Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

McSupro    0

opel zafira nie za droga pojechać z jakimiś częściami czy czymś wszystko wejdzie i jest uniwersalna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Dzis widzialam fiata 126p przerobionego na cabrio. Przyznam ,ze pomyslowo i super wygladal ten samochodzik.Ludziska maja pomysy i fantazje aby stworzyc cos czego nie maja inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Benzyny zafiry są nawet droższe. Szczególnie 1,8, łatwe do zagazowania, silnik prosty w budowie jak cep. Nie wielka możliwość awarii. Diesel to wyrób fiata. Silnik zagadka i duże ryzyko dużych przebiegów, kosztownych napraw dpf itd. Jeśli diesel to tylko z pewną historią i małym przebiegiem.

@nubirek tym l 200 obornik tez woziłeś. Ja wszystko rozumiem, że da się wieźć. Ale jak się takie auto niszczy, jak brudzi. Potem wstyd znajomego przy okazji podwieźć.

Co do klimy. Jeśli ktoś regularnie zmienia filtr kabinowy dba o czystość w samochodzie i brak wilgoci. Klimy nigdy nie trzeba odgrzybiać ani czyścić.  W domu była masa aut z klimą. W żadnym nigdy odgrzybiania. W żadnym żadnych smrodów ani nikt nie choruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Opla Zafirą B z 2009 roku z silnikiem 1.9 CDTI - 120 koni mechanicznych ( chip na 150 ) - obecny przebieg to ponad 200 000 kilometrów i zero awarii .A z dpf-em da się żyć a jeśli komuś uprzykrza eksploatacje to można go usunąć ( oczywiście w wyspecjalizowanej firmie ) .Samochód wygodny , pakowny i dynamiczny .1.9 CDTI ( no i oczywiście 1.9 JTD ) w wersji 8 zaworowej to jedne z najtrwalszych i najmniej awaryjnych diesli na rynku . Jest ich bardzo dużo , więc części tanie i dobrze znany mechanikom .


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nubirek    0

@hubertuss   obornika nim nie woziłem jeszcze. Jak pracowałem w Irlandii przy koniach to takim L200 tam się wywoziło obornik, - oczywiście  nie było założonej  nadbudowy.  Mnie już nie raz korciło żeby nim  obornik w pole wywieźć ale jak komuś o tym powiedziałem to na mnie dziwnie patrzyli.  jak się ściągnie nadbudowę  to na pace jest nakładka z tworzywa żeby nie haratać blachy bezpośrednio,  po akcji obornikowej  wystarczy  kerchera i porządnie wymyć i powinno być  git.   No ale na razie się trochę samochód marnuje :-)    ale jak woziłem nim jagnięta czy koźlęta  to też się dziwnie większość osób patrzyła,  a przecież  wiadomo że się nie opłaca  kupować specjalnie drugiego samochodu do przewozu zwierząt  żeby tylko   parę razy w roku  przychówek przewieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

auto ma nam służyć a nie odwrotnie

 

hubertuss      przecież fiat jtd to jedne z lepszych jednostek jakie wyszły w motoryzacji  dlaczego zagadka?

 

