałem poplony a jutro wykoszę sobie pszenicę, sprasuję i zaoram jak dnia starczy. Może sąsiad będzie chciał 0,5 ha pszenżyta młócić. Naprawdę tak źle jeszcze nie było żebym miał tak długi przestój w usługach. Ceny są wyrównane. W zeszłym roku to dzień w dzień było koszenie a teraz się nudzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj