Polecane posty

Witam.

Mam Massey Ferguson 6170 z 1997r. Mój problem polega na miganiu kontrolek od rewersu i na sygnalizowaniu sygnałem dźwiękowym. Massey Ferguson przełącza rewers i bez problemu jedzie do tyłu i do przodu. Specjalista z serwisu stwierdził. że ciągnik ma za wysoką temperaturę oleju (180*C) nawet na postoju. Wymieniłem czujnik oleju oraz filtry olejowe i dalej migają. Z komputera diagnostycznego nie można usunąć błędu. Proszę o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

180stopni?? :blink: toć to by wszystko po płyneło!! masz nie skalibrowaną przesówkę albo jest źle ustawiona i wychodzi poza zakres pracy


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Tak dokladnie jak Mariusz pisze;) Po prostu w zlym polozeniu jest i trzeba ja przestawic:) a z ta temperatura to grubo przesadzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

mi sie wydaje ze wystarczy zresetowac komputer i powinien nie pamietac juz tego bledu (zdjecie klemy z akumulatora) choc moge sie mylic

a moze sam sie usunie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

do skalibrowania tej przesuwki jest specjalny przyrząd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaarekb    0

Miałem ten sam problem w MF 6110. Biegi się zmieniały, ale sygnał migał. Okazało się że przetarł się jeden z przewodów dochodzący do skrzyni z prawej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielj001    0

witam. czy wie ktoś jak prawidłowo skalibrować ta przesuwkę??? mam taki problem w mf 6170, zmiana pozycji potencjometru nic nie daje. instalacja sprawna. sterownik po naprawie.czujnik połozenia tez sprawny Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Też sporo się naszukałem jak to skalibrować. Ponoć wiedza tajemna :blink: ale ją posiadłem :)

Oto przepis:

 

Przesówkę kalibruje się tak że na środkowym kabelku (czerwonym) ma być 2,5 v na rewersie załączonym do tyłu. A reguluje się to przekręcając ten potencjometr w lewo i prawo. Minimalny ruch i zmienia się o sporo V

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielj001    0

Juz sobie poradzilem, kupilem instrukcje napraw, te ustawienie na 2,5v to tylko tylko ustawienie czujnika pozycji. Prawidłowa kalibracja tej przesuwki odbywa się automatycznie po wprowadzeniu sterownika w stan kalibracji.

Edytowano przez danielj001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiLeK910    0

 

Witam, jak wprowadzić ten sterownik w stan kalibracji? Mam podobny problem w Fergusonie 6150. Po odpaleniu ciągnika kontrolki rewersu migają na przemian ale można normalnie przełączać do przodu i do tyłu i można normalnie jeździć. Jak zgasi się ciągnik i odpali ponownie to problem znika. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2
Dnia 17.06.2015 o 21:42, slajders25 napisał:

Też sporo się naszukałem jak to skalibrować. Ponoć wiedza tajemna :blink: ale ją posiadłem :)

Oto przepis:

 

Przesówkę kalibruje się tak że na środkowym kabelku (czerwonym) ma być 2,5 v na rewersie załączonym do tyłu. A reguluje się to przekręcając ten potencjometr w lewo i prawo. Minimalny ruch i zmienia się o sporo V

 

A co zrobić gdy nie ma prądu w tym czerwonym kablu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj