grego

Case MX135 - skrzynia

Polecane posty

grego    385

co może być przyczyną hałasu (takiego w sumie brzęczenia) podczas ruszania na sprzęgle. Jak naciskam sprzęgło na luzie czy na N to nic się nie dzieje, ale jak jest włączony bieg i puszczam powoli sprzęgło to w momencie jak zaczyna powoli brać to coś herhocze, jak sie już puści pedał i ruszy to jest normalnie. Im większy bieg lub półbieg to jest to bardziej słyszalne,ale nie umie sprecyzować źródła dźwięku czy to przód skrzyni czy bardziej tył. Do tego czasem przy puszczaniu na małym biegu (1-2) lubi sobie zrywnąć. Czy w tym ciągniku jest w ogóle osobne sprzęgło hydrauliczne czy pedał sprzęgła steruje tylko rewersem?

 

i jeszcze jedno przy zmianie półbiegów szarpie, zauważyłem że ten akumulator hydrauliczny przy powershift jest pusty. Pytanie czym i do jakiego ciśnienia go naładować, bo pewnie tu jest przyczyna problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Na akumulatorze powinna być napisana wys. ciśnienia, trzeba tylko dobrze poszukać i wyczyścić,nawet papierem ściernym.Nabija się ciekłym azotem ale to w wyspecjalizowanym zakładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Że akumulatory nabija sie azotem (N2) to wiem, ale żeby ciekłym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A nie jest to akumulator do podnośnika.One szarpią przy zmianie pół biegów.To norma w nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jak wiesz czym się nabija to po co pytasz.

 

 

A może po to, że są różne typy tzn. różne filtracje a do tego jest jeszcze taki zwykły jak do opon i się zastanawiałem czy takim można nabić ale jak już to przy małym ciśnieniu.

 

A nie jest to akumulator do podnośnika.One szarpią przy zmianie pół biegów.To norma w nich.

 

On jest wpięty do rozdzielacza od półbiegów nawet na schematach jest to rozrysowane, w serwisówce piszą "akumulator zapewnia równomierne ciśnienie zasilania podczas zmian prędkości" niestety nic tam nie pisze o serwisowaniu samego akumulatora - żadnych danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

To że ciekły azot ma -195 lub mniej to zgoda, aczkolwiek po wlaniu pewnej jego ilości do zbiornika i szczelnym zamknięciu azot po ogrzaniu się do temperatury otoczenia przechodzi w stan gazowy a ciśnienie w zbiorniku rośnie-takie są prawa fizyki. W sprawie dotykania czegoś tak zimnego-dlatego robi się to w specjalistycznym zakładzie a nie u siebie w garażu.Nie twierdzę że nie można nabić akumulatora sprężonym azotem o temperaturze otoczenia,szczegulnie gdy chodzi o niskie ciśnienia.Dodam jeszcze że pamiętam czasy kiedy akumulatory hydrauliczne występowały w Bizonach i Atlasach Uni Grudziądz i wtedy to mówiło się że napełnia się je ciekłym azotem.

Moją intencją nie było obrażanie kogo kolwiek, ani szukanie zwady a jedynie ewentualna pomoc, czego oczekiwałbym również w stosunku do swojej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekgo    0

Odp:grego>> w MX nie ma sprzęgła jako typowe tarczowe (jak chcesz ruszyć dodaj troche gazu na ok 1050 obr. i zobacz wtedy im większe obroty silnika tym wieksze masz ciśnienie na skrzyni i powinien bez niczego ruszyć i już nie powinno być dziwnych odgłosów ) a co do szarpania to norma w tych ciągnikach na półbiegach szarpie od 1-3 a na 4 biegu elegancko wrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Hej

Troche dawno temat byl zalożony ale mam takie same objawy co zalozyciel tematu. Chodzi o glosna prace podczas ruszania ze sprzegła... Ktos coś moze mial podobnego u siebie?

Edytowano przez karol2306
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.06.2012 o 22:52, grego napisał:

co może być przyczyną hałasu (takiego w sumie brzęczenia) podczas ruszania na sprzęgle. Jak naciskam sprzęgło na luzie czy na N to nic się nie dzieje, ale jak jest włączony bieg i puszczam powoli sprzęgło to w momencie jak zaczyna powoli brać to coś herhocze, jak sie już puści pedał i ruszy to jest normalnie. Im większy bieg lub półbieg to jest to bardziej słyszalne,ale nie umie sprecyzować źródła dźwięku czy to przód skrzyni czy bardziej tył. Do tego czasem przy puszczaniu na małym biegu (1-2) lubi sobie zrywnąć. Czy w tym ciągniku jest w ogóle osobne sprzęgło hydrauliczne czy pedał sprzęgła steruje tylko rewersem?

 

i jeszcze jedno przy zmianie półbiegów szarpie, zauważyłem że ten akumulator hydrauliczny przy powershift jest pusty. Pytanie czym i do jakiego ciśnienia go naładować, bo pewnie tu jest przyczyna problemu.

Witam serdecznie. Wiem ze temat był dawno ale czy poradził sobie pan z tym głosna praca skrzyni podczas ruszania.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.04.2019 o 17:21, karol2306 napisał:

Hej

Troche dawno temat byl zalożony ale mam takie same objawy co zalozyciel tematu. Chodzi o glosna prace podczas ruszania ze sprzegła... Ktos coś moze mial podobnego u siebie?

Witam serdecznie. Mam taki sam problem z głośna praca sprzęgła. Udało się panu znaleźć usterkę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Cześć. Na forum nie Panujemy :P Niestety nie udało mi sie rozwiązać problemu. Podejrzewam tłumik drgań lecz nie na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.04.2019 o 17:21, karol2306 napisał:

Hej

Troche dawno temat byl zalożony ale mam takie same objawy co zalozyciel tematu. Chodzi o glosna prace podczas ruszania ze sprzegła... Ktos coś moze mial podobnego u siebie?

Witam serdecznie. Mam taki sam problem z głośna praca sprzęgła. Udało się panu znaleźć usterkę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, karol2306 napisał:

Cześć. Na forum nie Panujemy :P Niestety nie udało mi sie rozwiązać problemu. Podejrzewam tłumik drgań lecz nie na 100%.

Rozumiem. A widziałem z tematu innego ze wymieniłes ten dłumnik drgań. Pomogło coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Nie wymieniłem. Zdemontowałem i pojechałem do Mielca do zakładu co regenerują tłumiki, powiedziano mi że jest OK a poprawili tylko "naciągi sprężyn lub same sprężyny". Było to wiosną ale teraz znowu nasila się ten hałas. Miałem też luz na wałku w skrzyni pod deklem od biegów pełzających. (Chyba mam gdzieś fotki). Po sezonie czeka mnie chyba ponowne rozebranie tłumika i diagnoza ewe. wymiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Czyli po tej  regeneracji trochę się poprawiło tak? Tzn nie było aż takich głośnych zgrzytów przy ruszaniu?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za konkretne odpowiedzi 😃 żeby wszyscy forumowicze byli tacy 😃 zacznę od spr tego luzu a potem wyciągnę tlimnik drgań. Słyszałem też ze może być łożysko na dywerencjale. 

Tak z innej beczki, czy u ciebie na 4 biegu skrzynia tez tak dosyc głośno wyje jak się otworzy szybę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekb    0

Witam . Ja tez  110 mam taki sam hałas przy ruszaniu , wymieniłem tłumik drgan ,  skasowałem luz na tym wałku  w skrzyni , a przy wymianie tarcz hamulcowych  sprawdziłem cały dyfer, zero poprawy. Ale wystarczy przy ruszaniu wkrecić silnik  na 1400, 1500 obr i jest cisza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj