Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
undisputed

Jaki Tur do ursusa 1634 2007 r do ładowania tirów ziarnem

Polecane posty

undisputed    0

Witam, planuję kupić ładowacz czołowy do ursusa 1634 i mam kilka dylematów. Tur ma pracować przedewszystkim przy ładowaniu ziarna na tiry toteż zależy mi na jak najwyższej wysokości podnoszenia. Szukam nowego, w miarę solidnego i w przystępnej cenie. W ciągu roku bedzie miał do załadowania 300-400 ton ziarna no i troche nawozów, nic poza tym. Co polecacie, najbardziej pasuje mi ten tur 18 z hydrametu bo podnosi na wysokość 4,4 m. Trochę się obawiam czy konstrukcja ciągnika na nim nie ucierpi. Co polecacie? i czy warto brać amortyzator drgań i joy-a. Wszelkie rady i wskazówki mile widziane

maniacus    0

to zależy od Twoich funduszy ile masz kasy

na Twoim miejscu przejrzałbym firmy WARFAMA HYDRAMET czy Quicke

michal1993    350

Jak masz równą powierzchnię do manewrowania przy załadunku to amortyzator jest zbędny ale na pewno nie zaszkodzi, zawsze lepiej dla ciągnika, a joy to chyba podstawa do sprawnego załadunku.

Wiadomość z agroFakt.pl

undisputed    0

Myślę wstępnie ok 30 tys brutto przeznaczyć na tura, tyle kosztował w listopadzie 2011 tur 8 z Pol-motu z joyem, amortyzacją, i łyżka do materiałów sypkich 1,94 m3. Z hydrametu był nieco droższy. Jeszcze w grę wchodzi Agromasz Mrągowo. Metal-fach i sipma odpadają bo za nisko podnoszą. Nie wiem jakie teraz są ceny ale popytam niebawem dealerów. Ten tur emplex ciekawe rozwiązanie musze się zainteresować tą marką. A może ktoś ma aktualne cenniki naszych producentów ?

izydor6280    464

a nie myslal kolega nad ladowarka, na allegro ceny zaczynaja sie wlasnie od 30 tys.

jesli mozesz troche dolozyc to byloby lepsze rozwiazanie, ladowacz dociazy Ci os ciagnika i po kilku latach bedziesz musial ja regenerowac, skrzynia tez troche dostanie, a i zwrotny taki zestaw nie bedzie, no i oczywiscie spali troche wiecej,

z drugiej strony ladowarki nowej nie zakupisz, wiec trzeba sie liczyc z ewentualnymi kosztami doprowadzenia jej do stanu uzywalnosci

tomek73    186

Kolega ma 1634 z turem polskim, ale nie wiem jakim. Mówi że ten ciagnik i tur to jest totalna porażka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować