Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

pawel885    2279

Sądząc po zainteresowaniach to masz pewnie dożywotni zakaz zbliżania się do wszystkiego co ma koła  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Co chcecie od pompo wtrysków. Jak dobrze utrzymane i serwisowane auto to i 300 tys najeździ i do wtrysków się nie dotykasz. Ojciec miał passata 1,9 tdi. 315 tys km i silnik cykał. Nic robione nie było poza rozrządami. Miałem octavie 1,9 tdi i 310 tys przebiegu i też przy silniku nic nie robione. Oba nawet w duże mrozy paliły z jednego obrotu. Lepsze 1,9 pd niż te 1,6 cr, które teraz wkładają. Pompo wtryski regenerują po około 500 zł od sztuki. Kompletna regeneracja pompy wtryskowej nie będzie wiele tańsza.

 

został zabobon z czasów kiedy to pompowtryski dopiero zaczęli montować, że za koszt regeneracji kompletu pompowtrysków dobrego Poloneza można było kupić, i się ludzie boją

również mam takie coś w Polo, w sumie to nawet w dwóch, i obydwa chodzą, odpalają, nic się z nimi nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Posiadam kangoo 1 z 98r 1,4 przy 250 tyś wymieniłem pierścionki bo troche brał oleju ale teraz spoko silniczek lata bez problemu, co do wycieków, trzeba uszczelnić silnik i jest ok, z paliwem też obchodzi się rozsądnie, co do belki jak ktoś ładuje dużo polecam wersje express albo zwykłą ale na podwójnych drążkach skretnych, co do berlingo może fajne autko ale mnie denerwuje zawieszenie tam, łożyska igiełkowe wycierają ośki a w tedy regeneracja droga est, co do caddego fajne autko i zawieszenie z  tyłu na resorze także można ładować, i oczywiście silnik tylko 19 tdi względnie 2,0 benzynka ale w tedy gaz na mus, dobrze serwisowany 1,9 tdi wieczny silnik nie do zajechania, ważne olej dedykowany do pompowtrysku, inny powoduje ścieranie się przylgni wałka rozrządu z pompka i stąd zaczynają się usterki ich  a i szukać silnika na pompkach boscha, regeneracja w tedy około 250zł za sztuke tak jak ktoś napisał pompa wtryskowa boscha w starszych może kosztować regenerka  około 2tyś nawet, kolega ma sharana na tdi 130km i już ponad 800tyś ma na razie tylko turbo wyzioneła ducha a tak silnik elegancko śmiga, z ciekawości sciągliśmy głowice bo była uszczelka delikatnie przepalona, wchłaniał płyn, zero oznak wytarcia gładzi cylindrowej,brak mostku na tulejach, ale on od początku biega na castrolu edge 5w30 a jednak co olej to olej, m,iało polecam ten silnik mam go w cordobie i naprawdę fajna jednostka. Śmiem powiedzieć że dziś takich diesli  już nie produkują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

A co sądzicie o renault laguna I kombi ma duży bagażnik  i za parę tyś  można ładną sztukę kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Laguna tzw królowa lawet, byle nie 2 generacji diesle dci bo szkoda człowieka na tą jednostkę, w 1 ogranicza cię tylko korozja, jak znajdziesz nie zgnite to pojeżdzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Panowie  czy istnieje strona  na której mozna  sprawdzić  historię pojazdu  po  nr VIN .  ? ale  historie  , a  nie  tylko jaka  to  marka  np , bo  takich stron  jest mnóstwo ...

Najlepiej  za darmo... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

@up Istnieje parę stron do sprawdzania samochodów z zagranicy z Europy Zachodniej i Usa nawet ale to na pewno darmowe nie jest. Kiedyś widziałem to gdzieś ale nie pamiętam nazwy strony spróbuj poszukać na autocentrumtam gdzieś może jest link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Są takie strony ale niestety za darmo dużo się nie dowiesz. Za darmo otrzymujesz takie informacje jak marka, model, rok, nadwozie kolor i kilka innych ale o jakiejkolwiek historii serwisowej czy wypadkowej raczej nie ma mowy, za dokładniejsze informacje trzeba już zapłacić a i tak często zbyt wiele o aucie się nie dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

za darmo to takich informacji nie dostaniesz , chyba że masz znajomego w serwisie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy i użytkowników Mitsubishi Pajero IV z silnikiem 3.2 DiD 200KM (OD 2009 ROKU ) z manualną skrzynią biegów :jakie są słabe punkty tego samochodu i na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach auta ?


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie związane z klimatyzacją w samochodzie. Jak często należy ozonować aby wytępić wszystkie grzyby i inne drobonoustroje powodujące przeziębienia. I ta w ogóle, to czy klima może powodować przeziębienia i jak jej właściwie używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Oczywiście że może powodować ale to również zależy od człowieka. Niektórym klimatyzacja w ogóle nie przeszkadza a inni mogą często się "przeziębiać". Generalnie najgorsze jest używanie klimatyzacji na pełnej mocy i nagłe wychodzenie na upał np. 30 stopni, przez takie nagłe zmiany temperatur można się przeziębić ale też np. może boleć głowa. Ja jak jadę w dłuższą trasę to ustawiam na tak chłodno jak potrzebuję, czasami również na maksa ale np. 5-10 km przed celem podróży trochę podwyższam temperaturę albo całkiem wyłączam, wtedy po wyjściu po tych 5-10 min nie ma takiego szoku temperatur, a jeżeli w mieście na krótkich odcinkach wsiadam, wysiadam to po prostu nigdy nie daję na maksa i jakoś nigdy nic mi nie jest. A jak często czyścić i odgrzybiać klimatyzację to sam nie wiem. Ja robię to raz w roku bo akurat znajomy się tym zajmuje więc nie ma problemu, jakiś czteropak i zrobione ;-)  Myślę że raz w roku albo nawet co 2 lata wystarczy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Nie rozumiem takich ludzi, zalogować się na forum typowo rolniczym i pytać o klimatyzację, jakby nie było innych forum o tej tematyce. Sądzę że więcej osoba zadająca pytanie juz się tu nie pojawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

A ja mam takie pytanie związane z klimatyzacją w samochodzie. Jak często należy ozonować aby wytępić wszystkie grzyby i inne drobonoustroje powodujące przeziębienia. I ta w ogóle, to czy klima może powodować przeziębienia i jak jej właściwie używać?

 

Pamiętam jak jechaliśmy na wycieczkę z jakimś biurem podróży. I w tym autobusie kierowca cały czas chłodził klimatyzacją. Klimatyzacja była ewidentnie nieprzeczyszczona, bo już pierwszego dnia zaczeło mnie coś brać.

Ozonowanie raz w roku to absolutne minimum. W klimie zagnieżdżają się grzyby, pleśnie i inne syfy.

Zresztą tutaj na blogu: http://nocar.pl/blog/jak-rozsadnie-uzywac-w-lecie-klimatyzacji-samochodowej/

masz trochę więcej informacji jak radzić sobie z tego typu syfkami.

Edytowano przez katter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1935

dwa razy to minimum. Raz to sobie ludzie robią jak olej w silniku zmieniają. Ozonowanie to forma dezynfekcji i pomaga przy nigdy nie mytym parowniku na niewielki czas. Niestety w samochodach takie gruntowne mycie jest bardzo trudno przeprowadzać. Grzyby, bakterie nie mają zapachu. Jak śmierdzi to już jest gnój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nubirek    0

A ktoś użytkuje w swoim gospodarstwie  mitsubishi L200  ?   Jakieś opinie?  

Moim zdaniem  dla rolnika w sam raz taki,  z tyłu przestrzeń ładunkowa,  nadbudowę w razie potrzeby można zdjąć.  W kabinie  jest ok, w trasie też jest całkiem przyzwoicie.

 

U mnie przy owcach i kozach  się nawet sprawdza.

post-131249-0-76079900-1470062167_thumb.jpg

Edytowano przez nubirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mam l200 ale w ubozszej wersji. Wjedzie i wyjedzie wszędzie. Dla mnie super auto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj