tomb2

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie?

Polecane posty

szarak    15

A moze ktos się wypowie jakich producentów zdecydowanie nie kupowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Ja na pewno nie kupiłbym kabiny Bartesko ;( Mieli fajną koncepcje z kabiną z podłogą ale straciłem tylko czas i nerwy na nią i ciągnik mam nadal w cabrio ... chociaż niektórzy je chwalą ale na pewno ja do nich nie należę ... gdybym teraz miał kupić kabinę to miałem styczność z naglakiem i była napewno owiele lepsza od Bartesko, kuzyn ma szyszkę i też nie jest źle a cenna trochę niższa niż za naglaka ;) Ogólnie ja kupiłbym szyszke bo podoba mi się że ma duża szybę przednią a wykonanie według mnie nie jest najlepsze ale też nie ma tragedii bo chociaż jak pada to podłoga jest sucha co w Bartesko niestety jest nieosiągalne bo nawet błotniki w ulewie były zalane wodą a na podłodze robił się basen .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

http://allegro.pl/ka...3126895563.html

Witam koledzy co powiecie o tej kabinie dla mnie cenowo bardzo dobra jak i wyposażona dobrze ta na pierwszych kilku zdjęciach.

Jak jest z jej wytrzymałością ? jakie opinie są o nich bo bardzo mi się one spodobały a chcemy kupić jakąś do naszej tylko nie możemy zdecydować . Jak jest z jej kupnem trzeba czekać czy ma od ręki najlepiej zadzwonić .

Edytowano przez Marcincc360

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

kolego to jest szyszka ;) jak się na nią zdecydujesz to nie kupuj przez gole albo rejka tylko zadzwoń do jego firmy facet nazywa sie Zbigniew Szyszka, podejrzewam ze uda ci się coś utargowac z cenny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Moje zdanie takie,że jak bym mial kasę,to kupuję koję,a jak nie mam,to wole używaną sokółkę,niż tą całą resztę nowych badziewi,bo to stare jest o wiele solidniejsze i nieraz miałem okazję się o tym przekonać.A że tapicerki nie ma i nie taka "komfortowa"? Co za problem sobie samemu zrobic?Są hurtownie tapicerskie i materiałów tam mamy pod dostatkiem,czego tylko dusza zapragnie,to nie komuna.Te wszystkie nowe kabiny po 2-2.5 tysia,to o kant d*py rozbić.Nie ogladałem tego,ale koję wielokrotnie widziałem i to jest raczej solidniejsze,a poza tym,firma jest juz parę lat na rynku i długo wczesniej,niż te inne badziewia,które powstały kiedy się zrobił nagle taki bum na przerabianie 60-ki na zetora itp. Gówniane udziwnione maski,błotniki itd. i do tego właśnie te "wypasione" kabiny.A prawda jest taka,że 60-ka wyglada najlepiej w orginale,tzn. mam tu na mysli orginalne oblachowanie i ładna kabinę w stylu sokółki,lub właśnie koji,bo one mają najładniejsze kształty i są najsolidniejsze.Tyle ode mnie.Każdy robi jak uważa,to tylko moje osobiste zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Najbardziej jestem nastawiony na kabine Naglak może ktoś ją użytkuje i sie wypowie co do jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Ja też miałem ten dylemat w 2010 roku...Szukałem używanej kabiny ale w mojej okolicy za stare niekompletne kabiny cenią jak za nowe..to dałem sobie spokój... Później zastanawiałem się nad nową Szyszką albo Naglakiem. Na tamten czas Naglak w standardzie kosztował 3290zł i 200zł transport(przez pół Polski) Natomiast Szyszka kosztowała bodajże nie całe 3.600zł(200zł transport) z tym że była naprawdę dobrze wyposażona. Bardzo mi się spodobała i nawet byłem na nią zdecydowany ale nie było jej gdzie pooglądać na żywo,Natomiast Naglaka kupił gość z mojej wsi i miałem okazję go dobrze pooglądać.. I można powiedzieć że to zadecydowało o zakupie bo wiedziałem czego się mogę spodziewać..Niestety na tamten czas nie miałem takiej możliwości z kabiną Szyszką..

 

Jeśli masz możliwość zobaczenia obu to to Ci najbardziej pomoże dokonać wyboru. Dokładnie pooglądasz i wszystko będziesz wiedział:)

 

Co do Naglaka to po to po 2 latach i paru miesiącach jestem strasznie zadowolony z tej kabiny i jak bym miał dzisiaj kupić to też był by to Naglak. Do montażu wszystko elegancko pasuje,bez żadnych przeróbek tylko kręcić śruby...

 

Co do lakieru to delikatnie rdza wyszła na tej blasze przykręcanej z przodu kabiny, ale reszta jest ok,lakier nigdzie nie odpryskuje i całkiem fajnie się trzyma. Tyle że Ursus po każdej robocie stoi sobie w garażu tak że nie wiem jak by się lakier trzymał jak by ciągnik był cały czas na dworze. Jak na takie warunki jak u mnie to lakier jest ok.

 

Ogólnie polecam Naglaka ale nie można od razu innych przekreślać,tak jak pisałem wcześniej jak masz możliwość to pooglądaj obie i wyrobisz sobie zdanie o jednej i o drugiej...


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Właśnie w tym problem, że nie mam gdzie zobaczyć a ni jednej a ni drugiej ale chyba mimo wszystko zdecyduję sie na Naglaka.Czy mógłbyś napisać jak ona jest montowana tzn w których miejscach a moąe wysłałbyś zdjęcia z miejsc w których jest przykręcona moj emeil grzesiekk61@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Napisano (edytowany)

ja mocno myślę nad tą pierwszą do C330M tylko nie wiem czy da się wersję z szyberdachem i niepodnoszonym/stałym dachem, drzwiami otwieranymi jak w MTZ952 lub C-385, interesuje mnie wersja z kablami ale bez lamp (założę sobie jakie chcę), zastanawia mnie też jak wyjdzie z mocowaniami do mego ciągnika czy dostanę komplet gotowych czy będzie trzeba samemu dorabiać.

Ogólnie musiałbym niedługo robić błotniki więc kabina z błotnikami, oczywiście nowa bo remont/przebudowa obecnej trochę by kosztował. Ta akurat mi się podoba bo błotniki są metalowe i okrągłe (wyróżnia się) więc przeżyją jak np pojadę do lasu.

Przeglądając allegro zauważyłem że są dwie wersje takiej kabiny tzn taka jak z linka oraz sadownicza która jest bardzo podobna ale ma pałąk na przedzie dachu, jest chyba węższa i ma drzwi otwierane właśnie jak chcę.

 

Żadnej nie widziałem na żywo więc jakby ktoś coś napisał coś z użytkowania tej z okrągłymi błotnikami byłoby fajnie.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/kabina-kabiny-c330-c-330-c360-c-360-c-360-tworzywo-i3207282297.html zobacz sobie tą kabine ona jest z tworzywa moj wuja ją ma dał za na rok temu 1,500zł i jeszce dodatki i go wynosło 2,300zł to jest kabina naglaka najlepszy profesjonalny dielar szyszka jest troszke gorszy wiem bo mieszkam w okolicach kożmina mozna powiedziec kolo kożmina wlkp sa dwie filmy które zajmóją sie tym kabina naglak jest otyle dobra ze jest ciepło i je czyma wszytkie dziury uszczelnione kabiny sie nie rozkreca a jak cos sie stanie to do firmy plastik jest gróby i niejest mozliwe ze się cos przełamie albo urwie aby rysnie sie to mozna zamalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Dzięki ale mam w MTZcie plastik a w zetorze i ciapku blachę i wolę blachę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

mam prośbę jak można to ci forumowicze którzy posiadają kabinę Naglaka plastikową aby wstawili fotki wnętrza jak i dachu po 2-3 letnim użytkowaniu, oraz opinie co byście zmienili i jakie mankamenty wady wyszły w użytkowaniu.zamierzam kupić kabinę do c-330 a one są bardzo podobne.a w pszyłym roku zakupic do c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie czy dało by rade załżyć tą kabine do c 360 ??http://tablica.pl/oferta/kabina-mf-mtz-zetor-ursus-2100-zl-ID2Cj2H.html#7b199e4ea6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Ma ktos namiary na kabine czeska nowego typu do 360 na podkarpaciu?

Edytowano przez tomeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Odświeżam temat. Mógłby ktoś kto mieszka w okolicy składnic na zachodzie podkarpacia zobaczyc czy są tam jakieś kabiny czeskie nowego typu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Witam mam mały problem mam kabine czeska starego typu i ja k wiadomo wypadki sie zdarzaja i musze wymienic teraz trzy szyby ale po zmierzeniu starych w zaden sposob nie zgadzaja mi sie wymiary z tymi nowymi ktorych wymiary sa podane na allegro :/ Miał juz ktos wczesniej taki problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Dzieki ale te maja inne wymiary niz te ktorych potrzebuje :/ chyba musze wybrac sie do szklarza zeby dorobił mi na wymiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweks44    1

witam, trochę nie na temat ale mam zamiar zmienić karoserie w swojej c-360-ce nowa kabina , błotniki, maska, z tym że maskę chciałbym w starej wersji ale chciałbym założyć pulpit na zegary z plastikowej maski i nie wiem czy by się to zgrało ? próbowaliście już tak ?

z góry dziękuje za odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

da sie, mysle ze nawet bez problemu

gdzies w galerii kiedys nawet widzialem taka 360


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtekw
      Czy przy wymianie poduszek pod kabiną, a konkretnie lewej poduszki muszę wyciągać zbiornik paliwa w Vario 818? Ktoś może to robił w innym modelu z tej serii. Proszę o podpowiedz jak prawidłowo zamontować poduszki i jak się dostać do lewej strony(z prawej jest dobry dostęp). Wiem, że był podobny temat, ale nikt nie odpowiada... 
    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Chcialbym sie zapytać Was ile waży kabina puszka/orzeszek z szybami i bez
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez klamka4
      Witam pisze w imieniu kolegi bo ma taki problem. 
      C360 jak jest zimny to odpala a jak ciepły to mie odpala i nie można wałem przekręcić. A jak odpali gdy jest zimny to strasz nie kopci i kontrolki się świeca. Pomoże ktoś z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj