Skocz do zawartości
master228

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem.

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

mariuszd93    489

@ loce jak zwykle genialne pomysły :ph34r: :blink: .

Nie żebym to robil bo nie widzę takiej potrzeby ale żeby wiedzieć czy świeci kierunek w przyczepie trzeba dać plus na gniazdo do przyczep przez tą właśnie kontrolkę [szeregowo] . Jak obwód się zamknie zaświeci i kontrolka i kierunek w przyczepie.

tyle że jak któraś z żarówek będzie spalona druga też nie zaświeci

locke    291

Nie jakieś genialne pomysły tylko ja mówię jak zrobione ma mój znajomy...

A jak podłączysz do gniazda do przyczep to odłączysz przyczepę i tak będzie migał jak włączysz.Chyba że obwód będzie otwarty.

a koledzy troszke inny problem moze ktos wie jaka instalacje kupic bo wlasnie zamierzam wiem za jest kilka rodzajow i napewno wielu producentow?

Wiadomość z agroFakt.pl

Karol445    32

@Locke Zrozumiałem że jemu chodziło o kontrolkę kierunkowskazów konkretnie przyczepy więc twoje rozwiązanie z kabelkami w gniazdku przyczepu zupełnie nie ma sensu.

mariuszd93    489

Nie jakieś genialne pomysły tylko ja mówię jak zrobione ma mój znajomy...

A jak podłączysz do gniazda do przyczep to odłączysz przyczepę i tak będzie migał jak włączysz.Chyba że obwód będzie otwarty.

Widzę że nie rozumiesz co to znaczy połączyc szeregowo. I co znaczy pojęcie zamknięcia obwodu czy otwarcia to ta dyskusja nie ma sensu

Karol445    32

@Mariuszd93 A pewien jesteś że przy połączeniu szeregowym dwóch żarówek (kontrolki i światłą głównego) kierunkowskaz (a czasem dwa z dwóch przyczep) będzie świecił pełnym światłem???

mariuszd93    489

Nie będzie świecił pełnym światłem bo na każdej żarówce będzie spadek napięcia ale będzie świecił . 2 przyczepy do c360 to raczej po szosach nikt nie ciąga a przy 1 spadek nie będzie az tak duży.

Nigdy tego nie praktykowałem napisałem tylko najprostszy według mnie sposób.

Karol445    32

Owszem ciągają 2 przyczepy po drogach. A to że spadek napięcia będzie to i ja wiem bo to oczywiste ale pytanie czy kierunkowskaz zaświeci na tyle mocno żeby go było widać w dzień. Bo jeśli napięcie rozłoży się po 6V na żarówke to zapomnij o świeceniu bo będzie się tylko lekko żarzyć ale jeśli rozłoży sie proporcjonalnie do mocy żarówek to by było do zaakceptowania. Sam niewiem jakby to było w rzeczywistości ale dowiem się.

mariuszd93    489

Obawiam się że to jednak kiepski pomysł

Czym większa moc w tym przypadku żarówki tym mniejszy opór wiec myśle że zaświeci tylko żarówka od kontrolki .

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O czym Wy w ogóle piszecie? Chcecie podłączać żarówkę do gniazda tylko po to żeby sobie świeciła? Aby kontrolować czy światła kierunku jazdy w poszczególnych przyczepach świecą należy zastosować specjalny przerywacz kierunkowskazów z kontrolą prądu i wyjściami na trzy kontrolki. Inaczej się nie da. I tak nie jest to rozwiązanie doskonałe, bo można w ten sposób kontrolować tylko ilość świecących żarówek a nie ich kolejność, przerywacz wykrywa przepalenie żarówki w jednej z przyczep lub ciągniku, a nie pokazuje która to żarówka. Innymi słowy trzy kontrolki świecą się jak podłączymy dwie przyczepy. Gdy przepali się żarówka w ostatniej przyczepie to trzecia kontrolka gaśnie. Ale trzecia kontrolka też gaśnie jak przepali się żarówka w ciągniku (a nie pierwsza).

Karol445    32

Specjalnego przerywacza nie trzeba. Kiedys mojemu tacie zbudowałem prościutki układ na jednym tranzystorze który właśnie kontrolował przepływ prądu w przewodzie (mój tato zastosował go do kontroli działania światła "stop") można by zastosować taki układ zwielokrotniony do kontroli dwóch kierunkowskazów.

Edytowano przez Karol445

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak właśnie działa ten przerywacz. Najlepiej zamontować taki od C-330M.

locke    291

Widzę że nie rozumiesz co to znaczy połączyc szeregowo. I co znaczy pojęcie zamknięcia obwodu czy otwarcia to ta dyskusja nie ma sensu

Wiem co to jest podłączenie szeregowe i co to jest zamknięcie i otwarcie obwodu.I dyskusja nie ma sensu z tobą bo prawie każdy mój post jest krytykowany przez ciebie niezależnie od tego co tam napiszę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stefek1991
      witam mam pytanie. Nie wiecie ile moze kosztowac naprawa całej instalacji elektrycznej razem z lampami itp.
    • Gość ziomek16142
      Przez Gość ziomek16142
      Witam. Mam u siebie pożyczoną na jakiś czas C-360 3P 85 rok i od pewnego czasu brak świateł stop (gdy hamuje ). Hamulce sprawne, ale świateł brak. Przygotowuje go na przeglad i takie pytanie: Jak to naprawić ?? Jakaś pompa,czujnik, czy wina bezpieczników ??
    • Przez Klimston
      witam załozyłem do swoje 60tki alternator firmy Delco 12v 100a z astry f i na wolnych obrotach ładowanie wynosi 13/13.6v a na wysokich 14.8/15.1v .w astrze ladowanie bylo 14v/14.5v nie wiem w czym jest przyczyna. pozdrawiam
    • Przez Sqowron
      Witam wszystkich potrzebuje schemat podłączenia alternatora, z regulatorem napięcia RC212D. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez MarcinOtna
      Witam!
      Posiadam taki alternator: i chciałbym zapytać jak go połączyć z nową zakupioną instalacją elektryczną(dedykowaną pod alternator) oraz jaki regulator napięcia do tego właśnie alternatora?

Z góry dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam!