Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

gawelmi    0

A ja zapytam inaczej - jakie cechy powinien mieć samochód dla rolnika?

Wg mnie: wysoko zawieszony (niekoniecznie typu "terenowy), prosta elektryka, mozliwość wyłączenia poduszki powietrznej. 4 "furtki",i chyba benzyna bo jednak łatwiej odpalić...A blachy ... kwadratowe, okrągłe, bez znaczenia ... hak z tyłu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Durny temat. A jaki samochód dla dentysty, jaki dla rzeźnika jaki dla hydraulika.... ten portal schodzi na psy...


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Temat wyboru samochodu do gospodarstwa to Twoim zadaniem durnota? wydaje mi się jednak że nie bardzo.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dentysta nie używa do swojego fachu auta , wszystko co mu potrzebne ma w gabinecie. A rolnik ciągle coś przewozi - worki z paszą, nawozy itp. I jedyny samochód odpowiedni do tego to pick-up bądź w lżejszy teren dostawczak ze skrzynią . Reszta to już zależy od zasobności portfela ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Dostawczak na wsi to przydatna sprawa sam mam T4 1.9 D i silnik mimo że słaby bo tylko chyba 60kM to i tak jedzie a i pali równiutkie 6l. Właściwie samochód uniwersalny bo jak ładnie utrzymany to i do kościoła można pojechac :D a później w pole i też da rade . nie jest wielki gabarytowo to i mieście przy supermarkecie nie zajmiesz dwóch miejsc parkingowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

dokładnie, kupiliśmy na początku roku T4 2.5TDi, samochód do wszystkiego, i na pole i na rynek i do kościoła

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T4 rzeczywiście super samochód , gdyby jeszcze istniała wersja syncro z silnikiem 2.5 tdi 150km był by samochodem idealnym .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Była taka wersja z tym, że osobowa i droższa. Przerobić na dostawczaka żaden problem. Tylko po co komu ten napęd? Spalanie większe a pożytek przez kilka dni w roku gdy śnieg spadnie. Zresztą transporter z przednim napędem i silnikiem z przodu dobrze radzi sobie na śliskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A tu się mylisz Multivany powyżej 2002r miały 2,5 i synchro lub jak kto woli 4MOTION.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Ciekawą propozycją cenową i w dość dobrej jakości jest Dacia Duster. Duży prześwit i funkcjonalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu się mylisz Multivany powyżej 2002r miały 2,5 i synchro lub jak kto woli 4MOTION.

Jeśli t4 to syncro , 4motion to inny rodzai napędu [ stosowany w t5] Chodzi mi o to że nie było wersji syncro z silnikiem 2.5tdi 150KM . Produkowano wyłącznie syncro w połączeniu z silnikami 2.5 benzyna , 2.4d , 2.5tdi [ 88KMI 102 KM] . NIE BYŁO WERSJI SYNCRO 2.5TDI 150KM !!


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

4 motion czy syncro może napęd inny ale ten i ten na 4 koła więc co za różnica dla kierowcy dostawczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Bus z przednim napędem dobrze radzi sobie w terenie , napęd na cztery koła nie jest potrzebny w bagnie nie pojedzie bo sie zawiesi .

Ważniejszy jest motor musi mieć ponad 100 koni , busy są ciężkie i ze słabym motorem jedzie sie jak trupiarką , szału nie ma .

Mój ma 120 koni w ałtomacie i lawete można ciągnąć , pali od 8 do 10 litrów . Na busa i przyczepke 2,5 tony bez żadnego problemu ładuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 cylindrowy silnik tdi VW T4 w bardzo łatwy i tani sposób można zwiększyć do ponad 200KM I 500Nm.


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Naczytałeś się auto światów i błaznujesz. Rolnik mając leciwego t4 z kilkuset tys km przebiegu będzie moc zwiększał do 200 KM. Napęd 4x4 będzie mu pewnie potrzebny do jazdy poślizgami podczas wiezienia kartofli na targ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że uważasz ze rolnik powinien poruszać się tylko furmanką zaprzężoną do starej szkapy . A ja uważam że rolnikowi też się coś od życia należy .Jestem rolnikiem i nie przeszkadza mi to zupełnie w jeżdżeniu mocnymi samochodami :D

Edytowano przez dddddddddddddddddd

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

No, T4 jest idealne do wyścigów na 1/4 mili, ew. do ścigania się po torach :D


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , silnik 2.5 tdi bez problemu zniesie moc 300KM. Zapraszam na forum vw t4 , na pewno dowiesz się wielu zaskakujących i ciekawych rzeczy.


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Nie wiem jakie sniegi są na podlasiu a jak nie da rady jechać po śniegu to możesz mu pług z przodu zaczepić a z tyłu solarke . Widziałem taki zestaw w Łodzi chodniki odśnierzał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Outlander jest większy od asx. W jakimś tam śniegu pojedzie. Wszystko zależy od jakości opon i wysokości pokrywy śnieżnej. Na pewno zajedzie dalej niż osobowe 4x4. Wszystko zalezy od tego czy potrzebny ci mniejszy czy większy suv i czy masz aż tak kiepski dojazd zimą. Ja tez mieszkam na Podlasiu ale nie odczuwam potrzeby posiadanie 4x4 na zimę. Drogi są dość szybko i dobrze odśnieżane. A jeśli już gdzieś zawieje to i taki suv nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

jak mocno zawieje to wiadomo że nic nie da ale ta wysokośc podwozia bezcenna jak wszyscy osobówkami szorują podwoziem w koleinach a ty nawet nie trącasz podłoża,druga sprawa spróbuj osobówką pojechac po 30cm warstwie śniegu :)turion23y a nie myślałeś o Suzuki Grand Vitara czy Rav4 naprawdę fajne autka Suzuki ma nawet napęd stały na dwie osie zimą naprawdę jeździ się super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Toyota rav4 to raczej taki mniejszy suv jest . U mnie w okolicy ochrzczony został suvem dla kobiet :D . A grand Vitarą z silnikiem 1.9 diesel jeździłem i ewidentnie brakowało jej mocy . Więc jeśli taka wersja silnikowa to jak dla mnie musiała by dostać chipa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

Jak dla mnie to Toyota rav 4 ja posiadam z 2003 r 2.0 napęd 4x4 i jedzie aż miło i wracając do tematu to jak dla mnie to diesel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj