slodowy17

brac pole czy nie brac?

Polecane posty

slodowy17    0

Witam, moj dziadek przepisal pole na moja mame i mojego wujka po jakies 8 ha na glowe, w tej chwili mojej mamy czesc pola ma wujek w dzierzawie i uprawia placac mojej mamie kaske. Zastanawiam sie wlasnie czy samemu nie wziasc tych 8 ha i nie obrabiac, jesli chodzi o moje doscwiadczenie w rolnictwie to robie u dziadka od najmlodszych lat i znam sie na wielu rzeczach:) sprzet tez mamy calkiem niezly : kombajn bizon, ursus c330,355,360,912 agregat siewnik do zboza amazone, i wiele wiele innych maszynek:) mieszkam 10km od gospodarstwa wiec chcialbym zajac sie tylko polem. i jeszcze jedno czy jak bym sie podjal tego to czy mial bym okazje dostac jakies dofinansowanie na rozkrecenie interesu? pozdro czekam na ciekawe wpisy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli chcesz na młodego rolnika 75 tyś zł to musisz mieć minimum 10.66 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Na twoim miejscu bym wzioł, park maszynowy nie jest najgorszy a 8ha to też jest zawsze kawałek ziemi, a co do dotacji to w tej chwili się nie orjętuje ale chyba już nie ma żadnej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy jaka kl. ziemi bo jak VI to nie ma sensu ale jeśli lepsza to bierz. Po dziadku też będziesz uprawiał? po maszynach widzę to dziadek ma ze 25ha jak nie lepiej i + te 8ha to już niezły areał się zrobi. A no i żeby wujek się nie pogniewał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu36012    22

zależy jaka kl. ziemi bo jak VI to nie ma sensu ale jeśli lepsza to bierz. Po dziadku też będziesz uprawiał? po maszynach widzę to dziadek ma ze 25ha jak nie lepiej i + te 8ha to już niezły areał się zrobi. A no i żeby wujek się nie pogniewał ;)

Nie wiem czy dobże rozumiem ale dziadek przepisał gospodarstwo po 8ha na osobe a ile było to nie pisze przynajmniej ja takie coś wywnioskowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Bierz bierz myślę że masz jakąś pracę a pole to tylko dodatek ale faktycznie sprzęt niezły . I ja radziłbym Ci na początek zacząć od produkcji roślinnej np. jęczmień pszenica zależnie od klasy ziemi ale zboże teraz często jest w cenie :rolleyes: ale chyba koło dopłat bezpośrednich mógłbyś się zakręcić :) zawsze z te 8 tysi byś miał.

PS. Aż tak mi się z opisu ten park maszynowy spodobał ,że obejrzę twoją galerię i myślę że coś tam znajdę ;)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Ja na twoim miejscu bym się nie zastanawiał tylko przejmował całe gospodarstwo. Ale takich tematów jest juz trochę i ten pewnie zostanie zamkniety podepnij sie do innego podobnego tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

jak dobra klasa ziemi to bierz bo jak masz maszyny i wszystko to dopłate weźmiesz obsiejesz zborze sprzedasz i z dyni :P


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slodowy17    0

jesli chodzi o galerie to dopiero cos dodam poniewaz dzisiaj sie zalogowalem:) tak dziadek przepisal po 8 ha, jak bylem maly to mielismy drugie tyle w dzierzawie bo jeszcze mogl wiecej robic teraz niestety lata, a ja nie pracuje tylko studiuje a kasa zawsze by sie przydala, posiadamy tez BIN na 60ton zboza wiec zawsze mam gdzie przechowac w razie slabej ceny... musze wlasnie poobliczac ile ewentualnie wyjde na plus bo jak nie beda to dobre pieniadze to zostawie wujasowi dalej w dzierzawie , wujas ma troche bydla wiec daje rade

Edytowano przez slodowy17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj