kzarczyn

Kosiarka rotacyjna Z-173, opinie

Polecane posty

kzarczyn    0

Witam

Przymierzam się do zakupu kosiarki rotacyjnej do mojego 4011.

Jedynym sensownym zakupem nowej kosiarki na rynku jest Zbuczyn Z-173 1,65m szerokości.

Ma ktoś taką kosiarkę i wypowie się czy warto?

 

Jakiej długości wałek jest potrezbny do tej kosiarki?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja mam taką od 1994 r. Kosi aż miło, jest cicha i lekka w pracy. Puki nie miałem 3512 to mały rusek ją targał. Wałek krótki normalny mam. Żadnej awarii nie miała. Jedynie wymieniłem osłonę na tą metalową, bo ta plandeka to się odczepiała od drutów i raz łapnął bęben i kawałek urwał, ale to moja wina bo wiązałem co któryś otwór . Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

I od początku bezawaryjnie chodzi?

 

A mógłbyś zmierzyć długość tego wałka od końca do końca? Jak się kiedyś przeszedłem po wsi i pomierzyłem wałki to każdy ma inny, i każdy twierdzi że ma krótki.

Ten sam wałek chodził w rusku i w 3512?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Walek jak zsunięty to ma 78cm dl, a rozsunięty do rozejścia osłon ma 105cm. Ten sam pasuje do tego i tego. Nic się nie psuło i nic nie robiłem. Parę razy wymieniony olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Ja mam taką kosiarkę od 1995r.i jeszcze nic się w niej nie zepsuło.Kosiarka godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grz261    0

ja w tym roku kupiłem nową (185cm), idzie elegancko stara kosiarka nie ma do niej polotu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378

@kzarczyn

Kolego mógłbyś napisać ile ta kosiarka teraz kosztuje? Masz zamiar kupować u Biardzkiego czy gdzieś indziej? Ma ona metalową osłonę?

Dzięki z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

Pytałem wszędzie o tą kosiarkę, nawet u producenta. Koszty od 3200 u producenta do 3500 w każdym miejscu z maszynami rolniczymi.

Kupiłęm w końcu Busko-zdrój Z-181 od handlarza obwoźnego. Gwarancja producenta. 2900 PLN z plandeką.

Wykosiłem 3 ha. Idzie jak burza, jak na razie zero uwag. No może tylko, że noże są strasznie miękkie max 1 ha ja jednym komplecie bez obracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

Mam tą kosiarke 1,65 o 2 lat i jestem z niej średnio zadowolony.Blacha która jest pod ramą zaczepową kosiarki prawie już odleciała,w miejscu gdzie podłącza się łącznik konstrukcja cała jest w rdzy(garażowana kosiarka),osłona-plandeka ma otwory niezbyt dopasowane.Ursus c-330m na 4 biegu idzie jak burza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

Ja z tą kosiarką miałem parę przygód.

A mianowicie mam ją 7 lat pierwsze 2 lata pracowała z T 25A a potem zastąpił go mf o mocy 60 km, który jej wcale nie czuje a władek miał problemy.Jest to mało awaryjna kosiarka raz na nowej łące nie wiedziałem że jest kawałek słupka betonowego i przyłożyłem nią w w ten słupek to nię bębny poluzowału i 3 mocowania nozyków wyleciały, to jak wkręcałem ciągnik na 1600 obr. to tak się trzęsła aż tur skakał:D Innym razem kamień spory znalazł się na łące to też dwa mocowania poszły;)Co do wykonania to plandeka pipna (mam w niej dziurki po kamieniach)i osłona od pasków rdzewieje nie wiem czemu a tak to wszystko ok tylko zamała do tego ciągnika teraz jest:(pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

Witam.

Co możecie powiedzieć o tych kosiarkach bo z wyglądu miła a i czy lepiej kupić tą czy szukać jakieś używki np. czeskiej mam 6 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez klamka4
      Witam pisze w imieniu kolegi bo ma taki problem. 
      C360 jak jest zimny to odpala a jak ciepły to mie odpala i nie można wałem przekręcić. A jak odpali gdy jest zimny to strasz nie kopci i kontrolki się świeca. Pomoże ktoś z góry dzięki 
    • Przez PaweLisowicz
      Potrzebuję zakupić obciążniki do c-360. Konkretnie chodzi mi o 2 środki na oś tylną nowego typu do c-360, wraz z możliwością wysyłki.   
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj