crvx40

Krokodyl do obornika

Polecane posty

crvx40    11

Witam! panowie kupiem ladowacz czolowy i chcialbym zrobic krokodyla do obornika. Material mam swoj musze kupic tylko zeby do widel i moje pytania sa takie:

- jakiej szerokosci macie krokodyle przy jakim udzwigu ladowacza

- jaka macie dlugosc zebow gornych i dolnych

- jaka dlugosc maja silownki do zamykania kiedy sa zlozone

- z jakiego materialu wykonana jest rama glowna chodzi mi o to czy z profila np 60x60czy z czegos innego. Ja mysle zrobic z ceownika 80 rame glowna a czesc zamykana z profila 50x50 i jeszcze jedno jak szeroko rozstawione sa zeby. Prosze o podpowiedzi z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Ja zrobiłem do zetora 8145 kroko 160cm, rama z dwóch ceówek(powstał profil 80x90x6),ramka ta do zamykania taka sama tylko z cieńszą ścianką.Zęby dolne 88cm górne 68cm. rozstaw zębów dolne 20, górne 35.Siłownik dobierasz po zrobieniu ramy.Zdjęcie krokodyla mam w galerii popatrz na niego może konstrukcja będzie Ci pasowała to podobnego zrobisz.zdejmowałem nim paletę 1600kg(oczewiscie bez górnej ramki i niektórych żębów w dolnej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

udzwig tura 1800kg do ursusa 1014. wczoraj kupilem na gieldzie zeby dolne 880mm gorne 680mm i silowniki o dlugosci 490mm i skoku 250mm mysle ze dzis zaczne to sklejac:) mam tylko obawy jak zrobic uszy do mocawania na ramce tura chodzi mi o te gorne

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Da się je kupić Jak robiłem swoje widły to był koszt ok 20zł/szt.Są zrobione z blachy 25mm i zaczynają się odginać,radziłbym minimum 35mm grubosci dla swiętego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

kupilem dzis blache 40mm takze zrobie swoje mocawania juz wiem jak wustarczy otwor wywiercic na srednice walka w ramce reszte wyciac i gotowe tylko zastanawiam sie czy 25mm wystarczy od brzegu mocowania do poczatku otworu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiedman1900    0

koledzy mam pytanie odnośnie budowy krokodyla 1.4m do c 360

 

 

zastanawiam się jaki wykonać i jakie zastosować zęby kute i jaki rozstaw zastosować proszę was o podpowiedź w tej

sprawię załączyłem tu kilka zdjęć krokodyli proszę o podpowiedź czy zastosować jeden tłok czy 2 tłoki

i czy zrobić na widłach 810mm czy 880mm i czy jeszcze zrobić widły na 8 czy 7 zębów i podobnie jaka

ma ilość być zębów na krokodylu 6 czy 7 zębów napiszcie koledzy z własnego doświadczenia ile zębów zastosować

na takiej szerokości osprzętu ładowacza aby praca szła sprawnie i jakich użyć materiałów aby konstrukcja była stabilna

jak by ktoś mógł to niech podeśle mi zdj z wymiarami wideł i krokodyla chodzi mi w przypadku wideł o wysokość i przekrój profili zamkniętych i jak byście to wyślijcie zdj z długością piaskowniki które zamykają krokodyl to będę bardzo wdzięczny

możecie na tych zamieszczonych zdjęciach rozpisać wymiary krokodyla z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi jakie zamieścicie

 

tu wstawiłem zdjęcia krokodyli jakie znalazłem

 

oto zdj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

kolego do 60 krokodyl nie będzie duży więc zrób na 1 siłownik bo robienie na 2 to tylko większe koszty. to ile zrobisz zębów to zależy od tego jaki ładujesz obornik bo jak drobny to daj więcej a jak masz gruby obornik to daj mniej zęby po mojemu daj te dłuższe. ramkę główno zrób z ceówki i ją zaślep. kolego popatrz na zdjęcia krokodyli to sporo można z nich wywnioskować. Niech inni napiszą co myślą na ten temat


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

no bo żeby nie zgubić połowy po drodze a jaki masz tur?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

koledzy mam pytanie odnośnie budowy krokodyla 1.4m do c 360

 

 

zastanawiam się jaki wykonać i jakie zastosować zęby kute i jaki rozstaw zastosować proszę was o podpowiedź w tej

sprawię załączyłem tu kilka zdjęć krokodyli proszę o podpowiedź czy zastosować jeden tłok czy 2 tłoki

i czy zrobić na widłach 810mm czy 880mm i czy jeszcze zrobić widły na 8 czy 7 zębów i podobnie jaka

ma ilość być zębów na krokodylu 6 czy 7 zębów napiszcie koledzy z własnego doświadczenia ile zębów zastosować

na takiej szerokości osprzętu ładowacza aby praca szła sprawnie i jakich użyć materiałów aby konstrukcja była stabilna

jak by ktoś mógł to niech podeśle mi zdj z wymiarami wideł i krokodyla chodzi mi w przypadku wideł o wysokość i przekrój profili zamkniętych i jak byście to wyślijcie zdj z długością piaskowniki które zamykają krokodyl to będę bardzo wdzięczny

możecie na tych zamieszczonych zdjęciach rozpisać wymiary krokodyla z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi jakie zamieścicie

 

tu wstawiłem zdjęcia krokodyli jakie znalazłem

 

oto zdj

O grubo planujesz a jaki masz tur? zęby to raczej 60cm wzoruj się na krokodylu 1,34m z hydrametu, sąsiad ma taki na c360 i jest to max na co stać c360 jak podejrzałem jego poracę po prostu odpuściłem sobie krokodyl i praca w większości przypadków idzie sprawniej poza ściółką spod młodzieży i czasem przydało by się ścisnąć bele siana lub luźną sciółkę, jeden siłownik spokojnie wystarczy jak dasz 2 to 1o min bedziesz otwierał i zamykał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiedman1900    0

dzięki za odpowiedzi z udźwigiem to nie będzie problemu bo mam wzmocnioną pompę która ma wydajność 35 litrów gorzej z kerowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

to załóż wspomaganie jak nie na orbitol to od lublina niewielki koszt a do c-360 się nada


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siłownik powinieneś dobrać jak już zrobisz górną szczękę. Wszystko zależy w który miejscu masz punkt obrotu wideł. Wtedy powinieneś opuścić górne widły i zmierzyć odległość między punktami w których planujesz zrobić mocowania siłownika, następnie podnieść górne widły (mniej więcej 1m od ziemi do czubka kolca) i zmierzyć odległość. Odejmujesz od pierwszego wymiaru drugi pomiar i masz przybliżony skok. Jeśli różnica wyniesie np. 23 cm to bierz siłownik ze skokiem 25cm. Gdy już będziesz miał siłownik to wysokością i odległością mocowań dobierzesz właściwe umiejscowienie tak aby siłownik wysuwał się całkowicie po opuszczeniu wideł. Ja przykładowo w swoim krokodylu ma siłownik o skoku 20 cm i średnicy tłoczyska 28mm.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/360615-krokodyl/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/360613-krokodyl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Siema

Nie chciałem zakładać kolejnego tematu i postanowiłem podłączyć sie tutaj.

Podpowiedzcie z jakich profili macie (lub jaką ja powinienem zrobić) ramkę w której umocowane są zęby - 7szt szerokość będzie 130cm. Jak narazie same widły chcę ulepić z możliwością dorobienia kiedyś krokodyla (jak 3sekcję dołożę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W swoim wykorzystałem kształtownik (profil) 80x80x3, bo taki był w hurtowni. Lepszy byłby ze ścianką 4 czy 5 mm. Dla wzmocnienia,bo mam skłonność do przesadyzmu dołożyłem z obu stron profilu płaskownik 80x8. Krokodyl jest do 60-ki, więc musiałem uważać na wagę całości a tak duża liczba zębów spowodowana jest brakiem słomy w oborniku, bo to z obory na rusztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj