Skocz do zawartości
RYZYNH

Sipma czy metal-fach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

RYZYNH    3

Z której firmy prasę mi polecacie .Prasy mają być łańcuchowo-walcowe z siatką.Różnica w cenie to ok 10tyś.Jak z ich awaryjnością,która lepiej zbija bele i ogólnie wykonanie.Mają robić ok.500 bali rocznie (myśle że jak kupie to będę od ludzi zbierał słome na sprzedaż).Mają być one nowe

Z góry dzięki za odpowiedzi

Marcin1997    8

ja mam sipme z 205 roku Z-279/1 farma 2 i jestem bardzo zadowolony rocznie robi ok pół tys bel i jak na razie nie było żadnych większych awari oprócz wymiany łożyska w kole

Wiadomość z agroFakt.pl

diablo23    1

ja miałem taki dylemat na wiosnę i wybrałem metal fach tańsza a wykonanie nie jest gorsze.pozatym walcowa lepsza jest.takie jest moje zdanie

podcepiomy    34

Ale przy słomie walcowa wymięka bo trzeba albo wieczorem albo wcześnie rano jechać prasować bo balot się nie będzie chciał kręcić

danieloz22    20

O tym staniu beli słomy w miejscu, jak się nie mylę piszę w instrukcji. Wystarczy coś tam dyszel przestawić i coś jeszcze chyba. A tak wogule to lepiej metal-fach. Przez ok.6 lat u mojego wujka tylko łańcuchy poszły(ale to normalne), i ukręciła się półośka, koszt naprawy coś ok. 500zł.

adamc330    115

Moim skromnym zdaniem to Sipma. Jeśli prasa ma prasować dużo słomy to zawszę będzie wygodniej prasować łańcuchową nie będzie problemu z zatrzymującą się belą w komorze zwijania: :D

simson2812    356

mój kolega ma metal fach i żadnych awari nie miał tylko on ma walcową a do jkaiego trktoru on ma byc

wolowik    22

Byłem miesiąc temu przed podobnym wyborem... wybrałem Sipmę... każda ms woje wady i zalety.. pisane było na tym forum nie raz i zwykle każdy zachwala swoje ;) . Dlaczego Sipma? Bo byłem tam na Dniach otwartych drzwi... zobaczyłem cały proces produkcyjny (od projektowania do malowania).. fabryka jest około 80 km ode mnie także w razie braku jakiejś częsci nie ma z tym problemu... no i na dodatek spotkałem kolegę który jest tam na kierowniczym stanowisku... wiem że to nie są merytoryczne przeslanki do zakupu ale.. bradziej praktyczne sprawy to: dobre opinie o Sipmie (ma ją kilku znajomych i nie narzekają za bardzo), centralne smarowanie (dostałem w standardzie), prostota, korzystne finansowanie... to są właśnie powody dla których wybrałem droższą Sipmę od MF...

gadek5228    132

Gdybym stał przed takim wyborem to wybrał bym Sipmę, ponieważ w mojej okolicy sporo rolników posiadają takie prasy i nie narzekają na nie. Owszem trafią się jakieś drobne awarie, ale ogólnie nie jest źle. Mój wujek na 90ha kupił sobie Sipmę i od 3 lat śmiga z nią, bez większych awarii. Z częściami w razie czego problemu niema, firma bardzo znana i dobra.

RYZYNH    3

Będę śmigał z nią New hollandem 80km no powiedzmy że wybrałbym sipme to brać łańcuchową,walcową czy może łańcuchowo-walcową

Witek2010    32

Nie wiem jak sipma bo takich u mnie nie ma może jedną gdzieś tylko widziałem. Są praktycznie tylko i wyłącznie u każdego metal fach. Jak dla mnie plusem jest, że ciszej chodzi od łańcuchowej, łożyska na walcach chyba są trwalsze niż łańcuch zresztą z tym to może być różnie. Zdarzyło się, że w nowej od razu łożysko padło.

W metal fach w standardzie szerokie ogumienie ale na jej minus chyba szybko odpadająca farba...

diablo23    1

a jaka jest cena tej sipmy bo jak ja się pytałem w rzekuniu to 60tyś farna 2 w standardzie.a metal fach pasówka z rotorem i nożami 80tyś w primatorze

Ferdek07    62

chwalicie sipmy bo wujek ma czy sąsiad gdyby sipma i mf były w jeden cenie też bym wybrał mf sipma jest bardziej awaryjna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ceston
      Witam dzisiaj na polu prasa zaczela skrzypiec tam gdzie konczy sie przedluzka przekladni. piszczy gdy bel jest coraz wiekszy. Wiem ze jest tam lozysko tylko teraz niewiem jakie czy 6201 czy 6210 moze ktos wymienial to pamieta. Sprawdzilbym sam ale dzis juz nie zdaze a jutro jade do miasta z rana to bym wzial zeby dwa razy nie jezdzic. Prasa z562
    • Przez rbit
      Wiem, że temat był wałkowany X razy i odpowiecie kupuj używkę zachodnią, ale mimo wszystko chciałbym spróbować w programie który za miesiąc rusza - Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 czyli prasa musi być nowa. Sprzęt pracowałby z Belarusem 820 i tak do 200 bel rocznie tj. 150 kiszonki i 50 siana.Teren trochę górzysty. Moje typy to: Sipma PS 1211 FARMA PLUS,
      Metal -Fach Z562 walcowa bez rotora i noży lub Feraboli Entry 120.  Nie wiem czy Feraboli ma blokadę mechaniczną komory?Jeśli nie przejdę w programie to wtedy w rachubę wchodzi używka zachodnia tylko gdzie takiej szukać, ale na razie podpowiedzcie co do tych typów bo czasu mało a w głowie mętlik ?

• Przez bartekm66
      witam
      mam oto taki problem
      otóż w zeszłym roku kupiłem w/w prasę , prasowała bez zarzutu aż do teraz
      kiedy podnosze podbierak on opada co powoduje z kolei puszczanie zamków komory i odwrotnie jak podniosę komorę to ona opada a za to samoczynnie podnosi sie podbieracz , mam rozdzielacz sterowany za pomocą elektroniczną ,
      regulowałem też dławik na przewodzie ale to nic nie dało
      czy ktoś miał podobny problem
      jaka może byc tego przyczyna
      pozdrawiam
    • Przez MarcinCiesz
      Witam koledzy i proszę o waszą pomoc. Chodzi o tą prasę mianowicie jak beluję siano czy słomę jest ok ale jak sianokiszonkę to się trawa wciąga pod ten gładki walec i tam zapycha że po kilkunastu belach nóż nie odcina siatki a wyrywanie tej trawy to masakra. Proszę o wasze sugestie czy wam też tak się robi czy jak sobie z tym poradzić. Załączam foto.
    • Przez herbi2501
      witam,czy ktos użytkuje tą prase i jakkie sa opinie na temat tej prasy,chodzi mi o zbiór sianokiszonki rocznie ok 700 sztuk w moim przypadku ,