Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

UlaZ    0

Dziś nowy temat :)

"Wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Kiedy trzeba wyrejestrować auto?"
Chcesz wyrejestrować samochód? Masz wątpliwości? Pobierzesz za darmo wniosek o wyrejestrowanie pojazdu i dowiesz się, jak możesz załatwić formalności i ile to będzie kosztowało.

 

http://www.mfind.pl/akademia/druki-ubezpieczeniowe/wniosek-o-wyrejestrowanie-pojazdu/

Edytowano przez UlaZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Kurcze mam dylemat niski budżet bo powiedzmy około 15 tys +- te 2-3 koła zawsze gdzieś znajdę na szybko gdyby coś się trafiło szukam auta które będzie mi służyć do dojazdów na uczelnie (jakieś 120km w jedną stronę) oraz tak na co dzień do sklepu urzędu na giełdę zobaczyć co się dzieje itp. Ogólnie nie ukrywam jak typowy młody polak chciałbym żeby było to autko wielkości coś jak bmw serii 3 a nie jak punto no i żeby jakoś wyglądało żeby nie było wstydu przed przyszłym teściem :P  Myślałem nad alfa 159 bo kolega przywiózł ładną z Francji tylko ze jest w kombi co nie koniecznie preferuję ale auto fajne i zmieściłbym się w budżecie co myślicie ??? A może macie jakieś inne propozycje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie jest tak źle, najdroższe auto jakie do tej pory kupiłem kosztowało 3 razy mniej ;) . Ale do rzeczy, skoro masz 15k zł to te 2-3 tys. zapasowe zostawiłbym na pierwszy serwis po zakupie. Paski, płyny, filtry, nikt tego raczej nie wymienia zaraz przed sprzedażą. Opony też często pozostawiają wiele do życzenia. Co do Alfy 159, auto z charakterem, no i ten "Italian Design" B) . Ale nie licz na niezawodność na poziomie niemieckich marek ... Jeśli celujesz w segment D, to według mnie na Mercedesa czy BMW 15 tys. to trochę za mało, może coś ze stajni VW ?? Nie koniecznie Audi A4, ale na w miarę fajnego VW Passata B5 po lifcie by było. Ja bym w takie auto celował, naprawdę nie ma się czego powstydzić :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Szukasz auta do 15tu sprzedam ci swoje A6 stylizowane na S line czarna kombi 98r ,2,8bena +gaz (najlepszy motor)193KM ,lampy po lifcie full opcja na pół skórach  ,felga 17' nowe opony ,to tyle z plusów,Teraz minusy rozrząd trzeba zrobić za 15000 km ,olej i filtr na czasie, uszczelka pod pokrywą zaworów z jednej strony i nie działa czujnik ABS prawa przednia strona całkowity wkład to ok 1500-2000tyś zł i z pełną odpowiedzialnością pisze że nic po za tym, a ja chcę za auto 13,500 bez negocjacji ceny .Jak by co to pisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

z całym szacunkiem ale ty chcesz za to "coś" 13,5tys? gdzie trzeba zaraz wsadzić z 5tys?? hahah

 

tępemu dresowi z miasta sprzedaj a nie porządnych ludzi obuwasz!!!!

poza tym 2,8benz to rozwiercone 2,4 xD dziwne dlaczego na szrotach jest w huk części do tych silników?? dlatego ze to się pie***li na potęge:)

2,4benz o tak już co innego :)

 

rozrząd pewnie około 3-3,5tys no w końcu  V6 powymieniać uszczelki ciekawe ile jeździsz na gazie.. ciekawe czy nie sparciały przewody mówisz ABS 2tys.. uszczelki pod głowicami kilka stówek do tego na 17" co max 10tys 1-1,5zł na zawieszenie i mamy lekko 18,5tys za tyle kupię

VOLVO S60 2004 rok! na pełnej skórze D5 185 koni i prawie w pełnym wyposarzeniu

Edytowano przez Genius9872

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Szukasz auta do 15tu sprzedam ci swoje A6 stylizowane na S line czarna kombi 98r ,2,8bena +gaz (najlepszy motor)193KM ,lampy po lifcie full opcja na pół skórach  ,felga 17' nowe opony ,to tyle z plusów,Teraz minusy rozrząd trzeba zrobić za 15000 km ,olej i filtr na czasie, uszczelka pod pokrywą zaworów z jednej strony i nie działa czujnik ABS prawa przednia strona całkowity wkład to ok 1500-2000tyś zł i z pełną odpowiedzialnością pisze że nic po za tym, a ja chcę za auto 13,500 bez negocjacji ceny .Jak by co to pisz .

Audi A6 to już klasa wyżej niż kolega uglibugli szuka, napisane wyraźnie że to ma być segment D.

 

Za 15 tys. nie ma szału, radziłbym szukać auta jak najmłodszego a nie najbardziej wypasionego, bo cudów i tak za tą kasę nie będzie...

Poza tym napisane że na "dojazdy na uczelnię", jak ktoś się uczy to powinien szukać auta z jednej strony jak najbardziej niezawodnego, prostego a zarazem taniego w naprawach i eksploatacji. Do takich raczej ani A6 ani S60 nie należy, z czegoś musi być ta moc. Ja bym polecał jeszcze coś ze Skody albo Seata, taniej to niż VW a technologie te same, że trochę starsze, ale tańsze za to.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Chyba nie wiesz co piszesz 2,8 b+g to najlepszy motor w tej opcji co do cześci na szrotach to jest ich tyle bo nie zchodza po prostu bo sie nie psuje kup 2,4 powodzenia haha co do uszczelek to nie pod głowicą tylko pod pokrywą zaworów ,czytaj ze zrozumieniem koszt ok. 80zł wiec nie duży a co do rozrządu to myslę tylko o pasku i robocie bo pompa przy poprzednim zmieniana i rolka też  ,a jak masz kogos kto ma przyżady i pomożesz mu rozebrac przód to  na pewno majątku nie stracisz trzeba się trochę znać co do zawieszenia to jest ok.a profil opony to 50 ,mam rozum i na glebie auta nie stawiam ,gaz ma 4 rok stag 300 i chodzi na nim jak na benie spalanie podobne jak komp. pokazuje  ale widze że znawca jestes wiec szukaj czegos innego ja proponowałem ,a nie wciskałem dresowi ,chyba że za takiego się uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Motor może i najlepszy, "ale stać cię na konia, to musi Cię być stać na owies". Dla mnie kupowanie 2.8 benz i ładowanie gazu to profanancja. Nie psuje się to, czego nie ma. Trzeba się trochę znać, to przydatne, ale większość nie kupuje auta dla majsterkowania ale do jazdy. Zawiecho może być OK, ale kiedyś coś się w końcu zużyje i trzeba będzie wydać, znacznie więcej niż w aucie o klasę mniejszej. To samo z oponami i resztą kosztów. Nie piszę że twoje auto to grat, zacna marka, mocny silnik, kombi, ale nie widzisz że kolega takiego akurat auta nie szuka ?? Poza tym, to auto ma już 17 lat, za rok będzie "pełnoletnie", swoje najlepsze czasy zapewne już za sobą. Za te 15k można kupić uczciwe 10 letnie auto.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Po co popadać ze skrajności w skrajność  ^^  ?? Oto propozycje: http://olx.pl/oferta/vw-passat-b5-lift-1-9-tdi-130-km-automat-2005-rok-ksenon-CID5-ID9iQBF.html#2f7ab12e36 http://olx.pl/oferta/koda-octavia-1-9-tdi-105km-kombi-srebrna-1-wl-2005-CID5-ID9ewVT.html#de010b9273

Ani jedno, ani drugie to nie Audi A6 ani Volvo S60, ale, według mnie, to przyzwoite auta do 15 tys. zł i wieku do 10 lat. Co im brakuje oprócz prestiżu ??

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Panowie nie macie się o co kłócić bo a6 na pewno odpada szczególnie w benzynie a tym bardziej w gazie ;) jakoś nie mam przekonania do gazu bo nawet w widlaku jakoś to mi nie chce chodzić ;( Najbardziej podoba mi się jakiś diesel tak do 2 litrów ;) Moje typy to alfa od znajomego chociaż pierwszy typ to była audi a4 b6 ale ponoć za tą kasę cięzko znaleźć coś uczciwego. Wieśwagen odpada na samą myśl niestety ale golfy i passaty nie przejdą w moim guście :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1825

Moze ford focus kombi ? Sam poluje na cos takiego, fajnie to jezdzi. wersja polifcie(2007+) wyglada juz niezle

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Chmm, no to chyba ta Alfa pozostaje, będzie charakter nie będzie jakości. Swoją drogą, jazda Passatem czy Octavią to taki obciach ?? :blink: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1825

co drugi samochod na wsi to passerati czy inne a4, z przyciemnianymi szybami oczywiscie. To sa dobre samochody, ale ludzie, ktorzy nimi jezdza gwarantuja im taka a nie inna łatke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Passatem mega i w życiu nie kupiłbym B5 :) A octavia bardzo dobre auto ale za 15 koła nie kupię octavi II a jedynka no nie ukrywajmy ale wygląda już dość staro :) Nie wiem ta alfa mi nie daje spokoju bo autko naprawdę ładne dobrze się prowadzi no i mam je do kupienia za dobrą kasę bo na allegro stoją wyżej tylko no z kim bym nie rozmawiał każdy mówi ze to tylko cukierek od fiata tylko w lepszym papierku ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klj    54

Ja koledzy mam Opel Vectra C GTS 1.8 16V oczywiście benzyna bo zimą nie mam kłopotów. Może to nie jest w waszym guście ale nadal się ładnie prezentuje :-) Ja nim sobie pojechałem na własny ślub cywilny no i obciachu nie miałem :-) tylko miłe zdziwienie gości . Żonie też się super podoba, dobrze się sprawuje jak na taki samochód to bardzo oszczędny i komfort jazdy wcale nie mały bo mam go sprawdzonego na trasie ok 2razy w roku robie nim dystans jednej podróży 1800 km oczywiście z przerwami na jakieś jedzenie kawę czy drzemkę jak potrzeba . Wiem wiem mogą się pojawić wpisy że ktoś taki dystans to na jednym odlaniu jedzie tylko że ja się z takich ludzi to tylko śmieje bo długo tak nie jeżdżą :-( mam przykład kolega leciał do Anglii po samochód bo brat znalazł mu ładny wrócił nim do polski kupił trochę prowiantu i jechał do nas tą trase 1800km no i oczywiście na nieco 150km do celu rozwalił nowy nabytek :-( więc nie warto gwiazdożyć bo się nie opłaca :-(
a co do Alfy to twój wybór ale nie liczy się tylko sam zakup samochodu tylko jeszcze później nie wywalanie grubej kasy na naprawy więc zastanowić się nie zaszkodzi a każdy samochód to wydatek wiadomo za darmo nie jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

Chyba nie wiesz co piszesz 2,8 b+g to najlepszy motor w tej opcji co do cześci na szrotach to jest ich tyle bo nie zchodza po prostu bo sie nie psuje kup 2,4 powodzenia haha co do uszczelek to nie pod głowicą tylko pod pokrywą zaworów ,czytaj ze zrozumieniem koszt ok. 80zł wiec nie duży a co do rozrządu to myslę tylko o pasku i robocie bo pompa przy poprzednim zmieniana i rolka też  ,a jak masz kogos kto ma przyżady i pomożesz mu rozebrac przód to  na pewno majątku nie stracisz trzeba się trochę znać co do zawieszenia to jest ok.a profil opony to 50 ,mam rozum i na glebie auta nie stawiam ,gaz ma 4 rok stag 300 i chodzi na nim jak na benie spalanie podobne jak komp. pokazuje  ale widze że znawca jestes wiec szukaj czegos innego ja proponowałem ,a nie wciskałem dresowi ,chyba że za takiego się uważasz.

 

piszesz że przy wymianie rozrządu wystarczy zmienić pasek, bo pompa wody i rolki przy ostatnim razie były zmieniane???

ciekawe który mechanik na to się zgodzi, i da gwarancję że po 1tys.km. się nie rozleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UlaZ    0

Najlepiej jakby się trafiła jakaś okazja od niedzielnego kierowcy, który auto kupił kilka lat temu, trzymał w garażu i jeździł tylko do kościoła :) jak dla mnie perełka :)
 

 

Tu kilka fajnych informacji, które przydadzą się przy kupnie auta :) http://www.mfind.pl/akademia/raporty-i-analizy/sciemy-sprzedawcow-infografika/

Edytowano przez UlaZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W czym przeszkadzają 15 koła w octavii? Mam octavie 2 na 15 i nie rozumiem o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

15 koła to 15 tys. złotych :)

 

Co do wymiany rozrządu to nikt się nie zgodzi wymienić samego paska bez rolek, pompy można nie wymieniać jak jest dobra założona ale rolki to tak jak pasek. 

 

@Mateusz1q co znaczy taką, a nie inną łatkę? Mam 3 audi w domu i 2 inna autka i co tu się przejmować opinią innych.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

jeśli masz pompę oddzielną od rozrządu to się zgodzę że można nie wymieniać, ale jeśli pompa wody napędzana jest paskiem rozrządu, to nie wymienianie jej, czyli oszczędność ok. 200zł z reguły kończy się remontem wszystkich zaworów w głowicy, i po raz kolejny wymianą zerwanego paska rozrządu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z reguły pompa chłodziwa jest napędzana paskiem od rozrządu i nie ma nic wspólnego z remontem zaworów w głowicy. Pompa jest wymieniana ze względów a) zużyte uszczelnienie  b) zużyte łopatki. Nie ma nic wspólnego z zaworami. Zazwyczaj podczas wymiany rozrządu wymienia się i pompę po prostu takie jest założenie. Że zużywa się więc podczas wymiany wymienia się i ją.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

nowy pasek rozrządu z reguły jest naciągnięty mocniej niż stary wyciągnięty, w związku z czym łożyska w pompie nie wytrzymują, koło zębate pompy ukosuje się, pasek spada/rwie się przestawia się rozrząd, tłoki walą o zawory, gnąc je

PS. jest wiele samochodów w których pompa wody nie jest napędzana paskiem rozrządu, zaczynając od najprostszego Poloneza, poprzez diesle VW (1.6-1.9 na pewno, 2.0 nie wiem), diesle Opla 1,7 itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jest to mniejszość na chwilę obecną. Łożyska sprawdza się właśnie przy wymianie, czy nie ma luzów i przecieków. Napięcie paska jeśli są hydrauliczne napinacze jest takie samo, jeśli  ich nie ma jest nie wielka różnica. Gdyby się tak wyciągał to by się same rozrządy przestawiały. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

No ja akurat pisałem o rolkach napinających regulowanych ręką, z hydraulicznymi miałem bardzo mało do czynienia, praktycznie wcale

Widzę kolego że jesteś obcykany w mechanice, więc sądzę że przyznasz mi rację: nie warto oszczędzać 100-200zł na pompie wody, lepiej wymienić wszystko i mieć spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj