Zaloguj się, aby obserwować  
KILO

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha

Polecane posty

KILO    0

Witam,

 

Mam zamiar kupić ciągnik o mocy od 70 do 85 km do tura w kwocie od 115 do 125tys. Ma on pracować z turem oraz do pracy na łące(15ha)

ponieważ do cięższej pracy posiadam ciągnik o mocy 100km. Zależy mi aby był ekonomiczny oraz żeby wygodnie się nim pracowało.

Proszę o propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

za taka kase to nic nowego przeciez nie bedzie, a moja jeszcze zeby z turem bylo.

musisz szukac jakis farmtrackow na allegro

silnik perkins

tylko ze rewers to bedzie tylko mechaniczny


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237

a jaki masz ten 100 km traktor może po tym samym logo tylko mniejszy , a tak wogóle to jakiś nh nowy chyba powinieneś kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No ja bym ci coś polecił z NH ciągniki bardzo zwrotne i ekonomiczne, w sam raz do tura. W tej mocy polecił bym coś z serii t4. Ale troszke kaski za mało.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt309c    41

Może deutz fahr agrofarm 410 lub w agroplus 310 315 320 410 w wersjach GS posiadają szyberdach , rewers eh, na życzenie stop&go oraz inne wyposażenia. Są ekonomiczne, zwrotne, lecz trochę kasy mało masz..., pomyśl może o kredycie i zainwestuj w porządną maszynę.

 

W tych cenach można dostać proxime 65,70... lub powerke

Może case jx 60, 70 lecz w cenach za bardzo się nie oriętuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KILO    0

Cena którą podałem za ciągnik jest netto :D a na tura zamierzam wydać około 33tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

no teraz to inna sprawa

ale za ta kase z eh rewersem to bedzie case jx90 albo moze proxima power.

a jakie marki preferujesz


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeski15    63

Cześć. Z nowych to tylko Ursusy w tej cenie bym Ci polecił. Taki jak SebsoN ci podał albo http://www.agrofoto....305-ursus-9024/ lub Zetorka http://allegro.pl/ci...2366011062.html

Jak możesz włożyć trochę więcej kasy to stawiałbym na DF Agrofarm 410.

Z używek to popatrz na:

http://otomoto.pl/de...k3-A170962.html

http://allegro.pl/ci...2383153257.html

Z używek to masz strasznie duży wybór: MF Valtra, DF, Fendt, JD i wiele innych :)

 

Osobiście wolałbym wziąć używkę za tą cenę, bo porównując nowego Ursusa z np DF z linku to tu masz ściętą maskę do tura, rewers eh, ehr, podejżewam ze pewnie wyciszenie też lepsze.

Co mogłem to pomogłem, ale wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam!

Edytowano przez lukeski15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

A może John Deere 5083E? Skrzynia 12x12 z rewersem eh.Cena ok. 108k netto bez tura.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

JD + TUR = Dużo paliwka = Dużo kaski

Powiem ze sie mylisz mój kolega ma John deere 6110 chyba 85 km i tur stoll robust f30 i mówił ze w turze przy ładowaniu obornika wyszło go ok 4litrów na 1mtg. :D


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Ja na twoim miejscu bym dołożył dużo więcej kasy i kupił ciągnik Kubota M8540 :) Bardzo wydajna maszyna mało pali i do tura byłby dobry tylko musiałbyś więcej kasy dołożyć i najlepiej do tura ciągnik z rewersem mój wujek ma Farmera 86 km i ma rewers mechaniczny i w turze się spisuję nieźle


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ale farmtracki to według mnie bubel do tura nie zabardzo. Szczególnie z rewersem mechanicznym lipaa:D


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Ludzie mają i farmtraki i też ładują, no to jeśli kupi 10 letniego zetora z polskim turem nie będzie się różnił niczym niż ten farmtrak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

@Prezes1352

Zgadzam się z tobą że farmtracki to bubel do tura :)

 

Pisze to osoba która widziała ten ciągnik zapewne tylko na zdjęciu ?

 

Pracowałeś tym ciągnikiem, że twierdzisz, że nie nadaje się do tura ? Widzisz ja mam ten ciągnik na podwórku i z turem radzi sobie świetnie

 

@kamin60 Niczym się nie różni od zetora ? No ciekawe jest inna skrzynia z rewersem, której zetor nie posiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ursus@ mylisz sie kolego widzialem go na zywo i w rodzinie wujek ma i narzeka na niego. Przecieki juz ma a ma 200mth. Znajomy kupil rok temu i juz mu lozysko gdzies w skrzyni poszlo. Farmtrac do tura to tylko max 25ha. Rewers mechaniczny do tura to lipa. Możecie sie tu sprzeciwiać ale i tak uwazam ze to szajs.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja do tura bym polecił (przy mniejszym areale) Fendt 210 Vario lub (przy większym areale) Fendt 720 Vario. Są to ciągniki które mało palą, mają kabinę z dobrą widocznością i duży promień skrętu. Te 3 powody wystarczą aby uzasadnić ten wybór nie mówiąc już o super komforcie podczas pracy i zaawansowanym wyposażeniu kabiny np. Variotronic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj