dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

triplehhh    0

Przez ostatnie burze sporo zbóż się naniszczyło. Miejscami pokładły się mieszanki i owies. Udało mi się powoli skosić jęczmień ozimy na usługach teraz dłuższa przerwa bo zboże zielone i odmładzane i do prawdziwych żniw jeszcze daleko :(


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Kurcze wy kosicie już a ja w domu szaleje z nudów ;[ . U nas się nic nie odmładza bo z dnia na dzień więcej słońca ( nie koniecznie temperatury ) i wiatru a mniej deszczu i burz. Zaraz się przejadę kombajnem po podwórzu bo chyba nie wyrobie :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

U mnie wszystko zołte oprócz owsów i mieszanek ale duzo im nie brakuje. myśle że tak z 1,5 tyg i bedą zniwa na całego :)

PeterG14 a jaki masz kombajn ?

Edytowano przez dawid109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Mam nadzieję że pogoda pozwoli i do soboty walnę rzepak po desykacji.Pszenicę mam jeszcze zieloną a żyto słomę ma zielonkawą.Jutro zakładam stół do mojego JD970.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie wszystko zołte oprócz owsów i mieszanek ale duzo im nie brakuje. myśle że tak z 1,5 tyg i bedą zniwa na całego :)

PeterG14 a jaki masz kombajn ?

 

Najlepszy - Bizon Super Z056. Już się przejechałem. U mnie jęczmienie ozime, pszenżyta i żyta już też żółte. Jęczmienie polecą lada dzień a pszenżyto może 2 tygodnie, żyto podobnie. Owsy i mieszanki, które mają dużo jęczmienia już też dochodzą. Powiem tak, jak się obrobię do końca lipca to będzie sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

PeterG szalony jesteś czy nerwowy? Na darmo jeździć i to jeszcze w niedzielę! A młocarnie i heder załączałes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

jak pogoda dopisze to za tydzień góra dwa jadę w pszenżyto i żyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej niby teraz lipiec w miare łaskawy pozwala dojżeć zbożom to zobaczycie w sierpniu na polach ryby będzie można łowić :P

Edytowano przez Kamil94stalker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Różnie może być, rok temu za ciekawie też nie było, zboża czarniały, na polu mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Raczej lipiec żywcem zasusza, pszenica w ciągu 4 dni zrobiła się biała i już ziarnko ***rde się robi. Będzie co ma być. W tamtym roku pszenżyto w październiku kończyłem bo woda stała i też jakoś było, na to nie mamy wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja właaśnie wróciłem z pola i powiem wam że żniwa już widać mięszanka siana 14 marca już żółciutka pszenżyto też. Myślę że jak potrwa taka pogoda jeszcze tydzień to dziabie mięszanki , ale znając życie to pewnie się ochłodzi i deszcz co drugi dzień aż ziarno w kłosach kiełkuje.

 

Wam wszystkim kpledzy życzę wysokich plomów, 0 awari i słonecznej pogody w te żniwa :):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Witam forumowiczów jaką przewidujecie cene za godzine koszenia kombajnem Bizon w tym roku? ja przymierzam sie do 400zł za godzinę.

przepraszam zakładam nowy temat.

Ja w ubiegłym roku za Bizonka płaciłem 250 za hektar i w tym roku myśle cena się nie zmieni dla stałego klienta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

250 to całkiem realna cena mi znajomy kosił rekordem za 300zł/h ale więcej jak hektar kosił przez godzinę. U nas jeszcze zielono jęczmienie ozime wymarzły 2 tygodnie dobrej pogody trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Ja przed chwila wróciłem z pola z zytem i stwierdzam że gdyby utrzymała by sie taka pogoda jak jest teraz to bym koło piątku w nie wjechał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

PeterG szalony jesteś czy nerwowy? Na darmo jeździć i to jeszcze w niedzielę! A młocarnie i heder załączałes?

 

Nie włączałem w ogóle. Nudziło mi się to sobie dla przyjemności wyjechałem z garażu dwa kółka po podwórzu i na tym koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj patrzyłem z ojcem wszystkie nasze zboża to zyto już ***rde,przenice będziemy kosić po niedzieli w przyszłym tygodniu mieszanka złota też ***rdnieje tylko rzepak dziwnie niedojrzały pewnie przez opryski. mieliśmy dzisiaj jęczmień ozimy kosić ale burza i deszcz zepsuły plany.

Edytowano przez Kamil94stalker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3856

wczoraj wyjechaliśmy w pole.

pierwszy zbiornik 16%, kolejne już schodziły do 14.5%

 

Ostatni zbiornik na innym polu - brakło skali na wilgotnościomierzu czyli bylo ponad 30%, rolnik mimo wszystko chciał kosić, po ok 1.5ha zjechaliśmy bo kombajn tylko wył.

Plon od 6 do 2 ton z ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3156

Ja przed chwila wróciłem z pola z zytem i stwierdzam że gdyby utrzymała by sie taka pogoda jak jest teraz to bym koło piątku w nie wjechał :)

 

 

O 21 chodzi jeszcze po polu. :blink:

 

Co do żniw to jeszcze trochę zejdzie bo 50% jeszcze zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Nie pamiętam, kiedy ostatnio 1 lipca jęczmień ozimy kosiliśmy <wow> teraz nie wiem czasem czy w weekend rzepaku już nie bedziemy kosić. Mi sie coś wydaje, że w sierpniu juz bedzie końcówka żniwa i deszcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

u nas juz zaczeli rzepaki kosic po desykacji. Ja mysle kolo soboty jak pogoda pozwoli. Woj opolskie nysa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj w jęczmień ruszamy :D a co do żniw to będą to najwcześniejsze żniwa w moim regionnie od kąd pamiętam wszystko u mnie równo dojżałe po niedzieli żniwa na calego jak oczywiście pogoda pozwoli woj.Świętokrzyskie truskolasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyZ0    6

kamil94 napisz wieczorem jak tam pierwszy dzien żniw?? jak z wilgotnością? czym kosisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj