dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

triplehhh    0

Jeżeli pogoda dopisze to może od poniedziałku wyjadę na usługi jak ludzie przyjadą do mnie. Nic nie planujcie bo pogoda jest zmienna ja poczekam do poniedziałku jak będzie ładna pogoda to wezmę sobie urlop i zaczynamy wyjazdy ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja planuje chyba dzisiaj Reglonować Zboża jare także w przyszłym tygodniu może już będą u mnie żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jutro rano zakładam stół do rzepaku i ruszamy :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

W moich stronach jeszcze ze trzy tygodnie wszystko jeszcze zielone B) a po ile zboża u was z nowych zbiorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj trochę pokosiłem. 4,5 ha i znajomego i 1 ha u dwóch innych klientów. U znajomego średnia wydajność troszkę ponad 4t/ ha a u tych dwóch mniej więcej 3,5t/ ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Dzisiaj wjechałem w jęczmień ozimy! Nakosiłem zbirnik i kurde awaria! Jeśli się szybko uporam z naprawą i pogoda pozwoli to jutro resztę wykoszę! Ale świeżynka jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

w okolicach Dopiewa jęczmienie, koszą i coś się zdaje ze nawet w żyto ktoś wjechał,

w okolicy Nowego Tomyśla jeden bizon był na polu chyba też w jęczmieniu.

Kto z okolić wolsztyna?rakoniewic? rozstarzewa?

kto z stodolska? głodna? jabłonnej? będę tam jutro :D jak zobaczycie niebieska T4 (z małą paka) i kolesi pod liniami średniego napięcia to podbijajcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

u mnie na podkarpaciu wczoraj zaczeli kosić rzepaki , ja za tydzien wyruszam w jęczmien jary ,i mam pytanie czy lepiej kupić podajnik klosowy czy naprawiać stary ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyZ0    6

lukasz1995 z pytaniem o rzeczy techniczne przejdz do innego tematu jest ich multum. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

w okolicy pierwsze rzepaki wykosiły się same :( przyszedł niby lekki grad ale spustoszenia narobił - ponoć 90-100% strat


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Matka natura płata nam figle. :/. I co ma rolnik powiedzieć po takich stratach...


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

o kurczę ;/ to bardzo kiepsko yacenty, a mówiłeś że dziś będziesz kosił....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

plany są po to aby się psuły :P

jak to mówią firma pod chmurką


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ubezpieczony był rzepak


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

witam :) dzisiaj znajomy skosil mi 1 ha żyta i sypało mizernie bo 2.3tony i skosilismy jeszcze 1.8 ha mieszanki sypła dobrze ok 4 ton z ha jak na 6 klase ziemi to chyba dobrze :) a jak u was sypie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Już mieszanki kosisz ? Masz coś jeszcze czy dożynki ? Ja czuję w moczu, że po niedzieli pierwsi wyrywni w żyta i pszenżyta pojadą. Miało dzisiaj padać ale nic z tego piękna pogoda jest. Zaraz pojadę na pszenżyto to się dowiem kiedy żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie na podkarpaciu juz w okolicy zostalo kilka rzepakow wiekszosc wczoraj i dzis skosila plony zadowalajace nawet bo sypie od 2.5-4t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    664

witam :) dzisiaj znajomy skosil mi 1 ha żyta i sypało mizernie bo 2.3tony i skosilismy jeszcze 1.8 ha mieszanki sypła dobrze ok 4 ton z ha jak na 6 klase ziemi to chyba dobrze :) a jak u was sypie?

A kolega skąd że już mieszanke i żyto kosił? U mnie niby żyto już żółte ale ziarno jeszcze miękie a mieszanka gdzie niegdzie zieląkawa także jeszcze ze dwa tygodnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Okolice Poznania - wczoraj i dziś poszły pierwsze rzepaki, myśle że po niedziele na dobre juz ruszymy w żyto i jęczmień jary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Dziś poszło troche j. jarego, w rzepak też sie powoli rusza, pogody tylko trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

skosiłem mieszanki troche bo juz brakowalo mi zboza a tak na calego wjade dopiero moze za 10 dni...

 

A kolega skąd że już mieszanke i żyto kosił? U mnie niby żyto już żółte ale ziarno jeszcze miękie a mieszanka gdzie niegdzie zieląkawa także jeszcze ze dwa tygodnie ;)

Ja z okolic konia skosilem bo tydzien temu prysnalem roundapem a tak to dopiero na calego za ok 10 dni Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja myślę w połowie przyszłego tygodnia wjechać w pszenżyto i jęczmień jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj