Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

Esab200    360

ViTO też ma problem z świecami żarowymi które są w głowicy nigdy wykręć ich nie idzie i z reguły się urywają i wtedy pojawia się dodatkowy koszt remontu głowicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3
28 minut temu, Esab200 napisał:

Ja mam T4 i nie narzekam.

Właśnie o t4 też trochę myślę.... jaki masz w nim silnik?

9 minut temu, jahooo napisał:

odpuść sobie Voyagera 2,5crd - auto fajne, ale silniki kłopotliwe w naprawie delikatnie ujmując

Dobra jest Zafira, ale w tej kwocie tylko A, silniki 20DTI są niezłe

VITO ma słabe blachy, nawet bardzo słabe

Facet, który wymierzał mi drzwi balkonowe ma voyagera i chwali sobie i głównie dla tego się nim zainteresowałem, ale jak radzisz odpuścić to chybajest posłucham :D

Co do vita to wiem, że blach tam praktycznie nie ma i licze sie z tymtym :P

Mam wrażenie, że zafira to taki troche mniejszy sharan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

W swoim T4 mam silnik 2,4 D rok produkcji 1994 dobrze się spisuje wersja osobowa 9 foteli i na 9 osób jest rejestrowany, hak w standardzie ciagam nim przyczepkę na podwójnej osi taką większą, lawetę 1,2m na 6m i lawetę do przewozu pojazdów radzi sobie bez zastrzeżeń, polecam ten wóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

ja bym jeszcze dorzucił jakiegoś mastera z 2.8 lub mowano.ja mam mowano 2.8 h2l3 i do silnika nie mam najmniejszych zastrzezeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3
19 minut temu, Esab200 napisał:

W swoim T4 mam silnik 2,4 D rok produkcji 1994 dobrze się spisuje wersja osobowa 9 foteli i na 9 osób jest rejestrowany, hak w standardzie ciagam nim przyczepkę na podwójnej osi taką większą, lawetę 1,2m na 6m i lawetę do przewozu pojazdów radzi sobie bez zastrzeżeń, polecam ten wóz

Dzięki, poszukam czegoś sensownego.

12 minut temu, stempos1980 napisał:

ja bym jeszcze dorzucił jakiegoś mastera z 2.8 lub mowano.ja mam mowano 2.8 h2l3 i do silnika nie mam najmniejszych zastrzezeń

Z tego co kojarzę ciężko trafić coś osobowego z tych modeli, a zmiana z ciężarowego na osobowy jest nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

Ja za swojego T4 rok temu dałem 6 tyś i blachy jak na ten rok dobrze się trzymają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

sam myślałem długo nad vito , a właściwie nad v klasą ,za 10 poszukasz coś dobrego ,2.2 nieźle się zbiera ,choc szukałem 2,8 w benie, to jest dopiero zwinne autko ,lecz ciężko znależdż  coś fajnego, a skrzynia w tym motorze tylko w automacie ,

docelowo kupilem jumpera 2,8HDI i powiem ze zadowolony jestem z dynamiki jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3
58 minut temu, Esab200 napisał:

Ja za swojego T4 rok temu dałem 6 tyś i blachy jak na ten rok dobrze się trzymają. 

Niektóre t4 miały blachy w ocynku, dlatego tak się trzymają pewnie :P

51 minut temu, Tomasz78 napisał:

sam myślałem długo nad vito , a właściwie nad v klasą ,za 10 poszukasz coś dobrego ,2.2 nieźle się zbiera ,choc szukałem 2,8 w benie, to jest dopiero zwinne autko ,lecz ciężko znależdż  coś fajnego, a skrzynia w tym motorze tylko w automacie ,

docelowo kupilem jumpera 2,8HDI i powiem ze zadowolony jestem z dynamiki jazdy

Trafiłeś wersję osobową tego jumpera? Kiedyś wziąłem z wypożyczalni autolawete jumpera 2.8 to spalanie było masakryczne. Do granicy na pusto wyszedł ponad 14l przy prędkości max 120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, bocianlask napisał:

Panowie szukam czegoś do jazdy. Do tej pory jeździłem sharanem, ale gość wjechał mi w bok i raczej nie opłaca się naprawiać. Szukam czegoś większego tzn fajnie gdyby było minimum 7 osób lub wiecej. Dobrze by było aby bez większych problemów można pociągnąć lawetę lub większą przyczepkę. Przeglądając ogłoszenia wpadły mi w oko dwa auta spełniające moje oczekiwania tzn. Grand voyager 2.5 crd i mercedes vito 2.2 cdi. Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych aut. Jak się ogólnie sprawdzają czy silniki nie są jakoś bardzo awaryjne, itp. Budżet jaki mam na auto to max 10 tys.

Dzieki za wszystkie podpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam

Może nie ma w dowodzie 7 osób, ale myślę że jak by obrócić na dwa kursy to i tak szybciej będzie:

lambo_za_doplaty_l_5d8b8219467081e20dced

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
38 minut temu, bocianlask napisał:

Niektóre t4 miały blachy w ocynku, dlatego tak się trzymają pewnie :P

Trafiłeś wersję osobową tego jumpera? Kiedyś wziąłem z wypożyczalni autolawete jumpera 2.8 to spalanie było masakryczne. Do granicy na pusto wyszedł ponad 14l przy prędkości max 120.

to sporo spalił ,przy moim ,użytkowaniu w większości po mieście 10-11l(pisze o 128KM na common rail )  mam średniaka max wysoki ,blaszak ,trafil sie tanio, wiec nie wybrzydzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Nie chodzi mi o Voyagera jako takiego, że to słabe auto, tylko akurat te silniki 2,5TD i 2,5 CRD to źródło kłopotów, a innych diesli nie montowali.

Niestety, auto, które waży 2 tony nawet na pusto musi te 9-10l spalić. Sąsiad miał T1 2,4D to poza tym, że muł, to palił minimum 7l w lecie i jako auto "osobowe" raczej się nie nadawał do jazdy w 1-2 osoby, chociaz do tyrania towaru był OK

Ducato są fajne i dość tanie, niezłe silniki, tylko tragiczna jakość blach

Zafira jest sporo mniejsza od Sharana, w Zafirze z tyłu siedzi się raczej mało komfortowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

Mamy T4 2.5tdi, silnik prosty, tani w naprawach, to rzędowa piątka a nie sypiące się V6 z passata itp. brat mierzył spalanie, połowa trasy zaladowany na full, połowa na pusto, średnio wychodzi 7.5l . Mam się trafił transporter z holenderskiej policji, ogólnie wydaje mi się że lepiej zrobiony niż cywilne wersje, widac to choćby po konserwacji której jest więcej niż w innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Szkoda że nie w holenderskim gazie:) Kiedyś robiłem trochę w warsztacie.... Jak do warsztatu przyjechał chrysler albo jeep na lawecie (po drodze stojąc w kilku innych warsztatach)to zostawał na dłuuuugo....Szef był magikiem od elektroniki a nie mógł ich ogarnąć, one po prostu mają fochy - wszystko ok a on gaśnie i nie pojedzie dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@pawel885 i takich magików właśnie trzeba się wystrzegać. Jeśli nie miał pojęcia o amerykańcach to po co się tego podejmował, wstrzymywał klientowi auto i może jeszcze pieniądze brał za ,,parkingowe,, a auto jak nie chodziło tak nie chodzi.

To że silniki CRD z jeepów i innych voyagerów mają focha i gasną ni z tego ni z owego nie jest spowodowane awarią elektroniki, problem jest czysto mechaniczny.

@jahooo a co niby z tymi silnikami jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

On w latach 90-tych robił rzeczy co dziś byle warsztat się nie podejmie, a auta były w kilku warsztatach i i zero reakcji, u niego chociaż zapalały i po 5s gasły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Pierwszym dieslem (i jedynym) zastosowanym do napędu był silnik włoskiej firmy VM Motori. Jest to 2,5L (2499 cc) turbo diesel o oznaczeniu kodowym ECN ale fabryczny kod to 425 OHV. Jest to 4 cylindrowa, rzędowa jednostka z blokiem żeliwnym i dość charakterystycznymi czterema oddzielnymi aluminiowymi głowicami, standardowej konstrukcji (2 zawory na cylinder) z wałkiem rozrządu umieszczonym w bloku, napędzanym poprzez koła zębate, wyposażony w intercooler oraz system wtrysku Bosch. Średnica cylindra wynosi 92 mm, a skok tłoka 94 mm. Po 1996 roku wprowadzono łańcuch rozrządu, ale konieczność częstych wymian i awaryjność zmusiły producenta do prób z różnymi odmianami tego typu napędu, aż do roku 1998 kiedy to powrócono do napędu przez koła zębate. Silnik ten zaprojektowany początkowo do napędu kutrów morskich miał problemy z temperaturą jako silnik zastosowany do napędu pojazdów. Moc silnika to 114 KM (85 kW), a moment obrotowy wynosi 262 Nm. Na uwagę zasługuje to że w latach rozpoczęcia produkcji był to najszybszy diesel na świecie. Kolejną wersją tego silnika to wersja R 425 OHV to ten sam silnik w którym zastosowano bezpośredni wtrysk paliwa w celu osiągnięcia czystszych spalin.

 

Znam conajmniej kilku użytkowników tego silnika, byl stosowany w różnych autach i jak już cos się w nim zepsuje, to robi się droga krzyżowa i łańcuszek, jedna awaria ciągnie drugą. Fajny, jak nowy , tak do 200 tys km od nowości.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3
11 godzin temu, damianzbr napisał:

Może nie ma w dowodzie 7 osób, ale myślę że jak by obrócić na dwa kursy to i tak szybciej będzie:

lambo_za_doplaty_l_5d8b8219467081e20dced

Hehe :D jak znajdziesz w dobrym stanie i moim budżecie to biorę w ciemno :P

10 godzin temu, Tomasz78 napisał:

to sporo spalił ,przy moim ,użytkowaniu w większości po mieście 10-11l(pisze o 128KM na common rail )  mam średniaka max wysoki ,blaszak ,trafil sie tanio, wiec nie wybrzydzałem

Też się zdziwiłem, że aż tyle spalił. Pracownik wypożyczalni mówił, że rekordziści potrafili dobić do 25l :P

 

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Z voyagera chyba się wyleczyłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
1 godzinę temu, bocianlask napisał:

Hehe :D jak znajdziesz w dobrym stanie i moim budżecie to biorę w ciemno :P

Też się zdziwiłem, że aż tyle spalił. Pracownik wypożyczalni mówił, że rekordziści potrafili dobić do 25l :P

 

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Z voyagera chyba się wyleczyłem :P

https://www.olx.pl/oferta/master-9-osobowy-oferta-prywatna-CID5-IDt4ai7.html-coś takiego jak byś trafił ale ten to pewnie daleko od ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3
1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

https://www.olx.pl/oferta/master-9-osobowy-oferta-prywatna-CID5-IDt4ai7.html-coś takiego jak byś trafił ale ten to pewnie daleko od ciebie

Ciekawa oferta. Jestem z okolic Łodzi więc wszędzie mam "blisko" :P Dla mnie nie jest problemem podjechać i obejrzec auto 300 czy 400km. Chyba, że sprzedający przez telefon cos kombinuje to wtedy odpuszczam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

To zadzwoń i popytaj co i jak. W rozmowie wyczaisz czy gościo kręci czy gada normalnie. Koledzy mam pytanie takie małe. Moja siostra planóje kupić coś małego do 10000 tys w bęzynie i myśli o Toyota Yaris ewentualnie coś z peugota a wy co byście poradzili jeszcze coś nieskomplikowane auto. Obecnie ma golfa 4 w kombi i go pomści. Dziś kolejną miskę oleju rozwalił i ma go dość bo niski bardzo mimo nowych amorów i sprężyn to silnik 1.6 nisko siedzi i miski lecą. 

Edytowano przez stempos1980
Dodanie dalszej części posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742
1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

To zadzwoń i popytaj co i jak. W rozmowie wyczaisz czy gościo kręci czy gada normalnie. Koledzy mam pytanie takie małe. Moja siostra planóje kupić coś małego do 10000 tys w bęzynie i myśli o Toyota Yaris ewentualnie coś z peugota a wy co byście poradzili jeszcze coś nieskomplikowane auto. Obecnie ma golfa 4 w kombi i go pomści. Dziś kolejną miskę oleju rozwalił i ma go dość bo niski bardzo mimo nowych amorów i sprężyn to silnik 1.6 nisko siedzi i miski lecą. 

Fiat grande Punto może, mi tam się podobuje takie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Vito za 10 tys to proszenie się o kłopoty. Co prawda świece żarowe w cdi to żaden problem. Wiem to jako użytkownik kilku sprinterów. Ale za tę kasę to będą auta dość wyeksploatowane. Lepiej może faktycznie jakiegoś mastera. One mają dużo prostsze a co za tym idzie tańsze w naprawach silniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Co wy z tymi busami na gospodarstwo chyba że warzywa czy owoce to tak. Terenówka 4x4 innego nie widzę teraz jak na takiego się przesiadłem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj