bubel500

Szeroka folia - problem

Polecane posty

bubel500    4

Witam

Kupiłem sobie szeroką folię Rani Wrap i owijałem na większej zębatce 16 razy. Owinąłem nią 25 bel (folia była dobrze naciągnięta), a myślałem że powinno owinąć się nią około 35 bel. Czy tak powinno być? Bo jak tak to bardziej opłacało by się owijać wąską folią bo z niej też wychodzi 25 bel.


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A zmieniałeś zębatki po zmianie folii? Na szerokiej to raczej owijasz na małej zębatce i pewnie dlatego szybciej Ci folia poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie zębatki na mniejszą, nie zapomnij skrócić łańcucha napędzającego rolki na których leży bela.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

szeroką folią owija się na mniejszych zembatkach. A wychodzi z niej 30-32 bele. U nas robimy teraz tylko wąska bo jednak taniej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Kiedy kupowałem owijarkę to powiedzieli mi że duży tryb jest do owijania szeroką folią. Był wtedy włożony mniejszy tryb i maszt ustawiony na wąską folię, więc myślałem że trzeba zmienić na duży. A łańcuchów nie muszę skracać bo mam rozsuwane wałki.


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

balot 120cm ( folia 50) - mała zębatka

balot 120cm ( folia 75)- duża zębatka

balot 150cm (folia 50)- mała zębatka

balot 150cm (foia 75) - duża zębatka

 

Co Wy na takie zestawienie?????

dobrze napisałem czy ma być odwrotnie.

Mam baloty 150cm x 120cm i folia 75cm i podczas owijania folia powinna nachodzić połową na poprzednią folię czy powinny lekko się stykać ??

U mnie się lekko styka a czasem mam przerwę między poprzednią folią czy po zmianie łańcucha będzie dobrze>>

SIPMA TEKLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Jak pisałem na dużej zębatce wyszło mi tyle co z małej folii, to coś nie tak

Chyba na odwrót


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

balot 120cm ( folia 50) - mała zębatka

balot 120cm ( folia 75)- duża zębatka

balot 150cm (folia 50)- mała zębatka

balot 150cm (foia 75) - duża zębatka

 

Co Wy na takie zestawienie?????

dobrze napisałem czy ma być odwrotnie.

Mam baloty 150cm x 120cm i folia 75cm i podczas owijania folia powinna nachodzić połową na poprzednią folię czy powinny lekko się stykać ??

U mnie się lekko styka a czasem mam przerwę między poprzednią folią czy po zmianie łańcucha będzie dobrze>>

SIPMA TEKLA

Dwa pierwsze punkty ok. Ale wielkość beli nic nie ma do wielkości zębatki .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przy wyborze prędkości obrotu ma znaczenie moim zdaniem szerokość fioli ale wielkość beli? Niby dlaczego?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W przeliczeniu na powierzchnię owijaną nic się nie zmienia. Do dużego balota to trzeba jedynie moim zdaniem podnieść prowadnicę foli bo oś jest wyżej i tyle.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

Duża belka wolniej się obraca ale mi się wydaje, ze Mariusz ma rację. Wielkość nic nie ma do prędkości obracania bo i tak folia połową musi zachodzić za poprzednią. Najlepiej wyobrazić to sobie na ogromnej belce a na małej. Kiedyś owijałem u znajomego belki 100cm i tylko folię opuszczałem niżej żeby dopasować do belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

u mnie po przyprowadzeniu owijarki zmieniłem łańcuch na zębatkach bo na małej folii jest innaczej i na szerokiej innaczej i załuje. Bo na foli 75cm folia nachodzi minimalnie na siebie lub jest przerwa na 3cm czy śr belki ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

U mnie w czasie owijania Nachodzi jedna warstwa na drugą na połowe szerokości w instrukcji pisze że tak ma być i jest ok


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

a ja pisze że mi nachodzi na styk dlatego po zmianie łańcucha dam znać czy pomogło a powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Sprawdziłem szybkość obrotów wałków w owijarce po 1 obrocie na 1 i 2 zębatce i na mniejszej wolniej się obraca

  • Like 1

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

dzięki @Bubel500 na dniach założe łańcuch na małe zębatki łańcuch i problem powinien minąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Witam ponownie. Owijam bele i folią 500 (wąską) i po owinięciu 9 razy całkowicie folia pokrywa bele.Więc owijam 18 razy. Folia zachodzi na siebie w połowie.

Chyba ten typ tak ma. Będę owijał 18 razy.

P.S A jak w waszych owijarkach jest? tzn. po ilu owinięciach folią całkowicie pokryje folia belę?


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja robię bele różnej wielkości i przy 120*120 zakrywa po 11 obrotach owijam 22razy ale przy 150 po 15 [30] obrotach a przy 100 po 10[20]. jakoś szybko ci zakrywa @bubel

@ damian folią 750 owija się 16 razy.

Mam owijarkę tylko na folię 500 i pytam z ciekawości- którą zębatkę się zmienia? Tą na wałkach czy tą na środku?

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj