Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

soltys48    19551

cytryna berlingo Pani ma gołego diesla 1,9 spala ok 5,5-6l pali elegancko w mrozy, tani w utrzymaniu jedynie ta belka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

@soltys miałem takiego jak piszesz, taki osiołek, ale laweta DMC 2,5t załadowana na full na nim wrażenia nie robiła, i spalanie poniżej 6l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilibo    1

Jak się zrobi belkę porządnie to moja ma przejechane 240.000 i dopiero ja słychać

Polecam kangoo (mam i doblo i cytrynę)

Silnik dti lejesz co chcesz i jedzie

Belkę robi się pod inowroclawiem wpisz w Google koszt ok 900 zł
Aha i mój kangoo potrafi zabrać z placu dwuosiowke z dużą ilością drzewa ok 4 tony i żyje :)

Jak będę teraz na placu wrzucę zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Myślisz ze ktoś szukający samochodu za 5tys.zl wsadzi w tylna belkę 20% wartości auta? To już wolę doblo czy caddego, z tyłu resor jak w zuku, nie ma prawa się popsuc

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jeśli jest ładne auto , a tylko belka do wymiany to warto , bo cóż można kupić za 5tys

 

 

 w lagunie mam belkę z tyłu 300tkm i nie ruszana, nie ma lekko + przyczepka , ale ta jest na tulejach metalowo-gumowych i może taka by taką trzeba było podłożyć a nie na tych felernych igiełkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilibo    1

Hahahah

W doblo czy innym resor będzie płaski jak nóż

Nie ma auta używanego do którego nie dolozysz :(

W kangoo zrobisz raz a dobrze a w innym tulejki d*py sałaty

Tu sto tam dwieście i zonk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem cytrynkę a właściwie mam dalej i stoi w stodole. Ta belka to tragedia. Kupiliśmy komplet naprawczy SNR za 600 zł, wymieniłem wszystko jak należy, złożyłem i d*pa. Skrajne łożyska miały luz taki, że koła dalej były pochylone i stukało na zakrętach. Olałem wymianę i tłukłem się tak jeszcze kilka lat. W każdym samochodzie są gumowe odboje, więc resor nie przegnie się w drugą stronę a amortyzator nie wyjdzie w bagażniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

a prawda jest taka, że ile ludzi-tyle opinii, jedni trafili na dobitego francuza, i więcej do niego nie wrócą, inni nie chcą do innych aut wsiadać, niż te spod logo choinki czy króla lwa

prawda jest taka że przy aucie za 5tys.zł nie ma co wybrzydzać w markach, tylko patrzeć na stan techniczny, bo jakiś zjebek typu Nissan Serena, który jest bardzo rzadko spotykany na polskich drogach będzie się lepiej sprawował niż super wychwalane Caddy , którego jest od groma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja akurat miałem samochód z przebiegiem niecałe 100 tyś od I właściciela w tym kraju, który kupił w salonie. Po prostu jakość części zamiennych jest marna nawet tych markowych jak w tych łożyskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Łożyska igiełkowe współpracują z okrągłą tuleją belki, jak ktoś jeździ na rozklekotanych łożyskach to z czasem tuleja zrobi się jajowata/ będą głębokie ubytki materiału i nic nie pomoże wymiana samych łożysk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wymieniłem wszystko, łożyska tuleje tzn czopy, uszczelniacze. Zewnętrzne łożyska były wadliwe, bo już przy montażu był spory luz na czopie. Nie było czasu na reklamację i wymianę, bo samochód był potrzebny codziennie do pracy.
Ja do tych francuskich cudaków nie wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie doczytałem że i czop zmieniałeś... Ja robiłem 2 razy belkę i to na starych czopach i nie było źle, dla tego ważna jest szybka naprawa przy pierwszych objawach 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie interesuja mnie opinie o silniku renault 1,5 dci zalety wady i na co zwracać uwage oglądając go, szukam mikry k12 z takim silniczkiem, nawet trafiła się spoko fajna przebieg 129 tyś za bardzo mi się wierzyć nie chce ale silnik ładnie chodzi przyspieszenie bardzo bobre i nie dymi. A jak z karoserią tez tak gnije jak w k11, mieliśmy tamtą ale w zeszły czwartek nie wytrzymała spotkania ze ciężarową skanią,  Co polecacie z takiego małego do 8 tyś zł i silniczek diesla , autko do pracy na poczte dla pani listonosz, małe zwrotne i mało palące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Panowie interesuja mnie opinie o silniku renault 1,5 dci zalety wady i na co zwracać uwage oglądając go, szukam mikry k12 z takim silniczkiem, nawet trafiła się spoko fajna przebieg 129 tyś za bardzo mi się wierzyć nie chce ale silnik ładnie chodzi przyspieszenie bardzo bobre i nie dymi. A jak z karoserią tez tak gnije jak w k11, mieliśmy tamtą ale w zeszły czwartek nie wytrzymała spotkania ze ciężarową skanią,  Co polecacie z takiego małego do 8 tyś zł i silniczek diesla , autko do pracy na poczte dla pani listonosz, małe zwrotne i mało palące

 

użytkuję służbowe Kangoo z takim silnikiem, przy przebiegu 75tys.km trzeba dolewać olej między wymianami, bo już mu nie starcza, autko ma 3 lata, więc pewnie zaraz pójdzie na wymianę

siostra ma Micrę K12, tą poliftową, po 4 czy 5 latach nic na karoserii z rdzy nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilibo    1

Ważna sprawa to moc

Jeśli ten słabszy to brać jeśli ten przebieg

Ogólnie jeśli to nie ma być diesel to Clio 1,4 i założyć gaz

Wtedy nieśmiertelna pozycja o zawory nie ma się co bać bo regulacja automat

Ogólnie diesel w tak małym aucie jest zbędny bo gaz będzie o wiele tańszy i trwalszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem ale moja się uparła na diesla bo fakt inaczej silnik ciągnie, clio II ma siostra ale 1,2 i bierze olej i wywala odmą do filtra powietrza pewnie za niedługo trzeba będzie pierścionki wymienić, mam kangoo 1,4 chodzi ładnie ale też brał olej po wymianie pierscionków uspokoił się, chyba zależy kto jak jeździł kolega w firmie ma clio II i 1,5dci maja 300tyś i auto śmiga im bardzo dobrze, corsy nie chce bo autko ma slaba blachę, chyba jednak będzie micra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Corsa c ma slaba blache? Pelen ocynk ma i jak nie bita rdzy nie powinno byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@soltys miałem takiego jak piszesz, taki osiołek, ale laweta DMC 2,5t załadowana na full na nim wrażenia nie robiła, i spalanie poniżej 6l

 

Nie robi rażenia dopóki jedziesz na jedynce. Chyba, że piszesz o pustej lawecie o takim dmc. To zgoda.

 

Jak się zrobi belkę porządnie to moja ma przejechane 240.000 i dopiero ja słychać

 

Polecam kangoo (mam i doblo i cytrynę)

 

Silnik dti lejesz co chcesz i jedzie

 

Belkę robi się pod inowroclawiem wpisz w Google koszt ok 900 zł

Aha i mój kangoo potrafi zabrać z placu dwuosiowke z dużą ilością drzewa ok 4 tony i żyje :)

 

Jak będę teraz na placu wrzucę zdjęcie

 

Też chyba szybciej niż jedynką nie jechałeś. Ile takich transportów zdołasz zrobić zanim to auto się rozleci? Na jaką przyczepę te 4 tony załadowałeś?

 

Hahahah

 

W doblo czy innym resor będzie płaski jak nóż

 

Nie ma auta używanego do którego nie dolozysz :(

 

W kangoo zrobisz raz a dobrze a w innym tulejki d*py sałaty

 

Tu sto tam dwieście i zonk

 

Resor wieziesz do kowala i masz wyklepany dużo taniej niż remont belki. Poza tym to nie polonezy. Takie auto musi naprawdę być wymęczone by resory do klepania trzeba było wieźć. Do tego jest cała masa szrotów, gdzie za grosze kupisz resory z rozbitego, zgniłego czy z zajechanym silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Nie robi rażenia dopóki jedziesz na jedynce. Chyba, że piszesz o pustej lawecie o takim dmc. To zgoda.

 

 

 

laweta plus auto na lawecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O ile się orientuje klepanie resorów przez kowala zniszczy je bardziej, pozatym nie dam sobie głowy uciąć ale doblo nie ma czasem plastikowego resora?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

użytkuję służbowe Kangoo z takim silnikiem, przy przebiegu 75tys.km trzeba dolewać olej między wymianami, bo już mu nie starcza, autko ma 3 lata, więc pewnie zaraz pójdzie na wymianę

siostra ma Micrę K12, tą poliftową, po 4 czy 5 latach nic na karoserii z rdzy nie widać

Użytkuję dacię logan z jednostką 1,5dci 90KM z FAP coś ponad 65 tysia km i odpukać silniczek chodzi idealnie, oleju nie dolewam ;)

 

A teraz zamarzył mi się fiat tipo SW, pożyjemy zobaczymy czy za rok uda się ja kupić czy nie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Trzy lata temu też mieliśmy Kangoo, tyle że wcześniejszy model, rocznik 2010, wersja long, mocniejszy silnik, skrzynia 6 biegów, i tamten był dużo lepszy od tego którego teraz uzytkujemy, nasz teraźniejszy właśnie kolo 70tys.Km zaczął łykać olej w dużych ilościach, wiec Nikita wszystko przed tobą, choć oczywiście z całego serca życzę żeby sprawował ci się bezawaryjnie do 300tkm

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

W takiej pierdolce laweta nienr9bila wtazenia hehe dobre. Smigam z laweta od 13 lat i jak do tej pory najmniejsze wrazenie robila na dwoch autach
Vectra w benzynie v6 240 km
Obecny pickup L200 w dieslu 2.5 ale wiadomo to juz mala ciezarowka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Trzy lata temu też mieliśmy Kangoo, tyle że wcześniejszy model, rocznik 2010, wersja long, mocniejszy silnik, skrzynia 6 biegów, i tamten był dużo lepszy od tego którego teraz uzytkujemy, nasz teraźniejszy właśnie kolo 70tys.Km zaczął łykać olej w dużych ilościach, wiec Nikita wszystko przed tobą, choć oczywiście z całego serca życzę żeby sprawował ci się bezawaryjnie do 300tkm

Ja pier.... Wracają czasy żuków czy maluchów że przy 80tys km silnik prosił się o remont. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj