dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

redek    47

Myślę że do tej pory kto miał jęczmień to już dawno go skosił :)

U mnie w okolicy żniwa pewnie jutro/pojutrze powoli się zaczną bo widzę że niektórzy już kombajny szykują.

 

Niestety, ja jęczmień ozimy dopiero dzisiaj koszę, zacząłem dwa tygodnie temu - jeden dzień , a potem codziennie deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heh jednak moje podlasie jest zacofane :D :D :D dzisiaj pierwszy kombajn widziałem jak kosil jęczmien ozimy. rzepaki stoją, mieszanki jeszcze w czesci zielone. :rolleyes:

 

jeszcze tydzien trzeba poczekać coś sie zaczelo dziac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W mojej okolicy wszystko zimowe wymarzło a na jare jeszcze czas.No moze jeczmien jary pod konioec tygodniapod kose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

w mojej okolicy dziś wyjechał pierwszy kombajn w rzepak i to na suszarnie..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ja dziś jechałem po jedną część do silnika do Bizona około 40 km i żniwa już ruszyły, Ludzie zaczynają kosić bo boją się że aura się popsuje i będzie długi przestój. Moim zdaniem żyto w niektórych miejscach jest za mokre pszenżyto również. Ci co mieli jęczmień ozimy to powoli kończą żniwa a ci co mają rzepak to koszą i na suszarnie ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

wczoraj mierzyłem żyto na wilgoć w południe miało 16%

w poczekam do środy to liczę ze poniżej 14 przy sprzyjającej pogodzie zejdzie:)

jęczmień jary tez już jest okej tylko niektóry jest twardy a niektóry jeszcze miękki wiec zastosowałem REGLONE no i 3 dni i będzie popiół wiec jeżeli aura dopisze to w sobotę poleci;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolny Śląsk. okolice Lubania. Żniwa ruszyły. Jęczmienie ozime pokoszone, a teraz wszyscy zabrali się za rzepaki. Reszta stoi bo się jeszcze nie nadaje do koszenia. W tym roku w mojej okolicy żniwa są niestety opóźnione. Pozostaje miec nadzieje, że pogoda dopisze przez najbliższe tygodnie. Padało prawie każdego dnia przez półtora miesiąca więc może wypadało się już na zapas. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

W mojej okolicy ci co mieli jęczmienie pokosili już tydzień temu.Ja w sobotę zacząłem z owsem w niedzielę jeden gość wjechał w żyto a dziś jeszcze dwóch w owsy.Swoje żyto,pszenżyto i resztę owsa ciął będę w czwartek.Żniwa się u mnie zaczną pod koniec tygodnia na całego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie jeszcze parę dni, żyto gdzieś może na piątek-sobotę by było dobre, pszenżyto gdzieś na środę. Czyli już blisko ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

@domgóralesku czy po zastosowaniu Reglone są jakieś przeciwskazania co do skarmiania zbórz, czy na dość wyrośniętą komosę podziała w 3 dni?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

U mnie zboża zimowego ze świeczką na polach szukać wszystko wymarzło a jare zaczęły się wymładzać i chyba będzie trzeba prysnąć czymś na zasuszenie.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Dzisiaj wykosiłem wiekszość co miałem ;) Poszedł pod kose też owies. Suchuteńki i przepiękne ziarno! I może wam sie to wydac dziwne ale plon 4,4 t/ha!!! Takiego owsa jeszcze nie miałem nigdy :) I to dzięki koledze milanreal1 który poradził mi jednak sypnąć troche azotu! Tylko na częśći sie wyłożył. Pszenica równo 5t/ha. Ogólnie jestem zadowolony. Województwo podkarpackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Dziasiaj skoszony jęczmień jary, plon nawet nawet, wilgotnośc okej tylko dużo sie poodnowiało na innych kawałkach i jutro trzeba pryskac. Panowie po ilu dniach od oprysku mozna mniej wiecej kosic zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Ja po spaleniu to czekałem przeważnie 14 dni! U mnie w okolicy szykują się rolnicy do koszenia rzepaku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

My dzis ruszylismy dopiero niemoglem jednej czesci dostac nigdzie.

Pszenica ozima zaczeta jutro jade do znajomego w owies i pszenice ozimą.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoszone 4ha jęczmienia jarego.Plon 4,5t/ha.Jest to chociaż przeciętna minimalnej? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wykosiliśmy 3ha pszenicy sypało 6t/ha wilgotność 7% oczywiście musiało sie coś w bizonie stac wzieło jakiegos kija do środka trzabyło go 2 godziny wyciągać dzisiaj przegląd i jazda w żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@EppS ja u siebie reglone zastosowalrm na dosuszanie bo jeczmien jeden byl zielony a obok miekki. reglone pali wszystko co zielone na popiol kosic mozna po trzech dniach a doo spozycia po 2 3 tygodniaxh tak pisze na ulotkach. Ludzie tez stosuja reglone na zazielszczone pola bo wszystko uschnie a kombajn oddmuchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u nas wczoraj jednak poszedł rzepak pod kose i o dziwo po deszczu niedzielnym wilgotność 9.1% i poszła całość. Dał niecałe 3t/h odmiany Kadore i Pioneer jakiś nie pamiętam ale mieszaniec. Kadore jak zawsze nie zawiodła nas chociaż wyglądała gorzej od pioneera. Dodam że jeszcze grad trochę stłukł u nas rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalost    19

Powiat Złotowski. 4 dzień słonecznej i wietrznej pogody. Zboże ładnie dojrzewa. PGR młóci pszenżyto, SKR chyba na pewno swój rzepak. Z bambrów nikt nie wyjechał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

U nas w południowo wschodniej Polsce można powiedzieć że od dzisiaj żniwa pełną parą wszystkie kombajny ruszyły w pole oby pogoda się utrzymała bo znowu zapowiadaja deszcze :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj