Skocz do zawartości
tomb2

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie?

Polecane posty

uglibugli    74

no to teraz mnie rozbawiłeś ;) chociaż nigdy nie wolno mówić nigdy :D w końcu te kabiny były takie super ze może i ktoś je produkuje :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Osobiście odradzam kabiny wyprodukowane przez firmę gola. W zeszłym roku kupiłem kabine do C -360 wersja pszerzona z drzwiami na koło, uchylane boczne szyby, półka na radio, szyberdach. Lista usterek: szyby boczne nie są szczelne i przeciekają, podobnie jak szyba tylna. Ułożenie uszczelek pozostawia wiele do życzenia. Szyberdach gdy jest otwarty wpada w takie wibracje że jest głśniejszy od silnika. Przewody instalacji elektrycznej są poprzeciąganebyle jak, a co gorsze nie zabezpieczone żadnym bezpiecznikiem. Kabina pomalowana jest jedynie z zewnątrz, przy montarzu radia okazało się że cała półka to pordzewiała blacha. Powłoka lakiernicza takrze nie jest najlepsza. Cena jednak nie jest wygórowana 3850zł brutto. Nie polecam !!!

uglibugli    74

Gola nie produkuję kabin tylko nimi handluje wiec wiesz opinia słaba zobacz na tabliczce jakiego producenta masz kabinę i wtedy pisz opinię :)

izydor6280    506

@Kris1976 chcesz kupic kabine jak na zdjeciu czy kwadratowa ?

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kris1976    11

Nowa kabine z błotnikami taka jak na zdjeciu to oferta firmy Naglak ale on juz nie produkuje kabin do tych modeli

Majorek-1.JPG

uglibugli    74

No to w takim razie sorry za błąd ;) myslałem ze jesteś jakiś koneser i szukasz oryginału :)

A poprostu od c-360 nie dopasujesz ??? z tego co podejrzewam to majorek ma takie same korpusy jak 60-tka ;) Pewny nie jestem ale sąsiad ma na majorku kabinę od 60-tki i nie słyszałem zeby coś przerabiał ;) Wydaję mi się ze tu też jest na nim kabina od 60-tki

http://www.youtube.com/watch?v=wsxmYa3AckI

Edytowano przez uglibugli

Areek2    0

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich forumowiczów ;)

Na lato planuję remoncik wizualny mojej C-360 3P.

Ogólnie nie jest źle, jednak przydałoby się odświeżyć maszynę.

Mam kabinę jak w C-362

1.jpg

Jednak ze zwykłą maską. Ta w C-362 bardzo mi się podoba. Zapewne jest mniejsza niż w C-385.

Znalazłem coś takiego:

16.jpg?screen

Widziałem, że kilku użytkowników forum je montowało. Są dobrej jakości? Blacha gruba? Nie rdzewieje?

hektor2040    0

Koledzy zakupiłem kabine czeska ale ta robiona z rury okrągłej a nie kwadrat. Bede miał ja zamiar montować w poniedziałek mógłby ktoś podrzucić jakies fotki jak maja byc przykrecone mocowania z przodu bo nie mam gdzie zobaczyć. Mój meil hektor2040@wp.pl

asharot    183

Co do maski dwa posty wyżej to jest ona solidna,blacha jest grubsza od tej oryginalnej C-360 i wszystko ładnie pasuje tylko że jej wygląd nie każdy akceptuje.

Mocowanie kabiny czeskiej wygląda tak:

IMG83672J_nqqaqhx.JPG

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

hektor2040    0

Ma ktoś może jeszcze jakies zdjecia z bliska jak blachy te z przodu sa zakręcone do korpusu

Edytowano przez hektor2040

Adrian40stka    28

A kto mi powie czy np kabina koji albo firmy gola czy naglaka które są montowane na 30 stki będą pasować na 60 tkę nie chodzi mi o mocowanie jej do korpusu ciągnika tylko jak będzie leżeć na błotnikach czy przestrzeń na maskę zbiornik paliwa będzie pasować ??

mariuszd93    489

Błotniki mają inne skosy i są większe ,maska też jest szersza , mocowania też trzeba przerabiać , ale założyć po przeróbkach na pewno się da , u mnie we wsi sąsiad ma na c360 kabinę od c330, producenta nie znam , jakiś rzemieślnik

Edytowano przez mariuszd93

;)

Dany9587    6

Witam. Czy ktos z was posiada połke na radio w poszerzanej kabinie do c-360 produkcji naglak ? Własnie zlozylem zamowienie ale zastanawia mnie jak wyglada tam mocowanie tej polki(w plastikowej wersji dach jest nie otwierany bo zamiast tego jest tam szyber ale tu nie wiem jak oni montuja) moze bym sie skusił jeszcze na ta opcje jak bym widzial jakies zdjecie pogladowe... Pozdrawiam

Dany9587    6

Dzieki Pawle. Jesli dobrze kojarze to tą kabine masz na c-360 ktora zostawiles. W c-355 miales bez i zamiast lap do podnoszenia dachu były dwie kulki. Jak oceniasz (w koncu uzytkowałes obydwie :) ) ktore rozwiazanie lepsze?

Ursusc385    523

Obydwa rozwiązania są dobre ;) W obu przypadkach dobrze trzyma :) Miałem jeszcze kabinę szyszki i było podobne otwieranie dachu co w tej nowej kabinie z półką, tylko tam inaczej odległości otworów były porobione i dach sam sie zamykał ;/ W Naglaku jest wszystko dopasowane, i jest elegancko :D

Dany9587    6

A powiedz mi gdzie jest roletka przeciwsloneczna? nie daja jak z polka na radio zamawiasz czy dostales oddzielnie?

Ursusc385    523

Roleta przeciwsłoneczna jest tak jak w zwykłej kabinie mocowana, tylko ja akurat u siebie ściągnąłem ją ;)

Dany9587    6

Wytłumacz mi jeszcze jedno dlaczego w twojej c-355 ktora sprzedałes kabina była osadzona nizej a w c-360 wyzej od czego to zalezy?

A ta polka z jakiego materiału jest zrobiona? metal,tworzywo? chciałbym zrobic nawiewy jak w zetorze i tak sie zastanawiam czy nie lepiej mi bedzie od podstaw robic niz pozniej nie daj boże w metalowej tej polce wycinac :)

Edytowano przez Dany9587

Ursusc385    523

Kabina w c-355 jak i w c-360 jest osadzona tak samo ;) Na początku ta nowa kabina była osadzona wyżej ze względu na mocowania od tura ;) Po przerobieniu mocowań tak jak powinno być, były zamocowane tak samo ;) Półka jest z blachy i oklejona materiałem ;)

Dany9587    6

No ok. Mimo tych 60zł za polke zrezygnuje jednak z niej. Duzo roboty przy tym metalu bym miał.

Edytowano przez Dany9587

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się