tomek385    dlaczego nie chcesz się podzielić na forum co nie tak z dieselkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fiatowski silniki 1,9 jtd są ogólnie dobre i mają dobrą opinię ale wiadomo jeżeli mają przebieg odpowiedni i są nie wyjeżdżone bo jak każdy diesel wykończony to masa wydatków bez końca, jeden minus nie da się zregenerować wtrysków i trzeba nowe niestety kupować, jednostki 8 zaworowe lepsze od 16 z powodu braku klapek wirowych w dolocie, które robią czasem duże psikusy, silnik elastyczny i dobrze ułożony, chociaż spalający troszkę znaczy wyraźnie więcej niż 1,9 tdi VW ogólnie ja polecam motorek ale tylko wrsja JTD bo wersja M-Jet zbyt kapryśna jak na używke, dodam że silnik pochodzenia z lat 80 kiedy to fiat wprowadził 1,9 TD a potem 1,9 TDi, jako pierwszy zprezentował właśnie bezp wtrysk on w bodaj 89r, silnik sukcesywnie udoskonalany aż do momentu kiedy to ekolodzy wmusili zatrzymanie produkcji z powodu norm emisji spalin. Silnik z normalnym przebiegiem i serwisowany odwdzieczy się długą ibezawaryjną pracą na długie długie lata. Co do L200 autko spoko tylko jak na mitchubischi części drogie, fajne w konfiguracji 4x4 i jak dla rolnika chyba najlepsze taka opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Poprawka fiat wprowadził jako pierwszy common rail a nie wtrysk bezpośredni. W alfie nie występują klapy wirowe w sesji 150 km a w oplu tak ale wystarczy kupić kolektor od alfy i problem z głowy. Zajmuje się akurat vectrami kilka lat i coś na ich temat wiem. Co do 1.8 fajny silnik ale wersja x18xe1 i z18xe bo z18xer 140 km ma zmienne fazy i jest bardziej kłopotliwy. A szerokim łukiem omijać z22yh Direct bo to się niemilosierny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fiat jako pierwszy zaprezentował wtrysk bezpośredni w dieslu w samochodach dokładnie chyba w 89 w fiacie croma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Fiat zaprezentował ale Niemcy dopracowali tak aby osiągało bezawaryjnie wysokie przebiegi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mylicie pojęcia bezpośredni wtrysk diesla w fiacie przy pomocy zwykłych wtryskiwaczy paliwem bezpośrednio na tłoka, realizowany pompa rozdzielaczową to 89r a w 1997 magneti maerlii które jest fiata stworzyło bezpośredni wtrysk common rail przy pomocy wtryskiwaczy elektromagnetycznych i pompie zębatej wysokiego ciśnienia, i tutaj z braku pieniędzy technologie sprzedali niemieckiemu Boschowi który ją udoskonalił w znacznym stopniu aż do dziś do wtryskiwaczy pizeoelektrycznych, które nawiasem są ogromnym gównem w dodatku nienaprawialnym, a koszt wtrysku bagatela 2-3tyś sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy rzeczywiście pompa była zębata która dawała ciśnienie rzędu 500     1000   czy 2000atu  tak precyzyjnie i w jaki sposób było rozwiązana  regulowanie ciśnienia paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek385    2

kupiłem opla 2 lata temu.Jest to rocznik 2006.Po  pół roku od kupna  obruciło mi panewke.Oddałem do znajomego do naprawy zrobił a teraz to samo mówi że to wada fabryczna.Może i diesel jest dobry ale zależy na co się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

czy rzeczywiście pompa była zębata która dawała ciśnienie rzędu 500     1000   czy 2000atu  tak precyzyjnie i w jaki sposób było rozwiązana  regulowanie ciśnienia paliwa?

 

pompa jest wielotłoczkowa ,regulator ciśniena paliwa w pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy tłoczkowej to znam rozwiązanie pytałem o zębatą bo pierwszy raz o takim rozwiązaniu się dowiedziałem ale cisza.

 

pisał @zetorlublin7341  ,ale nie chce się podzielić wiedzą jaką posiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

z tego co ja wiem to niema i nie było  wysokociśnieniowych zębatych pomp paliwa a zetorlublin7341 nie chce podzielić się wiedzą bo jej nie posiada ,pomieszały mu się pompy zębate hydrauliczne z pompami paliwowymi :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W alfie nie występują klapy wirowe w sesji 150 km a w oplu tak ale wystarczy kupić kolektor od alfy i problem z głowy. 

Przydała by się jeszcze w tej sytuacji zmiana map w sterowniku silnika .


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mój błąd macie racje wysokiego ciśnienia są tłoczkowe, a zębate są ale niskiego wstępne podające paliwo z baku, zasugerowałem się pompa z sprintera a tam jest zblokowana jedna z drugą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Mam niemiły zapach w aucie. Poprzedni właściciel najwidoczniej nie dbał o te sprawy. Jak pozbyć się zapachu tytoniu itd? Pranie tapicerki? Jakich zapachów używać, aby nie były zbyt intensywne i nie bolała od nich głowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj