Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janusz20    106

Jak już taki zachwyt spadł na te 1,9 TDi to znacie może jakieś auto tupu pickup z lat 95 do 05 z takim silnikiem?

oczywiscie pomijając transportera.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

fiat strada, logan pickup jednak to zabawka w sumie bo wielkich rzeczy nie przewieziesz (choć 2 kręgi betonowe fi zew. 100 wiozłem).

Poza tym L200 - fajne autko miałem okazję pojeździć, navara to korozja i najczęściej w miejscu gdzie jest nr VIN bo na prawej podłużnicy i szybko znika.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak samo sprawdzone jak spalanie 7 l/100 km przy prędkości 190 km/h. Dziecinada.

A co w tym trudnego do sprawdzenia? Dziecinadą jest to co piszesz...

 

Czyli wychodzi ponad 13 litrów na godzinę - czyli wcale nie tak dziecinnie śmiesznie mało

A co tu na godz. przeliczasz? To nie ciągnik.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sprawdzić może i nie trudno. Tylko wynik z księżyca wzięty. Dziecinada dlatego, że to bajki są. Wyobraź sobie, że ludzie mają też samochody i to różne. Każdy mniej więcej wie ile może spalić auto o danych gabarytach i mocy przy danej prędkości. Audi 80 też nie jeden miał. W moim domu audi 80 tdi było jakieś 15 lat temu. Ale jeszcze pamiętam, że spalanie 7l na 100 wychodziło na trasie przy 120-130 a nie przy 190. Już się w życiu bajek nasłuchałem jak to niektórym samochody mało palą, że nic mnie nie zdziwi. Rekord to spalanie volvo s 80 d5 2,5 l/100 km przy 120 km/h. Po prostu nie ma o czym dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja mam:

- Audi A4 B5 1.9 TDI 90KM jako dupowóz na co dzień

- Ford Transit IV 2.5 D 76KM jako zastępczy i do większych rzeczy

- Fiat 126p 0.65 24KM jako hobby.

Spalanie Audi w mieście 7l, wokół komina jakieś 6l a na autostradzie 6.5-7l przy prędkości 140-150 km/h, szybciej tym autem nie jeżdżę bo to nie moc na takie prędkości. Ford na autostradzie 10l przy prędkości 90-100km/h, szybciej jak 110 nie jedzie a przy tej prędkości mało co słychać w środku. Wokół komina jakieś 8l, w mieście nie sprawdzałem. 126p stoi w garażu i czeka na remont (rocznik '79, wszystko oryginał) dlatego spalanie nie zmierzone.

Audi cenię za zawieszenie, ma klimę i ogólnie choć stare to jeszcze w dobrej kondycji. Będę jeździł nim puki koła nie odlecą. Teksty w stylu że Audi 80 z tym samym silnikiem przy prędkości 190km/h pali 7l to oczywiście bajki, jak to zresztą sprawdzić skoro ta prędkość to mak. tego silnika, obroty non stop czerwone pole. Jak długo wytrzyma ?? ...

Tak samo jak teksty że Passatem po 1500 kg przyczepy targają, przecież to śmierć w oczach. Do busa taka przyczepa to już wyzwanie, w moim jest to maks. na haku.

Ford to wół roboczy, silnik bez turbo za to duży moment obrotowy. Przełożenia mostu typowo na moc, prawie nie przyspiesza ale rusza za to tak samo na pusto jak i załadowany na maks (ok. 800-900kg+2 ludków). Silnik pali z "pół obrotu" w zimie, tylny most wyje jak w C 360, skrzynia chodzi idealnie po 300 tys. km , karoseria porażka. Największa wada to lekki tył, trochę błota i stoisz.

Fiata 126p kupiłem 3 lata temu z zamiarem wyremontowania i tak zeszło do teraz że nic nie ruszyłem przy nim. To auto z sentymentu bo takie było moje pierwsze auto w życiu.

 

Samochód dla rolnika dobrze żeby był pakowny, ładowny, nie bał się przyczepy i miał 4x4. Wszystko zależy od fantazji i portfela (choć ta pierwsza to widać często ponosi ludzi z forum).

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Kaszlak79@ Ja jak miałem Fiata 125p to mi palił galancie do żony jechałem w kawelerkę ;) to miałem 28 km w obie strony, nie raz nie starczało 5L, wychodzi że palił około 17 L :P Ale miło wspominam te czasy kiedy się kręciło nim bączki.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

To były piękne czasy, do których jednak mnie nie ciągnie, bo wszystkiego było mało i człowiek się cieszył z czegokolwiek. Pamiętam jak bardzo nie chciałem zaczynać mojej samochodowej przygody ze 126p, było to auto już wtedy pogardzane. Ale na nic innego nie było pieniędzy, a zawsze lepiej źle jechać jak dobrze iść. Fiacik dał mi niezależność motoryzacyjną już w wieku 18 lat :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Pickup uterenowiony typu  L200 czy pickup z osobówki typu skoda felicia pickup?  ;) Grupa VW miała taro na bazie hiluxa ale tam nie było tdi,  zostaje caddy i inca,  aczkolwiek kto szuka ten znajdzie  http://olx.pl/oferta/vw-bora-unikat-limit-edition-generation-kolor-CID5-ID77mIR.html#565892d879

Chodzi mi raczej o coś w stylu L200 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Sprawdzić może i nie trudno. Tylko wynik z księżyca wzięty. Dziecinada dlatego, że to bajki są. Wyobraź sobie, że ludzie mają też samochody i to różne. Każdy mniej więcej wie ile może spalić auto o danych gabarytach i mocy przy danej prędkości. Audi 80 też nie jeden miał. W moim domu audi 80 tdi było jakieś 15 lat temu. Ale jeszcze pamiętam, że spalanie 7l na 100 wychodziło na trasie przy 120-130 a nie przy 190. Już się w życiu bajek nasłuchałem jak to niektórym samochody mało palą, że nic mnie nie zdziwi. Rekord to spalanie volvo s 80 d5 2,5 l/100 km przy 120 km/h. Po prostu nie ma o czym dyskutować.

 

To nie jest mój  jedyny samochód abym tak go chwalił mam go praktycznie od nowości maił 3 lata jak go kupiliśmy i bajka to jest to że te volvo tyle spaliło  B)  bujanie w obłokach. Co do różnych samochodów też je mam i gdybym napisał o takim spalaniu w swojej S8 D3 to była by bajka bo tam nie potrafię zejść poniżej 12l


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie interesuje mnie to możesz sobie pisać co chcesz. Taka sama bajka o volvo jak i o twoim audi. Wszystko w temacie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie interesuje mnie to możesz sobie pisać co chcesz. Taka sama bajka o volvo jak i o twoim audi. Wszystko w temacie.

 

 

Faktycznie smieszny jesteś kolego. Jeśli Cię to nie interesuje to po prostu nie pisz swoich bajek bo ja bez problemu mogę to każdemu udowodnić.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam .Czy posiada ktoś Chryslera Voyagera IV (2001-2008)  2.5 crd z manualną skrzynią biegów ? Jakieś  uwagi , opinie o tym aucie i o jego awaryjności .Dziękuję za pomoc :) .

Edytowano przez dddddddddddddddddd

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jego poprawiony następca ( ma jedną głowice i wtrysk common rail ) , te silniki montują do Londyńskich taksówek .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rocky914    15

Witam. Mój ojciec zaczął ostatnio myśleć nad skrzyniowym dostawczakiem(np. VW T4) na gospodarstwo(służyłby po to,aby przywieść nawóz ze składu,pojechać na targ za żywcem itp.). Mi za to do głowy wpadł pomysł,aby zamiast dostawczaka kupić jakąś starą terenówkę(np. Łade Nive). Wykonywałby praktycznie te same zadania,a gdyby trzeba było pojechać np. na pole,byłaby moim zdaniem poręczniejsza(napęd na 4 koła itp.),a też w weekend możnaby pobawić się w terenie. Co wy o tym myślicie,to dobry pomysł ? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jak chcesz Ładą Nivą przewieźć 1t ładunku ?? O trwałości tego czegoś nie wspominając... Musiałbyś kupić podobnej wielkości terenówkę co VW T4 żeby mieć podobne właściwości użytkowe (ładowność, uciąg), a i tak to nigdy nie będzie to co bus. Bo np. do której terenówki włożysz gabaryt o długości 2.8m żeby nic nie wystawało ??

Albo chcesz 4x4 albo dostawczaka, każdy rodzaj auta oferuje coś innego. Według mnie na gospodarstwo bardziej się przyda dostawczak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Słuchaj się lepiej taty. 

możesz kupić syncro ale to zawsze droższe niż zwykle.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

I nigdy nie będzie prawdziwą terenówką, tak jak terenówka nie będzie dostawczakiem. Właściwości jezdne będą lepsze, ale w terenie się tym nie pobawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

A trasporter T4? Ostatnio widziałem coś takiego z jakiejś armii, paka jest, 4x4 jest no i niestety dwa rzędy siedzeń (do VATu odpada).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Koledze janusz20 chodziło właśnie o VW T4 synchro, czyli 4x4. Nie jest to niestety pełnoprawna terenówka. Żeby było terenowe, skrzyniowe i nie za duże to może Unimog ?? Tylko że na to chyba trzeba już kat. C.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Unimog to ciężarówka i nie tania. W zakupie i utrzymaniu, Nawet te stare modele. Chcesz kopic ciężarówkę? Jest cała masa konstrukcji 4x4. Począwszy do stara a potem do wyboru do koloru. Jednak na gospodarce najlepszy będzie dostawczak. Zwykły nie 4x4. Bo takim transporterem 4x4 z tona na pace i tak po oranym nie pojedziesz. Raz bo po co, dwa nie da rady. Bo nie ma reduktora. Nie wiem też dlaczego skrzyniowy. Mam craftera blaszaka. Do środka paletę nawozów mogę wstawić bez problemu. a nawet dwie. Bokiem, tyłem itd. Chcesz wozić świnie. Blaszak lepszy. Bo ściany są i podłoga niżej. Blaszak będzie tez tańszy w zakupie. Ale wolisz pakę twoja sprawa. Przednio napędowy t4 poradzi też sobie w polu. Jeżdżę tylnonapędowym crafterem i problemów nie mam. To bus z przednim napędem poradzi se jeszcze lepiej.

Tak w ogóle na twoim miejscu pomyślał bym nad jakimś masterem, ducato, czymś o wyższej ładowności. Są dość trwałe a paleta nawozów to 1200 kg.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Unimog to mikroskopijna ciężarówka i najbliżej jej do terenowego dostawczaka a o czymś takim była mowa. Kto pisał że jest tania ?? Też wychodzę z założenia że "zwykły" dostawczak byłby lepszy. Skoro paleta nawozów to 1200kg, a ładujesz dwie to twój Crafter to już też ciężarówka a nie dostawczak, chyba że coś źle liczę ... A takiej palety do T4 nie włożysz, bo będzie przeładowany. Swoją drogą, kto o zdrowych zmysłach wozi nawozy dostawczakiem ?? Ta 1 tona wystarczy "aż" na 3 ha, mając raptem 20ha pola trzeba obrócić 7 razy, to już raz lepiej ciągnikiem pojechać, tanie i szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj