dentka17

Ziemia, nr. gosp. i stada

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dentka17    5

Witam

 

 

 

Więc aby trzymać zwierzęta gosp. trzeba posiadać nr. gosp. i stada. Czyli ja jako że nie posiadam ziemi mogę otrzymać ww. numery? Jedni mówią że tak drudzy że nie i teraz już sam nie wiem. Więc koledzy jak może to powiedzcie co i jak.

 

 

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Jak już bym dostał te numery to co za różnica w jakiej ilości? Bydło opasowe lub świnie. TO jak z tym jest? nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

niech ktoś wydzierżawi Tobie trochę ziemi i jakąś starą oborę czy chlewik i dostaniesz numer siedziby oraz nr stada. A zameldowany możesz być w jednym miejscu i nr siedziby możesz mieć w drugim a nr stada w trzecim miejscu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

To wtedy ten ktoś musiałby wydżierżawić mi tą ziemie przez urząd nie? No i co z tego jak w dalszym ciągu nie będę miał tych numerów? A nie wiesz czy bez ziemi dostałbym te numery? Jeśli możesz to spytaj w ARiMR. Zeby nadali mi te numery to musze podać nr. działki na którym znajduje się budynek w którym bede trzymał zwierząta tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Ja mam pytac w ARiMR?

Człowieku - masz problem, zadzwon do nich i powiedzą Ci wszystko!!!

Ja tylko mówię o tym co przerabialiśmy niedawno.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Ja nie napisałem że masz spytać tylko jeśli możesz. Myślałem że moze bedziesz w najblizszym czasie w ARiMR to moze się spytasz przy okazji. Bo koło mnie jest pewna pani która chce sprzedać 3,5ha za 150 tyś i dzwoniłem i pytałem czy dałoby to wydzierżawić ona mówi ze się zastanowi to powiedziałęm ze zadzwonie za 1,5 tygodnia i będę dzwonił niedługo. Jak sie zgodzi to nie bedziemy tego dzierżawić przez urząd tylko ja będę miał umowe i ona. Na takiej podstawie dostane te numery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego zadzwoń sobie do najbliższego punktu ODR-u i tam się wszystkiego dowiesz co i jak, i na czym dokładnie stoisz, a nie my mamy pytać i się dowiadywać co i jak z tym nr, kolega wyżej dobrze powiedział to jest w tym Twój biznes nie nasz , chyba że boisz się rozmawiać to powiedz ojcu niech zadzwoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj