Zaloguj się, aby obserwować  
MarcinAG

wysokie ceny środków produkcji

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarcinAG    0

Co sądzicie na temat kosztów środków produkcji? Wczoraj trafiłem na ciekawe badania Eurostatu. Piszą, że średnio przez 10 lat środki podrożały o 40%, a wartość sprzedaży plonów o 25%.

Więc różnica jest bardzo duża 15%, i gdzie tu polityka poprawy efektywności i wzrostu zysku w rolnictwie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ładu nie dojdziesz. :( Powiem ci wiecej bo bedzie jeszcze gorzej. pasze znowu idą w góre wczoraj widziałem nowe cenniki :wacko: a mleko pewnei znowu w dół ;[ I jak ma byc dobrze w tym kraju :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinAG    0

Myślę, że tendencja będzie utrzymana drogie środki, drogi olej napędowy, droga energia....

Współczesne rolnictwo czeka trudny okres, dziś już nie wystarczy znać się na produkcji rolnej, trzeba być zaopatrzeniowcem, handlowcem, księgowym...

 

Zresztą rolnicy, których spotykam na co dzien narzekają i na wysokie ceny i na dużą ilość czasu, którą muszą poświęcać na robienie zakupów środków, zwłaszcza negocjacje cen. Jak pokazujemy im możliwości naszej platformy handlowej to najpierw są zdziwieni i podchodzą do tematu ostrożnie, ale jak oszczędzają pierwsze pieniądze i czas to wtedy jest już zupełnie inaczej.

 

Co by nie pisać i mówić to coraz trudniej się gospodaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez radzioRS
      Witam interesuja mnie wasze opinie na temat pasze pista koncentrat opas, opas 40
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj