Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

Brat kupował kilka lat temu sprowadzane, ale to nieco inaczej wyglądało. Samochód miał blachy na których handlarz sprowadzał kilka samochodów. Też się udało jak wracałem z giełdy i radiowóz stał za mną na światłach. Daliśmy jakąś zaliczkę i handlarz załatwił wszystkie dokumenty a jemu został tylko przegląd i rejestracja.
Mnie właśnie zniechęca biurokracja, jeżdżenie i załatwianie. Do każdego który by mnie interesował ma po 200 i więcej kilometrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

@mariuszd93 to jest właśnie to-jak się uda i dojedziesz do domu to będzie o, a jak się nie uda to dostaniesz mandat, zakaz dalszej jazdy, i jeszcze za lawetę zapłacisz

też z bratem tak przyprowadziliśmy auto, tyle że było to 60km, 200km bym nie zaryzykował

@thomas2135 tak to jest jak uprzesz się na jeden konkretny model, sam wybrałem się ostatnio zobaczyć Polo GTi 250km od domu, po rozmowie wyglądało że wszytko będzie ok, auto na zdjęciach ok, jechałem już z pieniędzmi i umowami, i co??? i lipa, bo auto które miało mieć niby 125KM było słabsze i bardziej drętwe od mojego autka o mocy raptem 101KM, tak też zrobiłem sobie wycieczkę 500km i wróciłem z niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mnie właśnie zniechęca biurokracja, jeżdżenie i załatwianie. Do każdego który by mnie interesował ma po 200 i więcej kilometrów.

Przy  zakupie  sprowadzonego  z  zagranicy , nie masz  wcale  więcej załatwiania  niz przy krajowym.

Ja zarejestrowałem  swój  w ciągu  pół  godziny, łącznie   z  czekaniem  w kolejce , godzinę  trzeba było poczekać  na  dowód  tymczasowy  , za  miesiąc po  odbiór  stałego .

 

Koszt  to  250 zł z  jakąs końcówką 2, albo  6  chyba 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

O ile miales oplacona akcyze skarbowy zrobiony przeglad tlumaczenie itp. Ja jsk mam robic pelne oplaty to papiery zawoze do kolesia co robi takie rzeczy za 100 zl i jade na drugi dzien po tablice a w moim wk to czekania jest kilka godzin i nie powiedziane ze w jeden dzien zalatwisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak  była opłacona  akcyza  i cło , zrobione  tłumaczenie , sprzedaż na  fakturę - więc  urząd  skarbowy  załatwiony .

Na przegląd  to  razem  ze  sprzedającym  jeździliśmy , zobaczyłem przy okazji  jak  amortyzatory  , zawieszenie ,  hamulce itp.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja właśnie miałem na myśli te niepłacone auta. Mało jest samochodów przygotowanych do rejestracji. Żeby samą akcyzę zapłacić musiałbym jechać 90 km do Olsztyna. Póki szukam, ale ofert nie przybywa. Szukam czarnego a pełno w srebrnym kolorze a tych dookoła jest chyba z pierdylion. Co 3-4 samochód na mieście jest srebrny, w okolicy, nawet we wsi to samo. Obrzydł mi ten kolor, ale jak nic nie znajdę nie pozostaje mi nic innego.
Wczoraj zapytałem ile wyniosłoby OC od benzyniaka 2,4 z 2004 r to usłyszałem 2200 zł bez zniżek mimo prawa jazdy od 2005. Jutro będę znał ceny innych towarzystw. Na rankomat.pl najtańsze było 1400 zł OC+ ASS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To nie liczy się ile masz prawko tylko ile lat masz nieprzerwanie polisę na jakiś pojazd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nieprzerwanie polise  na  jakis pojazd? 

Nie  liczy  sie  ile  masz nieprzerwanie polise  na jakiś pojazd - tylko  i=jaki masz  staż  w  bezszkodowym przebiegu ubezpieczenia 

Ile  lat masz  prawko  - też  się  liczy 

 

Thomas2135

Ten  

Hyundai Santa Fe I

do którego link podałeś - był opłacony .

W komisach  najczęściej  samochody  są  po opłatach 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

Jeśli przez dłuższy okres nie będziesz miał żadnego pojazdu na siebie ubezpieczonego to zniżki ci się zaczną zmniejszać, a nawet mogą się wyzerowac.
A ceny ubezpieczeń od zeszłego roku zdrożały ponad 100%, w zeszłym roku ubezpieczenia płaciłem nie całe 400zl na rok za silnik 1.9,w tym roku opłacalem w październiku i było już ponad 600zl,a drugie auto z takim samym silnikiem opłacalem dwa tygodnie temu i wyszło ponad 800zl

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie ile teraz wynosi akcyza za sprowadzony samochód? Jeden handlarz, ten z Gostynina mówił, że 400 zł do opłacenia, inni pisali na aukcji, że 800-900 za przygotowanie do rejestracji. Szukałem w necie to dla silników powyżej 2 L jest 18,6%. W czerwcu były plany na zmniejszenie do 10,6%.
Tego chcę obejrzeć
http://allegro.pl/hyundai-santa-fe-2-4-benzyna-climatronic-skory-i6624725456.html
to koleś mówi, że akcyza ok 500 zł. i może dokumenty przygotować. Pytam, bo nie chcę się naciąć jak trzeba zapłacić 2,5 tyś akcyzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Jak tak,to niech Ci handlarz zapłaci akcyzę,a Ty zwrócisz mu te 500 złotych.Policz 18,6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byłem i przejechałem się na darmo. Skur.., szczy.. mnie olał. Przyjechałem obejrzeć samochód a po minucie przyszła jakaś siksa, wsiadła i pojechała. Koleś telefonu nie odbierał, albo miał zajęty. Jeszcze jak jechaliśmy pies przypier.. w tira i prawie wpadł nam pod koła. Łapa wyrwana, jakoś przeżył i uciekł. Ten widok pozostanie w głowie na długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Teraz jest akcyza od kwoty na fakturze lub umowie. Handlarze oryginalne faktury wywalają i piszą sami sobie na jakieś śmieszne sumy. I wychodzi potem 400 zł. Podsumowując ile sobie napiszesz na lipnej fakturze lub umowie tyle zapłacisz. Oczywiście w zależności od pojemności. Akcyza ma się zmienić. Ale jeszcze nie wiadomo dokładnie co i jak. Będzie na pewno drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

chyba trzeba zasowac na germanie po potwora. w planie jest 3.2 lub 4.2 benzynka teraz jescze akcyze da sie zaplacic a wedlug nowych stawek bedzie wrecz smiesznie!!! chyba warto ulokowac kapital i kupic kilka sztuk to po nowym roku bedzie mega przebitka. a tu podaje hicior w wykonaniu naszych genialnych poslow dla widzow o mocnych nerwach :P

http://www.motofakty.pl/artykul/akcyza-od-czego-ma-zalezec-i-ile-wyniesie.html

 uwaga ogladasz nawlasna odpowiedzialnosc!!!! mozna zejsc na serce  z wrazenia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Nie ma czegoś takiego,że handlarz sobie napisze ile chce,to było 10 lat temu.Teraz urząd celny ma widełki cenowe do rocznika,modelu i oblicza akcyzę.Można jedynie powołać rzeczoznawcę(dać mu w łapę),co kosztuje i ma sens przy akcyzie 18,6% i droższych autach.Handlarze wciskają kit tym,którzy nie wiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hubertus co ty opowiadasz. Nie ma czegoś takiego jak akcyza od kwoty na FV. Biorą to z tabel jak ubezpieczyciel a bardzo często dane auto jest wyceniane drożej przez urząd celny niż ubezpieczyciela. Dla mnie ta ustawa jest znacznie korzystniejsza od poprzedniej. Np kup sobie teraz 2-letnie Q7 4,2 TDI i zapłać akcyzę, a zapłać akcyzę od niego po wejściu nowej ustawy to raz, a dwa mniej śmietników na i tak niebezpiecznych PL drogach.

Minus taki że rocznikowo nie będzie śmietników, tylko blacharze zarobią bo nowsze auta, które są droższe będą przyjeżdżać do nas minimum w dwóch częściach.

 

crazy29 zastanów się nad tym posunięciem lokowania kapitału jeszcze raz. Weź też pod uwagę że setki kapitałów stoi już w PL na szrot-misach a kolejne szroty będą kupowane za cenę taką aby po opłaceniu akcyzy zamknąć się na +. Czyli teraz handlarz za pasata 2,5 tdi jest w stanie zapłacić szwabowi 2000 e, a po wejściu ustawy będzie szukał tylko sztuk za 1500e. Gdy znaleźć nie będzie można, niemiec będzie musiał zbić cenę aby paski mogły zardzewieć w PL.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

chyba nie widziales planowanych stawek akcyzy. juz nikt nie przywiezie paska 2,5 bo przed 2010 rokiem akcyza juz bedzie min 20 kola. a narodu niestac w wiekszosci tak jak ciebie na Q7 i to 2 letnia :) ale kto bogatemu zabroni? nie wszyscy ludzie sa tak bogaci jak my - rolnicy :D

pozatym jak dla mnie to chodzi glownie o starsze proste i sprawdzone silniki, a nie tak jak teraz FSI TSI i inne gowna diesla z filtrami i innymi wynalazkami ktore niewiele wytrzymaja bez serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie kupuję młodego Q7, taki przykład tylko dałem. Bo nówki z salonu nie warto, najlepiej 2 - 3 letni samochód, w PL ciężko znaleźć coś sensownego może jakieś odstępne lisingów, a szwaby mają kasę, mają zachcianki i często wymieniają sobie auta dlatego warto u nich kupować 2 latka bo mamy pewność że auto 100% a nie składak z PL.

 

No ja mówię o takim najpopularniejszym w środowisku wiejskim czyli B5, no teraz zaczyna go wygryzać A6 2006 rok. To fakt ładna akcyza będzie :D śmietniki wyeliminuje. Ale niestety na rynku mamy ich już dość, starczy dla wszystkich. Najlepiej jak by ja znieśli całkowicie, o. 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

jak by zniesli to by bylo fajnie, ale jak by wreszcie ktos przypilnowal tego co wjezdza to by juz tak zle nie bylo. wystarczy zatrzymac sprowadzanie rozbitych i do tgo jakas kontrola nad stanem licznikow i by bylo ok. no ale jak to zrobic skoro granice juz zniknely?? unia wiedziala co robi gdy wpadla na pomysl likwidacji przejsc granicznych. wiedzieli ze nikt nie bedzie w stanie zatrzymac np rozbitych aut ktore zasmiecaja ich place a polaczki wyklepia i beda tym jeszcze jezdzic uradowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może i się pozmieniało tak jak piszecie. Ja od kilku lat nic nie sprowadzałem więc nie jestem na bieżąco. Parę lat temu ludziska pisali po 300 euro i na celnym przechodziło. Co do nowej ustawy Może i nie była złym pomysłem. Fakt było by drożej. Ale każdy oglądając auto gdzieś na zachodzie szybciutko sprawdził by ile go akcyza wyniesie. Teraz coraz więcej słychać o jakimś współczynniku deprecjacji. Który będzie obniżał akcyzę wraz ze spadkiem stanu technicznego auta. Czyli przywóz złomu będzie bardziej się opłacał. Do tego będzie to korupcjogenne. W urzędach celnych znowu pojawi się łapówkarstwo. To samo rzeczoznawcy. Bo każdemu będzie zależało by obniżyć wartość auta. Niestety polskie władze bez wyjątku łączy skłonność do tworzenia zawiłego prawa. Takiego które sprzyja korupcji i psuje to państwo.

Co do nowej akcyzy. Niektóre auta wyjdą drożej inne taniej. Miłośnicy youngtimerów i oldtimerów już płaczą. A sprowadzane przez nich auta są często w dużo lepszym stanie niż 7 letni passat. Ktoś w ogóle wie czy ta nowa akcyza już weszła. I jak wylicza sie ten współczynnik deprecjacji i czy on w ogóle jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

chyba nie widziales planowanych stawek akcyzy. juz nikt nie przywiezie paska 2,5 bo przed 2010 rokiem akcyza juz bedzie min 20 kola. a narodu niestac w wiekszosci tak jak ciebie na Q7 i to 2 letnia :) ale kto bogatemu zabroni? nie wszyscy ludzie sa tak bogaci jak my - rolnicy :D

pozatym jak dla mnie to chodzi glownie o starsze proste i sprawdzone silniki, a nie tak jak teraz FSI TSI i inne gowna diesla z filtrami i innymi wynalazkami ktore niewiele wytrzymaja bez serwisu.

 

niewiem po co to bicie piany i jakies niesprawdzone informacje powielacie o tej akcyzie. najprosciej to mozna okreslic tak ze auto przed 2004 dostana po d*pie bo bedzie stawka ok 3000zl a teraz sie placilo ok 400zl i tyle ,auto od2004 do 2010 to moze zdrozeja o 500zl bo wzrost minimalny a za nowsze bedzie taniej,a juz za powyzej 2l pojemnosci bedze duzo taniej bo do tej pory kupujac  3-7 letnie auto z duzym motorem byla tragedia i trzeba bylo robic ogromne numery zeby zanizyc. krzycza ludze co tak naprawde nie wczytali sie w ustawe tylko powielaja glupoty lub milosnicy zlomow za 3000zl bo takich juz sie nie bedzie oplacalo sprowadzac i dobrze .popatrzcie ile kosztuja teraz auta od 2004 czy to sa duze kwoty,przeciez takie 12 letnie auto to tez nie jakas nowka i kosztuje do 10 i prawie nic sie nie zmieni a kupujac nowsze mozna bedzie sporo zaoszczedzic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem skąd te 400 zł akcyzy. Jak patrzyłem to przykładowo to od samochódu 2,4 L o wartości ok 13 tyś trzeba zapłacić ok 2400 zł akcyzy, bo obecna stawka dla silników pow 2 L to 18,6%. Nie zagłebiałem się w ten projekt ustawy, ale po zmianach akcyza dla tego silnika wyniosłaby prawie tyle samo. Inni znów pisali, że samochody z dużym silnikiem pow. 2 L miały mieć niższą niż obecnie stawkę. Chodzą jakieś pogłoski, że ustawa jednak nie wejdzie od nowego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

kolego te 400zl to ja pisalem o autach do 2l pojemnosci,za auto tak jak pisales 2.4l i13tys wartosc w polsce to na fakturze niemieckiej bez problemu przechodzi kwota ok 2tys euro wiec akcyza bez kombinacji ok 1500-1600 zl,a z kombinacja to mozna by zejsc i do 500 tyle ze to trzeba to umiec i tez cos dac w lape rzeczoznawcy.w nowym projekcie stawka spada na auta powyzej 2l pojemnosci i juz nie bedzie sie tak oplacalo kombinowac podobnie jak sprowadzajac kilkuletni samochod z mniejszym silnikiem.becza tylko zlomowcy co lubia graty po 3tys zl bo za te zlomy dowalone na maxa oplaty.na zachodzie juz tak od dawna ze zloma sie poprostu nie oplaca bo podatki wiecej kosztuja jak zlom

 

Mikruss nie powielaj glupot bo tak nie jest choc troszke masz racji,jezeli nie oplacales auta to skad mozesz widzec? jak wyliczas akcyze i na podstawie czego? ano umowy lub faktury i dopiero z faktura i deklaracja idziesz do urzedu celnego i tam mily pan patrzy na twoja fakture i jak jest za niska to robi kontrole wg eurotaxu jezeli masz na fakturze kwote nizsza niz 20% w stosunku do najnizszej eurtaxu to deklaraacja idzie do smieci i ci sami wylicza,jak sie  miescisz w widelkach to placisz tyle to wyliczyles i idzesz do domu.

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Eurotax funkcjonuje od lat 90.Jak była zaniżona wartość na fakturze to brano dane z eurotaxu.Obniżyć wartość najczęściej można było za pomocą rzeczoznawcy. W grę wchodziło. Wymieniało się opony,szyby, wykręcał poduszki, generalnie robiło się wszystko by zmniejszyć wartość samochodu. UC zawsze mógł zakwestionować wartość na fakturze. A ty jako importer robiłeś wszystko by ją obniżyć. Teraz będzie to samo. Zarobią rzeczoznawcy. Bo UC nie może zakwestionować jego opinii. Chyba, że w Sądzie. A to kosztuje i trwa. A biegłego rzeczoznawcy żeby pozbawić uprawnień to kwestia lat. Praktycznie niewykonalne. Znam rzeczoznawcę, który przerabiał silnik diesla na benzynę i nie było bata by obalić jego opinię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj