Zaloguj się, aby obserwować  
Cichy1925

mercator 75 koło z siłownikiem przyśpiszacza jazdy

Polecane posty

Cichy1925    1

Witam mam pytanie chodzi mi o koło przyśpieszacz jazdy z prawej strony skręcone na takie trzy imbusy. ktoś może ściągał to koło?jak to zrobić? Zrobiły mi się takie dziury przy tych śrubach na imbusy jakby one rozbiły te otwory co w nich są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Ja zdejmowałem to koło wymieniając łozysko na osi. Niestety jego zdjęcie jest bardzo trudne bo całość jest zamontowana na stożku. Musisz wykręcic te śruby ktore mocują siłownik do koła i go wyjąć. Do jego ściągnięcia pożyczałem ściągacz tzw kapeluszowy, miał trzy otwory w które wkręcało się śruby zamiast tych od siłownika i jedna duza śrubę tak jak w typowym sciągaczu która wpierała się w oś. Dało sie je zdjąć ale było bardzo ciężko. Dodatkowo musisz uważac żeby nie stać na linii osi bo jak stozek puści koło odskoczy i żeby przypadkiem cie nie udeżyło. Jeżeli masz rozbite te otwory to to samo bedzie z klinem który łaczy obie cześci tego koła. U mnie też były luzy bo otwory porozbijały się o jakies 0,5cm ale nic z tym nie robiłem. Nowe takie kolo to koszt około 20 tys zł.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

ja myślałem rozebrać i obspawać te otwory, ale jak rozbierałeś i złożyłeś nie ruszając tego to chyba nie będę ruszał skoro tyle roboty zostawię na zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a kolego jak się odkręci te trzy śruby jest tam jakiś oring lub uszczelka pod tym trójkątem, bo tam gdzieś leci mi olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Tylko koledzy zanim się zabierzecie do ściągania koła pamiętajcie że w wał jest wkręcona śruba z lewym gwintem która trzeba odkręcić aby zdjąć to koło, tak jest w 60 a w 75 pewnie tez tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

a kolego jak się odkręci te trzy śruby jest tam jakiś oring lub uszczelka pod tym trójkątem, bo tam gdzieś leci mi olej?

Po odkręceniu tych trzech śrub da się wyjąć cały siłownik, jest nie duży i to pewnie z niego ci przecieka. U mnie też tak było, oddałem go do regeneracji i później już było ok

 

Jeżeli chodzi o to koło to żeby nie łożysko nawet bym się do niego nie dotykał. Sam tego nie obspawasz bo zmiejszenie rozbitych otworów na śruby to za mało, zapewne jest tez luz na klinie koła a tego już sam nie naprawisz

Edytowano przez Lukas85

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

czyli rozbite otwory to wina luzu na klinie, to mam nadzieje że jakoś przepyka to ten sezon zostawie to na zime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Tak rozbite otwory to tylko skutek tego co dzieje się na klinie. Myśle ze nie powinno być problemu z dalszą jazdą, zauwaz że każdy mercator ma takie luzy, po tylu latach to normalna sprawa


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj