Skocz do zawartości
frota135

krowa pomocy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowa
frota135    31

witam kupiłem sobie krowe rasa ho tak dla siebie na mleko i mam dowas takie pytanie krowa jest wysokocielna przenosi już 3 dzień pokryta jest cielakiem limuzine i prosze was bo sie natym nieznam jakie krowa ma miec objawy ze będzioe sie cielic? nieznam sie natym bo to moja 1 krowa dodam ze krowa sra co 10 min i ma uniesiony ogon do góry

• Like 1

mora    14

właśnie Ci się zaczyna cielić, ale nie spiesz się z wyciąganiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

frota135    31

właśnie Ci się zaczyna cielić, ale nie spiesz się z wyciąganiem. siema krowa teraz sie połozyła ale niema kopytek co robc?

co mam terzaq robic ?niema kopytek cielaka

• Like 8

chaner123    5

mamy bardzą ciekawą sytuacje cielenie ze wsparciem użytkowników AgroFoto :) może jakiś czat założymy. Mam nadzieje że wszystko będzie ok ale mogłeś skorzystać z pomocy weterynarza albo osoby która się na tym zna

mora    14

Trzeba być przy krowie, więc forum tu słabo pomoże odciągając użytkownika od realu. Mam nadzieję,że krowa poradzila sobie sama. Ja na miejscu kolegi razem z krową kupiłabym podręcznik hodowli bydła (instrukcja obsługi :) )

Karolcia    36

Miejmy nadzieję, że kolega napisze jak poradził sobie z porodem :)

Osobiście uważam, że wiedza podręcznikowa jest przydatna, ale nie w pełnym stopniu. Najlepsza zawsze jest praktyka i możliwość obserwacji osoby, która zna się na danej rzeczy.

Ja krowy cieliłam nie raz i zgadzam sie z @mora, że tak przez forum ciężko instruować w dodatku znając tylko częstotliwość "srania " i to że ogon ma do góry B)

Kamis2010    1

troszkę z innej beczki, Właśnie ocieliła mi się jałówka HO i ma bardzo spuchnięte wymię:( doje ją 3 razy dziennie ale nie bardzo chce dawać mleko do dojarki tylko żeby ja ręcznie doić, wezwać weterynarza do tego wymienia czy dalej smarować ??? dodam że ma tak twarde przy strzykach a całe wymię nie jest tak bardzo, mleka jest tyle co dla cielaka a powinna daw z 30l , ewidentnie zatrzymuje mleko może przez ta opuchliznę

b0gdan    85

opuchlizna sama zejdzie, aby lepiej oddawała mleko można jej dawać zastrzyki z oksytocyną. A że powinna dawać 30 l mleka, to juz zależy jak była żywiona i po jakich rodzicach jest.

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Może dlatego nie oddawać mleka bo się boi ale na razie podawaj oksytocyne. Ja mam krowę co wogóle nie przepuszcza i cały czas jej to podaje.

AGHIAprvPL    1

Może dlatego nie oddawać mleka bo się boi ale na razie podawaj oksytocyne. Ja mam krowę co wogóle nie przepuszcza i cały czas jej to podaje.

Spróbuj zmniejszać dawkę oksytocyny o 0,5ml przy każdym dojeniu, niektóre krowy przyzwyczajają się tak bardzo że bez ukłucia igłą nie chcą puszczać mleka :)

Czasem samo ukłucie wystarczy bez podania substancji.

A na twarde spuchłe wymię dobry właśnie masaż (u mnie jest maść z kamforą oraz salicylanami przeciwzapalnymi), można też zrobić zastrzyk przeciwzapalny, są takie co mają zero karencji na mleko, też zastrzyk moczopędny zmuszający organizm do wchłonięcia obrzęku i wysikania go (np. furosemid)

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Próbowałem. Nie da rady. Już 3 lata jej podaje i w każdej nowej laktacji jest to samo. Mleka daje dużo i jest ładna ale bez oksytocyny (1ml jej podaję) nie odda a jak za wcześnie po zastrzyku zacznie się doic to da tylko połowę mleka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się