Polecane posty

TomaszNowak    6

Koledzy co sądzicie o rozsiewaczach firmy Dexwal ??. Mam zamiar kupić rozsiewacz w najbliższym czasie i rozważam zakup Rozsiewacza TAJFUN WIBRO firmy dexwal, albo używanego Kuhn ewentualnie Rauch. Możecie mi doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Kolego jak chcesz sobie kupić jakiś dobry rozsiewacz a nie dysponujesz sporym budżetem,to proponuje Ci firmę Rauch,za około 2 tysia kupisz starszego Kometa ,2 tarcze,pojemność od 600 w górę.Rozsiewacze tę są bardzo dobre,równomierny wysiew,Ile ustawisz tyle wysiejesz.Nie proponował bym Ci zakupu jakiś rzemioch,bo ich Jakość jest poniżająco nie zadowalająca a o wysiewie nie wspomnę;Jeżeli masz troszkę więcej gotówki polecam serię ZSB bądź MDS...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ten tajfun jest niby uniwersalny, rozsieje nawet wapno http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/testy-farmera/artykuly/rozsiewacz-dexwal-tajfun-550-rozsieje-prawie-wszystko,30537,0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz21    0

Witam

kilka dni temu zamówiłem rozsiewacz tornado duo

zobaczymy co co ta maszyna jest warta ;)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

mam zamiar kupić rozsiewacz tornado wibro, ma być przede wszystkim do wapna, kredy i podobnych. Czy rozsieje? Ktoś może potwierdzić, że się nie zawiesza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz21    0

No więc od pewnego czasu jestem nie do końca szczęśliwym posiadaczem rozsiewacza tornado duo turbo

więc tak :

średni rozrzut ok 20 m

nieprecyzyjne oznakowanie tabeli dawkowania na na talerze wysiewające tzn jak z lewej strony ustawimy dawkę na ,,2" to z prawej strony żeby osiągnąć taki sam wysiew musimy ustawić na np ,,3,25"

no i najlepsze po ok 8 ha obudowa głównej przekładni pękła na pół. Powód brak oleju w przekładni a co najlepsze w pozostałych dwóch przekładniach bocznych również nie było ani grama oleju.

Mam nadzieje że po naprawie gwarancyjnej nie będę miał więcej problemu z tą maszyną


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekh    0

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tej marce. Ja jestem zainteresowany kupnem rozsiewacza dexwal tornado duo 850l. Ma ktoś z was taki rozsiewacz? Co o nim sądzicie? Jak sieje, i jak się w nim sprawuje hydrauliczne otwieranie?

 

A jak nie ten to co byście mi proponowali ?. Chciałbym się zmieścić w cenie 5 tys

Połączone

Edytowano przez danielhaker
dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

posiadam starego raucha mds i jestem bardzo zadowolony. idealny do nawozów mineralnych. Raz chciałem rozsiać kredę koszelowską ( to takie granulowane wapno szybko działające) i nie dało rady, połowa została w rozsiewaczu i żeby wysiać musiałem ruszać i chamować i tak aż do opróżnienia rozsiewacza. dlatego chcę kupić tornado wibro. sprzedawca, z którym rozmawiałem twierdzi, że rozsieje nawozy pyliste w tym wapno. ale chciałbym poznać opinię kogoś kto praktykował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIK31    0

kolego zapomnij o tym rozsiewaczu.Mam taki ale nadaje sie tylko na przetop na zabawki dla dzieci.

Nie da sie nim siac nawozu a juz tym bardziej wapna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

Kupiłem lejek na 570 kg za 960 zł z zamykaniem hydraulicznym - będziemy testować przy rozsiewaniu w tym tygodniu

 

- wstępnie co zauważyłem to że tabela wysiewu jest na 7 stopniowej skali a miejsc na zawleczkę do regulacji otoru jest tylko 5

Edytowano przez qomar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zainteresowany kupnem rozsiewacza tornado duo 850l xD

Czyli podsumowując koledzy nie warto kupować tego rozsiewacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Niestety też jestem posiadaczem tornado duo i największa wada jest taka że nie równo sieje czy da się to jakoś poprawić np przez zmianę kąta łopatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

już ci muwie co i jak  żeby równo siał jeden otwur musi być ustawiony  więcej 2 mniej pewnie w fabryce nie ustawili na śrubie od otwierania  masz regulaciję co do łopatek to ustawiasz je szeżej to dalej sieje zwęzisz to bliżej bedzie siał bo dzwoniłem w tym roku do fabryki a co do wysiewu to ręce mi opadają sieje jak chce tam powinno być podane przy jakiej prędkości ile wylatuje na każdym otwoże i jakiego nawozu przynajmniej salety i polifoski to by jakieś rozeznanie było a nie na oko się ustawia i jak braknie to na 3 trzeba jeździć by ruwno posiać nawet w satym leju było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

W instrukcji dexwal duo pisali żeby wyregulować go przy otwartej dzwigni z przodu - otwieramy zasuwkę reguacyjną po lewej stronie z tyłu , w szczelinę wysiewu włożyć pręt 10mm a następnie ustawiamy wysiew na skali na 1 , jeśli się to nie uda odkręcamy nakrętki na pręcie gwintowanym i kręcimy do skutku. Po zablokowaniu nakrętek przeprowadzamy próbę po prawej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi7339    0

Witam. A może ktoś podpowie co zrobić żeby siał równo też do tyłu? Moja 500l Dexwal więcej sieje na boki a z tyłu jest cienizna. Pochylałem go do przodu, odchylałem do tyłu i d....  jak nawozy zaczynają działać to mam piękne pasy na polu. I jasno jest za ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

witam panowie mam pytanie mam rozsiewacz dexwal 300 l i ma plastikowa tarcze i plastikowe lopatki mam szesc lopatek i chce zeby szezej sial to musze wszystkie lopatki dac do przodu czy cofbac je do tylu?bo w tej chwili lopatki sa na srodkowych dziurkach i mam mozliwosc ja dac na dziuurke do przodu i o jedna dziurke je cofanac prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Zgodnie z rozumem , przestaw zewnętrzne mocowanie łopatek do tyłu ,będzie sypał dalej ,ale żeby nawóz działał równomiernie na uprawy pasuje jeżdzić gęściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0
Napisano (edytowany)

<p>Ale mam przestawic wszystkie lapki do tylku czy tylko dwie a moge przestawic 4 bo dwie sa na stale i sie nie da</p>

Edytowano przez zibi16245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

witam

Czy ma ktoś instrukcje do lejkowego dexwala z 3 dźwigniami albo przynajmniej tabele wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0

Witam.Mam również lejek dexwala z tymi 6-ma łopatkami turbo  i mam ogromny problem z ustawieniem.Wysiewam 300 kg na ha saletry na 1dawkę .Ustawienie aby rozrzucał na 12 13 metrów.Ale główny problem mam w tym że lewa strona rozsiewacza  wyrzuca jakby dużo więcej nawozu i dalej a prawa strona dużo mniej nawozu i co za tym idzie bliżej.Oglądając zbliżający się ciągnik widzę z daleka jak lewa strona ładnie rozsypuje  a prawa  bardzo słabo jakby ten nawóz się mielił bardziej niż rozsypywał.  Potem widać  pasy w zbożach bo gołym okiem widzę ze tam gdzie ciemna piękna pszenica a tam gdzie jasna  słaba i szlak człowieka trafia.Ja wiem że to tani sprzęt  ale myślałem że nowy będzie lepiej rozsiewał ale efekt odwrotny raczej  Macie panowie jakieś  opcje co można  ustawić  inaczej aby równo w miarę rozsiewał ?jeśli ktoś ma taki sam rozsiewacz i ma jakiś patent na ustawienie tego czegoś będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mikesz1404
      Witam. Czy posiada ktoś z Was polską tabelę wysiewu nawozów do Sulky dpx 1155?
    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez tak99
      Cześć
      Mam pytanie do uzytkownikow rozsiewacza marki WOPROL 1000 L. Jak ustawione macie łapki od talerzy jak wysiewacie np Saletre amonowa, i jaki numer dziury na 12m?
    • Przez mafiateamlubuskie15
      Mam zamiar zakupić agregat talerzowy dexwal tur. Może ktoś miał styczność lub posiada taką maszynę ?
       
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj