Polecane posty

WITAM. jestem użytkownikiem mf520 już 5 sezon, jak narazie nie dopalił tak mocno, w pierwszym sezonie troche dołożyłem tarcze sprzegłową i docisk od napędu maszyny poza tym jak narazie to drobnostki ale mam mały problem, mianowicie sezon juz za niedługo a chce sie uporac z drobnymi usterkami przed żniwami...

- mam taki mały problem z prawej strony przy hedrze to sprzęgło mi sie troche ślizga gdy podejdzie więcej słomy to wał w hedrze przystaje czy to sie smaruje? bo myśle ze od tego może sie ślizgać ale w sumie jak tam nie smarować jak takie obroty..

następny problem to taki że mam kombajn chyba za bardzo skęcony na maszynie, fakt dobrze czyści i wymłaca ale musze wolniej jeżdzić jak więcej podejdzie słomy to słychać wwwwwwrrrrrrrrrrr połknie i pomruczy troche jak to rozkręcić i o ile a dodam ze ktoś to na stałe ustawił .... poprzednik... bo ta korbka po prawej nie działa jak się ja kręci...

 

jeszcze jedno w zeszłym roku nawalił szarpacz znaczy ten krutki kawałek odlewu wymieniłem bo pęk co napędza kose a tej śruby kur... za cholere nie idzie usztywnić po parru godz pracy trzeba stawać i dokręcać bo sie cholera popuszcza i tłucze i grzeje... to by było na tyle pozdrawiam

 

tam pisałem ze z prawej strony przy hedrze sorry pomyłka z lewej strony przy sprzegiełku od tego wału w hedrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marjan    0

witam

kupiłem taki sam w tym roku 3

nie wiem od czego jest ta wajcha z prawej strony siedzenia pisze ---- i tak dalej

4

 

{pisze ---- 3/4 1/16 }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Ta dzwignia z cyframi to klepisko ustawiasz (wlot) przy silniku pod wydechem jest druga na wylot,korbka do obrotów bebna,dziala przez lancuch,moze spadł albo go nie ma, to ramie od kosy nagrzej i na goraco zakrec.

Edytowano przez maniek0277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Witam .moje pytanie jest takie czy warto kupić MF-a np;520 ,525 lub 530 czym się te modele odróżniają od siebie .MF był by następcą Bizona pola mam pochyłe więc taki Ala góral był by idealny .Znajomy posiada 520 już 7 sezon no w tym roku był trochę awaryjny ale poległe kosił to niema co się dziwić nic wiecznie nie będzie  poprzednie sezony tylko ON i w pole kosi ponad 60ha rocznie .przeglądałem tą 520 -tke to za wiele żeczy nie było zmieniane a rocznik to 1979 w bizonie już wszystko mieniane z 4 razy lub więcej Na co zwrócić uwagę przy zakupie Takiego kombajnu fundusze to 20 tyś z  sieczkarnia ,kabina to obojętne czy będzie .

To że 530 ma mniejszy posiewacz to wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj