Skocz do zawartości
bubel500

Szeroka folia - problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Folia
damian40000    85

przy mojej owijarce te zembatki przy bębnach są podwójne. Żeby przestawić trzeba rozpiac łańcuchy skrócić je i założyć na mniejsza zembatkę.

danielhaker    830

U mnie w Sipmie na folii 500mm belka owija się cała po 10-11 razach więc po 20-22 już jest cała owinięta. Nigdy nie zwracam uwagi na te magiczne 24 tylko jak widzę że ostatnia warstwa zakryła już pierwszą to kończę owijać. Przeważnie 22 razy

Wiadomość z agroFakt.pl

tomi382    98

przy mojej owijarce te zembatki przy bębnach są podwójne. Żeby przestawić trzeba rozpiac łańcuchy skrócić je i założyć na mniejsza zembatkę.

Oryginalnie powinieneś mieć dwa komplety łańcuchów, długie i krótkie, ja przy tekli mam dwa komplety

bubel500    4

Ok, dzięki.

Jak owijałem 750 po 16 razy to wyszło 25 bel.A jak bym owijał 500 po 24 razy to by wyszło z 15 bel. :)

Edytowano przez bubel500

ptaszyna    125

Ok, dzięki.

Jak owijałem 750 po 16 razy to wyszło 25 bel.A jak bym owijał 500 po 24 razy to by wyszło z 15 bel. :)

Może źle zakładasz folie na rolki, zwróć uwagę że jedna kręci się wolniej i na nią powinna wchodzić folia ze szpuli,druga rolka kręci się szybciej o ok;60-70% dzięki czemu następuje rozciąganie foli.Rozciągnięcie foli sprawdza się następująco- na szpuli z folią rusujesz pisakiem dwie kreski w odległości od siebie 10cm,po przejściu foli przez rolki odległość między kreskami powinna być 15,5-17cm, wtedy jest ok.

• Like 1

mariuszd93    489

@ptaszyna coś kręcisz z tymi rolkami one są napędzane rozwijającą się folią a nie napędzają folię.... Sposób dobry z tymi kreskami. Można też zmierzyć szerokość folii na beli powinna być 42 do 38 cm przy 500 folii

ptaszyna    125

@mariuszd93 nic nie kręce i nie napisałem że napędzają folie, tylko że obracają się z różną prędkością( są połączone ze sobą przekładnią zębatą)."Wolniejszą" rolke napędza szpula(powinna być o nią oparta), następnie "szybsza" rolka (w przerwie pomiędzy nimi) rozciąga folię.Tak jest w porządnych owijarkach(i powinno tak być),chociaż widziałem różne wersje owijarek "rzemielśniczych",między innymi stałem się posiadaczem jednej znich.Niestety musiałem w niej przerobić podajnik do foli, żeby działał w sposób opisany wyżej.Dlatego zgłębiłem tamat podajnika i tak się tu "wymądrzam". ;)

• Like 1

mariuszd93    489

Ok .rzeczywiście jest taka przekładnia w mojej owijarce też[ Rolmako]. Nie zrozumiałem wcześniejszej wypowiedzi :)

Witek2010    32

Co do wielkości zębatek: szeroką folią ma się owijać dużą zębatką tak jak autor tematu robił i tak jest dobrze. Poniżej cytuje z instrukcji metal-fach:

"Nowa owijarka po wyprodukowaniu jest przystosowana do owijania folią o szerokości 500mm. W celu zmiany folii na 750 mm należy na ścianie ramy obrotowej (od strony przekładni łańcuchowej) poluzować łańcuch za pomocą napinacza. Zdjąć łańcuch z koła zębatego Z-11 na głównym wałku a następnie zamienić koło Z-11 na koło większe Z-16, które jest w komplecie..."

damian40000    85

jeżeli regulacja jest na głównym wałku to tak a jeżeli jest przy walcach to tam trzeba na mniejsza przełożyć.

mariuszd93    489

Ma znaczenie w sensie że im większy balot tym więcej trzeba obrotów żeby go owinąć ,ale prędkości obracania beli zmieniać nie trzeba

bubel500    4

Może źle zakładasz folie na rolki, zwróć uwagę że jedna kręci się wolniej i na nią powinna wchodzić folia ze szpuli,druga rolka kręci się szybciej o ok;60-70% dzięki czemu następuje rozciąganie foli.Rozciągnięcie foli sprawdza się następująco- na szpuli z folią rusujesz pisakiem dwie kreski w odległości od siebie 10cm,po przejściu foli przez rolki odległość między kreskami powinna być 15,5-17cm, wtedy jest ok.

Jednak u mnie też idzie jeden szybciej drugi wolniej, tylko najpierw koło folii jest ten szybszy a potem wolniejszy.Ale zauważyłem odsuwanie masztu i jak się go odsunie to pierwszy jest ten wolniejszy a potem szybszy.

Dzięki, okaże się w owijaniu,

Pozdrawiam

bubel500    4

Witam ponownie .Co zrobić aby folia zachodziła na połowę? (tak ma być).

U mnie zachodzi na 10 cm i są prześwity, dlatego po 9 razach folia owija całą bele.

Pozdrawiam.

Folia 500 mała zembatka

Folia 750 duża

proxima100    69

Jak masz sipme to folia 750 na mniejsze zebatki, a jesli 500 to zaloz na wieksze i wszystko powinno byc ok. Wiem bo sam jakies 2 tyg temu zmienialem.

mariuszd93    489

Na małej zębatce przy walcach na których leży bela czy na wałku z którego idzie napęd ?

@bubel 1 wypowiedź na 3 stronie ......... Nadal ta pierwsza rolka od folii kręci się szybciej ?

bubel500    4

Mała zębatka z przodu owijarki i z niej idą łańcuchy na walce.

Ustawiłem tak maszt, że 1 idzie wolniej a druga szybciej.

Ustawiłem go na środku, bo jak złożony to 1 szybki 2 wolny, a jak rozłożony to też 1 szybki 2 wolny

mariuszd93    489

To teraz się popie$doliło czy nigdy normalnie nie było? Jaką szerokość ma folia na beli? Jaki procent się rozciąga folia? zaznacz flamastrem 2 punkty w odległości 10cm od siebie i zmierz tą odległość jak te punkty przejdą przez rolki i będą na beli . Powinno wyjść 16 -17 cm

Edytowano przez mariuszd93

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rbit
      Czy posiada ktoś owijarkę jak w temacie i jak się ona sprawuje? Można taką nabyć za 5400 brutto i w tej cenie stawiacz bel. Czy warto?
    • Przez damian19321
      Cześć jaką polecacie owijarke do balotów do 5-6 tyś zł ?
    • Przez bambik999
      Witam,
      planuje kupić owijarkę i tu nasuwa się pytanie a mianowicie jaką?
      Szukam czegoś do 8 tyś w gre wchodzi też używana lecz nie wiem jaką wybrać. Jestem kąpletnie zielony w tym i chciałbym się poradzić. U nas są 3 Metal-Fachy i ludzie są zadowoleni ale słyszałem różne opinie o maszynach MF. Może Sipma? Owijarka będzię owijąć max 150 bel rocznie.
    • Przez rewoluszyn
      Witam wszystkich. Założyłem ten temat, ponieważ zamierzam zająć się produkcją owijarek samozaładowczych z przednim lub bocznym załadunkiem (zależy od potrzeb nabywcy). Chodzi mi głównie o przystosowanie popularnych owijarek stacjonarnych do specjalnego podwozia z ramieniem załadowczym. Moim produktem będą właśnie takie podwozia. Dzięki czemu każdy kto posiada zwykłą owijarkę Będzie mógł niewielkim kosztem otrzymać maszynę o parametrach pracy jak sipma maja czy pronar. Dostępne będą 3 opcje sterowania: ręczne, pół automat, automat. Rozmiar kół i inne szczegóły zależne od woli kupującego. Myślę że koszt takiego podwozia nie przekroczy 10tys. w najbogatszej wersji.
      Co sądzicie o tym produkcie? Czy ma szansę wzbudzić zainteresowanie nabywców?
      W razie pytań piszcie chętnie wszystko wyjaśnię.
    • Przez koses
      Panowie natrafiłem na taką oto maszynę http://pomi.dk/en/products/wrap-12-gb.aspx   spotkał się ktoś z nią na żywo ? i mógł by podzielić sie spostrzeżeniami ? Zastanawiam sie nad taka maszyną zamiast budowy hali stalowej na słomę .