tomb2

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie?

Polecane posty

Adi96    1848

Ja bym brał Koje lepiej dopasowana i wypasożona.Tamta Sokółka bardziej dla fanatyka ,bo nieco goła a szpary na błotnikami pare cm niby guma ale nie to samo co w Koji.Jak masz fundusz bierz Koje i nie zastanawiaj się.Bierzesz z błotnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

Błotniki też będę zmieniał. Tylko nie wiem czy będę brał od tej samej osoby co kabina, bo za metalowe za malowaniem gościu chce 950 pln (para).  Niby przez telefon powiedział ze z blachy 2mm, ale nigdzie nie widziałem by ktoś robił z tak grubej (wiec się zobaczy jeszcze). Błotniki z polimerc widziałem ktoś oferował po 250 pln sztuka, no ale jeszcze trzeba je pomalować (ale to nie 450 pln). Polimerc to chyba 1,2mm grubości blachy.

Kabina Koja z plastykowymi błotnikami to 4100 pln, ale raz że trzeba na nią wówczas miesiąc czekać, a drugie że nie mam przekanania do plastyku (boję się że w robocie gdzieś się ciągnikiem przyprze i plastyk zaraz pęknie).

Edytowano przez Aktis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzychzg   
Gość krzychzg

Ja bym nie brał plastiku. Minimalne wygięcie i strzał i nie naprawisz trwale. Blachę wygniesz i albo wyklepiesz, w razie potrzeby zaspawasz lub po prostu jeśli nie będzie znaczne to będziesz dalej jeździł bez napraw. Choćby jeśli używasz łańcuchów to coś się zluzuje i sieczka.

Co do reszty się nie wypowiadam bo to nie moje progi ale plastik nie sprawdza się nawet w aucie czy quadzie a traktor to traktor. Miałem głupi dach z tworzywa na c-330 to zwykły halny a wyłamał to to z mocowań i tylko strzępki zostały. W aucie też ktoś nierozważnie się oparł i błotnik strzelił do połowy. A blaszany daszek jak uchylony to tylko gałęzi nazbiera po drodze a śladu nie ma.

Błotniki jeśli masz sprzęt i chęć to pomalujesz do 100zł oba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Co ty gadasz że progi z plastiku się nie sprawdzają zreszta to tylko nadkładka  spod  jest metalowy,i właśnie jeszcze lepiej nie koroduję nie łamie.Byś musiał po rowach jeździć żeby uszkodzić taki próg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1115

Pood nakladkami lubia progi gnic.na to nie ma reguły jednemu bez rdzy a u drugiego próchnicy.Musi byc szczelnie dopasowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzychzg   
Gość krzychzg

Co prawda nie myślałem nawet o progach ale faktycznie też bywają plastikowe. Ja mieszkam na wsi to nie wszędzie jest asfalt i jak najadę jakiś kamień czy krawężnik lub choćby bryłę lodu to starym b4 nie raz zawisłem i nic nie widać a słychać było natomiast plastikowe nakładki w AR porwałem na zwykłym błocie i teraz sterczą.

Wprawdzie z błotnikami z tworzywa w ciągniku nie miałem styczności osobiście ale w innych pojazdach plastiki mi strzelają.

Nie chcę się z nikim kłócić, wyrażam tylko swoją opinię, ktoś wyrazi inną a zainteresowany sam będzie musiał rozważyć wszystkie głosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
Sprzedawca zachwalał te plastykowe błotniki, że niby tak samo mocne jak te w nowych ciągnikach. Niby że z włókna szklanego czy jakoś tak. Niemniej już się nauczyłem, że każdy sprzedawca swój towar zachwala. Sam jednak nie mam z tego typu technologią doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Są mocne do pierwszego drzewa w lesie lub gdy uciąg pęknie i maszyna walnie w niego. Blachę można wyklepać. Tyle w temacie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

handlaz zachwala tylko ten towar co da mu najwiekszy zysk jak mi by gosciu zachwalal ze te plasikowe tak samo dobre jak metalowe czy nawet lepsze to bym zapytal czy ma 5kilowy mlot to sie przekonamy co wytrzymale kolega do zetora frontery mial zalozone nad przednim napedem blotniki jeden plastikowy z agromy czy grene a drugi tirowski to ten tirowski jest elastyczny i nie peka a ten rolniczy odpadl bo pekly mocowania bo ziemia sie nagromadzila 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ShelbyC360    35

Witam, orientujecie się może kto jest producentem tej kabiny do ursusa C-360? Była dostępna przez pewien czas ale teraz ślad po niej zaginął. Nosiła nazwę Sokółka 2018. Jeśli ktoś coś wie na temat tej kabiny to prosiłbym o informację :D

maska-ciagnikowa-maska-do-ciagnika-c360-c360-rogozno-478202739.jpg


Ursus zawsze sam daje radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    515
Ciekawe ile cenią taką, tylko te halogeny ktoś kto wyrysował to raczej w nosek brał coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu12    41

Kabina jeszcze w miarę wygląda. Jakby zmienić położenie przednich halogenów to kabina byłaby całkiem fajna, jednak maska to totalna porażka.

751127579_6_1000x700_ursus-c360-355-wspo

751127579_1_1000x700_ursus-c360-355-wspo

751127579_2_1000x700_ursus-c360-355-wspo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
2 godziny temu, krzychu12 napisał:

Kabina jeszcze w miarę wygląda. Jakby zmienić położenie przednich halogenów to kabina byłaby całkiem fajna, jednak maska to totalna porażka.

751127579_6_1000x700_ursus-c360-355-wspo

751127579_1_1000x700_ursus-c360-355-wspo

751127579_2_1000x700_ursus-c360-355-wspo

Kto jest producentem tego z fotek powyżej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzychzg   
Gość krzychzg

Nikt o zdrowych zmysłach...

Wygląda jak z filmów SF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

mi się skojarzyła ta maska i ułożenie reflektórów z walcem boba budowniczego,podobny układ :/ a tak serio to ta maska to jakiś żart,no chyba że ktoś se jaja robi i kupuje takie coś to wtedy zrozumiem ale tak to nie 

Edytowano przez jackob1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu12    41

Nawet nie wiedziałem, że zaprezentowali tą sześćdziesiątkę podczas tegorocznego Agro Show.

Widać, ze stylistyką próbowali upodobnić tą maskę do nowych Ursusów.

Edytowano przez krzychu12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chce mi się biec mierzyć . Do czego Ci wymiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzychzg   
Gość krzychzg

Nie aktualne. Już otrzymałem odpowiedź.

Dzięki za pomoc

Edytowano przez krzychzg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

ktora z nowych kabin jest najniższa? Mam ciasny wjazd do garazu, że ledwo wjeżdżam z puszką, raczej bedzie czekało mnie kucie. Z tego co obecnie jest na rynku to chyba godny uwagi jest naglak lub koja? Czy jeszcze jakieś alternatywy mniej znane?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtekw
      Czy przy wymianie poduszek pod kabiną, a konkretnie lewej poduszki muszę wyciągać zbiornik paliwa w Vario 818? Ktoś może to robił w innym modelu z tej serii. Proszę o podpowiedz jak prawidłowo zamontować poduszki i jak się dostać do lewej strony(z prawej jest dobry dostęp). Wiem, że był podobny temat, ale nikt nie odpowiada... 
    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Chcialbym sie zapytać Was ile waży kabina puszka/orzeszek z szybami i bez
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez klamka4
      Witam pisze w imieniu kolegi bo ma taki problem. 
      C360 jak jest zimny to odpala a jak ciepły to mie odpala i nie można wałem przekręcić. A jak odpali gdy jest zimny to strasz nie kopci i kontrolki się świeca. Pomoże ktoś z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj