Prezes1352

Case czy New Holland oba z AdBlue

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Prezes1352    14

Witam mam do was takie pytanie. Sprzedałem swojego DF i mam zamiar kupic nowy ciągnik . Rozważam nad Tymi dwoma markami, czyli Case i NH o mocy znamionowej 110 a maxymalnej 120km oba posiadają już AdBlue ale nie wiem który wybrac cenowo New Holland jest droższy ale jakoś bardziej mi do gustu przypadł .


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież to jeden ch..... bierz tańszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jakimodel NH bo case to maxxum 110, a NH to 6.120 czy 6.140, bo trgo maxxuma trzba porównywać do T6.140 bo ten ma tak jak w case boosta, a co do wybory jeżeli case jest tanszy to bym sie nawet nie zastanawiał i bral czerwonego zawsze to made in Austria

możesz podać ceny tych ciagników i czy są w takim samym wyposażeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ogólnie chodzi o NH t6.120 :). Oby dwa ciągniki praktycznie w full opcji . Wiesz posiadam już 4 New Hollandy i sprawują się dobrze. Ale podczas wystawy i rozmowy z dealerem Case sugerował że są one lepsze od Nh no ale wiadomo każdy zachwala swój produkt. A cena New Hollanda to 258tyś bez negocjacji, a Case tańszy o 5 tyś różnica nie wielka.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko w tym nh nie masz boosta a w case masz max do 140 KM, czyli w tym zestawieniu brałbym case bez wachania

 

a cena to netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No właśnie się wacham. Mam możliwość zmiany jeszcze na t6.140. Ceny brutto.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

qazi a co za różnica czy wyprodukowany w Austrii czy w Anglii Basildon ??

 

 

To są identyczne ciągniki i tylko sprzedawcy tworzą dziwne historie ze jedne lepsze od drugich ( dotyczy to zarówno tych z NH i Case )

 

Kiedys nawet krążyła taka plotka ze jak silnik nie odpali za 1 razem to idzie do NH a jak od pierwszego strzału to do Case , oczywiście jest to jedna wielka bzdura


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Skoro różnica jest nie wielka to bierz tego który lepiej ci "leży"


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Baarth jakoś bardziej przemawia do mnie wykonanie Austriaków niż Anglików i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Mechanika jest ta sama ale elektronika zupełnie inna, a wiadomo jak istotny to element. Ja osobiście bardziej ufam Case'owi i ten ciągnik wybraliśmy. Odnośnie NH trzeba zauważyć, że ma on znacznie niższy standard od Case. Wiele rzeczy które Puma ma w standardzie T7 ma dopiero w opcji. Poza tym radzę uważać na moce ciągników bo NH nazywa ciągniki według mocy max z boostem, a case według mocy max czyli np. odpowiednikiem Pumy 200 jest NH T7.250.

Mojemu sąsiadowi w nowym NH T6 siadł wyświetlacz, natomiast okoliczne gospodarstwo wielkoobszarowe nie narzekało na swoje Pumy mimo ponad 4tys mtg i też stąd moje większe zaufanie w Case i szczególnie jego elektronikę.

Sorry, że piszę o ciągnikach wyższych mocy niż w temacie ale może to coś wnieść do porównania obu marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Dziękuje za informacje.:). Ogólnie ja na odwrót. Mam wieksze zaufanie do NH. Posiadam juz 4 ciągniki NH i na razie sie sprawuja bardzo dobrze. Wybór padl na nh t6. Pierwsza poprawka juz odeslana i czekam na odzew:).


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Nie jestem zwolennikiem subiektywnych opinii oraz braku faktów. Mimo iż jedzie do mnie NH, w ogólne nie zamierzam twierdzić, że to lepsza czy gorsza marka od Case.

Odnośnie NH trzeba zauważyć, że ma on znacznie niższy standard od Case. Wiele rzeczy które Puma ma w standardzie T7 ma dopiero w opcji.

Mógłbym prosić o jakieś przykłady?

Odnośnie samych opcji, to oglądając prospekty, mogę z całą pewnością stwierdzić, że NH posiada więcej opcji wyposażenia od Case, choć nie powinien. Przecież, to jedna grupa CNH. Czy w Case Puma da się zamówić skrzynię 50km/h, przednie hamulce tarczowe, podgrzewane lusterka, elektrycznie sterowane lusterka, fotel amortyzujący w dwóch płaszczyznach, podgrzewany fotel, podgrzewaną przednią i tylną szybę, pół ramę, wsteczne obroty wentylatora, fast steer, super steer, hydrauliczne hamulce dla przyczepy, otwierane prawe drzwi?

Posiada ktoś listę wyposażenie dodatkowego?

Na plus dla Case to jest pompa hydrauliczna 170l/min...robi wrażenie.

Poza tym radzę uważać na moce ciągników bo NH nazywa ciągniki według mocy max z boostem, a case według mocy max czyli np. odpowiednikiem Pumy 200 jest NH T7.250.

Jakie to ma znaczenie, przecież każdy wie ile KM ma dany model. Edytowano przez FOX2

"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Z tego co wymieniłeś to Puma nie może mieć fast steer i super steer ale to itak mało praktyczne rozwiązania bo można zapomnieć w pierwszym przypadku o amortyzacji, a w drugim o prowadzeniu równoległym.... Tak samo w NH nie możesz mieć 10calowego dzielonego ekranu (AFS700) itp.

Skrzynia 50km/h jest nierozłącznie z przednimi hamulcami tarczowymi. Z elektronicznie sterowanymi lusterkami to dziś ma już chyba tylko DF problem (w TTV630 brak takiej opcji...). Wsteczne obroty wentylatora za 6tyś to droga zabawka. Otwierane prawe drzwi w praktyce niepotrzebne.

Takie moje przemyślenia odnośnie tych opcji ale może już się coś zmieniło bo minęło kilka miesięcy od wyboru ciągnika.

Głównie mi chodzi o to, że NH ma niższy standard podstawowej wersji np. siłowniki w podnośniku T7 standard 90mm, a Puma 110mm (jak dobrze pamiętam rozmiary)

Odnośnie nazywnictwa to powiem, że nie każdy jest świadomy ile dany ciągnik ma koni bo często mylą moce nominalne, maksymalne, z boostem, ISO, ECE R24 itp. Też dziwnie trochę jak 200 na masce, a z 1614 nie daje rady ale to już subiektywne odczucia.

Edytowano przez MF2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jeśli masz 4 nh to nad czym się zastanawiać serwis znasz od podszewki pewnie a to jest duży plus znajomy kupił case po gwaranci poleciało łożysko w skrzyni to robił w nh bo dużo taniej mu liczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Dziękuje za informacje. :). Ogólnie ja na odwrót. Mam wieksze zaufanie do NH. Posiadam juz 4 ciągniki NH i na razie sie sprawuja bardzo dobrze. Wybór padl na nh t6. Pierwsza poprawka juz odeslana i czekam na odzew:).

 

jaki model T6.120 czy T6.140 i jak możesz napisać jak cenowo wyglada i jak to sie ma do case 110 ep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Tak upusty mam duzawe bo wkoncu maszyn bralem od nich sporo:). A co do ceny NH t.120 to wynosi ona 210 netto. A case to 204netto.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Coś koło 215netto.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

Mam aktualny cennik case'a przed oczyma i tu za maxxuma 110 jest cena 213 tys netto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Case ponoć poszły do góry. T6 już czeka na placu i w lipcu przyjeżdża już do mnie. :)

ponieważ poprawki odesłałem tydzień temu myśle że nie długo podpisanie umowy będzie.:P


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Myśle że dla pierwszego klijenta ta cena w podstawie będzie ok 210tyś netto. Ja tam jestem stałym klijentem to mam duże upusty. :D. A co Lindner Cie już nie interesuje? :P


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

Narazie to mnie interesują wszystkie ciągniki 100-110km, agencji się nie spieszy z tymi 100 mln euro więc mam jeszcze dużo czasu na podjęcie decyzji..:) lindner odpada bo jego cena jest zbyt wysoka, a wyposażenie jak w każdym, a nawet słabsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaTeUsZ92    6

No No NH ma więcej opcji dodatkowych niż Case ciekawe.......... No i od kiedy Nh jest droższy :lol: od case .Porównajcie sobie cene Case pumy 145 EP (opcja prawie fuul 340 netto)to za te pieniądze w NH mam T7.220 w takim wypozażeniu :lol: .....oczymś to świadczy i nie tylko o tym że case sobie tak wymyślił.Ale jakoś wszyscy myślą i mówią że case to to samo co NH TAK ale tylko mała seria typu JX ...a modele typu puma i t60 teraz Puma EP i T7 to zupełnie inne ciągniki jakościowo i z opcji wyposażenia i nie będe pisać dlaczego i nie że Tak bo Tak Ja poświęciłem bardzo,bardzo dużo czsu na to i wiem swoje jak komuś na czymś zależy to potrafi dowiedzieć się więcej niż sam przedstawiciel.Ja sam niejednego zagiołem swoją wiedzą na temat CASE i wiem o co chodzi zaraz ktoś napisze że NH lebszy od STEYR-A zreszta co mnie to.Patrząc na nh i np SDF to wole i tak Nh bo i tak jest bardziej komfortowy podłokietnik,kabina 4 słupki itp ale są zaślepieni fani jedna marka i dla nich niema wytłumaczenia z mojego pasta może wynikac że Ja jestem za case i tylko case, innego ciągnika nie chce to fakt ale JD też mi się bardzo podoba .Na koniec chce podkreślić że nie uważam NH za jakiegoś gorszego ale z tego co wiem to jest on na samym końcu koncernu CNH Steyr Case New holland tak wyszło i trzeba się z tym pogodzić -_- (teraz tylko czekać na słowa krytyki :) B) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to co case ma lepsze od nh? i nie bierz tego za słowa krytyki bo poprostu chcę wiedzieć oczywiście mówie tu o modelach od maxxuma T6 w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj