Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

marasp    7

Przymierzam się do zakupu Berlinga I 2.0 HDi (90km)

Może się ktoś wypowiedzieć ?

Póki co tylko wiem, że rudy je lubi i belka tył słaba :)

 

mam xsarę picasso z tym silnikiem od 3 lat i wszystko jak najbardziej na plus, spalanie małe, ale jeśli chcesz do ciężkiej pracy to polecam forda connecta, kupiłem na wiosnę i super auto do ciężkiej pracy, silnik 1,8tdi na zwykłej pompie, tylne zawieszenie na resorze-woziłem tonę ładunku kilka razy i nic się nie dzieje gdzie w francuzach belka dawno by siadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

1. Ja posiadam mercedesa 190 (w201) benz/gaz z 1992r. Powiem tyle... Nie narzekam, odpala, jeździ, komfort jest. Co tu dużo trzeba? Tylko spalanie różne, dojeżdżam codziennie 25km w jedną stronę do miasta (do miasta mam około 16km, a pozniej same miasto i korki) i pali różnie. Dzisiaj tankowałem to spalil 11.5l/100km, ostatnio tankowalem, to opierdzielil 13.5l/100km. W samej trasie potrafi zejsc do 10l/100km. Benzyny tez mniej nie opierdzieli niz 10L/100km. A silnik to 1.8 109km.

2. 2 samochód to VW T4 z 1994r 1.9 pali około 6-7 litrów. Nie ma z nim żadnych problemów z odpalaniem. Wsiadam w mroz (tak jak był dzisiaj -18 st C) podgrzewam swiece i pali :) 

3. Opel corsa B 1994r. 1.2 benz/gaz- powiem, ze samochod tylko na drobne wyjazdy :DDD Pali okolo 7-8 litrow gazu w tej trasie co merolek. W samej trasie mysle, ze w 6 by sie zamknal.

4. Seat ibiza kombi 2015r. 1.2 diesel. Pali około 4 litrow w trasie :) W miescie potrafi opierdzielic 5-5.5, ale to juz trzeba go cisnac do minimum 4k obrotow :P Poki nowy to mocy nie brakuje, zbaczymy co bedzie potem. Odpala bez problemowo w te mrozy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

Dzieki chlopaki za pomoc!!

 

Bede celował w Ibize II 1.9TD lub cos z LPG , no i jeszcze w vectre B z LPG , w tych pieniadzach ciezko bedzie trafic zadbane 406 .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

Seat/VW 1.9TD mają krótkie skrzynie, przy 100km/h masz jakieś 2550obr./min, czyli trochę przydużo na diesla, ale jeżdżąc do 90km/h spalanie znacząco spada

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

Problem z doborem koloru?

:lol: Jest rozwiązanie: http://olx.pl/oferta/vw-polo-harlekin-CID5-ID8s1mx.html#259b6889f9

 

 

 

Jeśli ma być to większe auto to może poszukaj 406, mają dobra opinie i są w ocynku. a za tą sume można znaleźć coś ciekawego co jeszcze kilka lat pojeździ:

http://olx.pl/oferta/peugeot-406-1-8-gaz-wrarty-uwagii-CID5-IDd7HRX.html#a9f49a2876

http://olx.pl/oferta/peugeot-406-peugeot-406klima-gaz-sekwencja-stan-ladny-polecam-CID5-IDdhwG5.html#a9f49a2876

http://olx.pl/oferta/peugeot-406-super-stan-CID5-IDdgOo1.html#d920354136

Kolor by dobrała w tej polówce bez problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

@

bratrolnika bo to ma być oszczedne jeżdzenie do szkoly przez 1,5roku ,

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

to się za bardzo nie spinaj tylko kup coś małego typu Polo/Golf, czy też Punto, nie za duże, tanie w naprawie

mała buda to nie za duży silnik wystarczy żeby ją w miarę bujać, a mniejszy silnik to mniejsze opłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dzieki chlopaki za pomoc!!

 

Bede celował w Ibize II 1.9TD lub cos z LPG , no i jeszcze w vectre B z LPG , w tych pieniadzach ciezko bedzie trafic zadbane 406 .

Znaleźć idzie przed liftową, ale jak ma być tylko dojazd do szkoły to lepszą opcją jest mniejszy kompakt niż duży sedan np: 306(myślałem że rodzinę chcesz nim wozić)

 

Do listy możesz dorzucić Clio II 1.2 - kiedyś było u nas w domu całkiem sympatyczne autko, kosztownych problemów nie przysparzało jak sie psuły to co najwyżej jakieś duperele.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja miałem może ze 40 vectr B, bo nimi handlowalem A teraz vectra c. Sam mam vb ale z serduchem 3.2 v6 i to potrafi już jechać. Jeżeli chcesz tanio i prosto to 2.o 16v benzyna lub 2.0 i 2.2 diesel. Reszta sobie daruj. Co do rudej to leci na drzwiach blotnikach i nadkola, podwozia praktycznie nie bierze. Części tanie jak barszcz proste jak rower tylko ciężko znaleźć dobry egzemplarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tej vectrze 2.2 disel którą polecasz jaka jest pompa paliwa. Podaj symbol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to PSG16 lepiej się wystrzegać, zwłaszcza gdy nie ma w baku pompki wspomagającej. Łatwo się zapowietrza i zaciera lub rozwala sterownik, sterownika nikt nie regeneruje a nowy bosch 8000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

a w Oplu 2.2d to przypadkiem głowicę nie pękały na potęgę???

Vectry B były z 3,2??? myślałem że największy silnik tam to 2,5 V6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Głowica pedały jak się łańcuch zerwał w z22se benzyna.
Psg16 robi przebiegi 300 a nawet 400 tyś km. A że u nas auta są do 200 tyś km to pada przy takim przebiegu.... Co do naprawy to prawda sterowników nowych nie ma ale używana pompa to teraz koszt 1000-1500 zl.
W vectrze B największy silnik to 2.6 v6 A najmocniejszy to 2.5 w i500 195 ps.
Moje 3.2 jest z vectry C plus sportowe walki rozrządu i wydech z kwasiaka 2.5 cala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też właśnie o tym mówię. Pompa 1500 + przeprogramowanie 300 zł + robocizna 300 zł = 2100. Przy wartości samochodu 10 - 15 tys zł to już się robi spory koszt. A uszkodzić się może nawet gdy zabraknie paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Biorąc pod uwagę inne silniki w tym aucie to koszt znikomy.
Jutro wyszłam w vectrze C 2.2 directa benzyna i wrzucam 3.2 bo nie warto tamtego wymieniać na taki sam nawet.
W innych autach też nie jest różowo i każde ma swoje bolączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

Też właśnie o tym mówię. Pompa 1500 + przeprogramowanie 300 zł + robocizna 300 zł = 2100. Przy wartości samochodu 10 - 15 tys zł to już się robi spory koszt. A uszkodzić się może nawet gdy zabraknie paliwa.

 

dlatego wolę stare dobre TDi gdzie komplet używanych wtrysków mam za 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

Nie widze siebie w clio,polo,itp bo są to małe auta i nie poreczne jak dla mnie , no i przy moi wzroscie nie bedzie mi sie wygodnie jeżdziło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w124 reszta to złom  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nie widze siebie w clio,polo,itp bo są to małe auta i nie poreczne jak dla mnie , no i przy moi wzroscie nie bedzie mi sie wygodnie jeżdziło .

 

 

Bede celował w Ibize II

Sam sobie właśnie zaprzeczyłeś. Wszystkie te auta są z tego samego segmentu B i co za tym idzie są podobne wymiarami. Ibiza to nic innego jak hiszpańska odmiana Polo.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W rodzinie kiedyś była, tylko że przedliftowa i z Dieslem 2.2d, największy jej problem to chyba była korozja, w tych nowszych jest ocynk, a po za tym dobre auto jak za takie pieniądze. Na pewno nie warto brać silników dCi. Ten konkretny egzemplarz jest dość tani(ale są oferty o niższej cenie), względem niektórych ogłoszeń, więc cudów nie ma co się spodziewać ale jak blisko sprawdzić warto.

 

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie jaki samochód polecacie oczywiście 4x4 disel 5 drzwi zeby duzo nie jadł i do 10 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

do 10tys.zł z 4x4 to raczej same zabytki, typu Frontera, Vitara, i to z lat 90

chyba że pseudo4x4 typu Golf 4motion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj