nasil90

Czy ktoś z Was jest chory

Polecane posty

scott11    0

Odświeżam wątek :)

Mam pytanie dotyczące troche innej kwesti, jak radzicie sobie z uczuleniem/alergią na kurz/zboże podczas żniw?

:)

Jeśli masz u siebie alergię lub ktoś z bliskich to powinnaś przypomnieć sobie jaka sytuacja stresowa wystąpiła u ciebie lub osoby w momencie powiedzmy żniw . Gdy ją znajdziecie należy stawić "jej czoło" , po prostu zmierzyć się z nią i powinno ustąpić . Leki są dobre jak trzeba działać w szybkich wypadkach , powiedzmy ucięcie ręki , itp. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak ktoś ma uczulenie np na sierść kota to co ma go zabić czy zjeść? :) A tak na serio jak ktoś ma uczulenie np na użądlenia pszczół i na raz użądli go wiele owadów to może tragicznie się skończyć więc to chyba głupi pomysł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Trzeba troszkę czytać ze zrozumieniem , hmm .

To co z podświadomości nie trafi do świadomości , powróci jako nasze przeznaczenie . Należy wykorzystać tą wiedzę , szukając przyczyn chorób i trudnych doświadczeń życiowych w pokładach ukrytych w nieświadomości . Należy zrozumieć źródło chorób czy problemów , które zaistniały w naszym życiu .Dzięki temu można znaleźć odpowiedź , dlaczego dana fizyczna bądź psychiczna dolegliwość się pojawiła . Idąc do lekarza dostajemy lek , czy maść łagodzącą objawy , może nawet wyleczymy chorobę .

Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo , iż choroba powróci , bo nie został rozpoznany powód z którego się pojawiła . Dlatego trzeba dotrzeć , w skrócie jaki "konflikt" przyczynił się do choroby . I gdy już dotkniemy problem naszą świadomością , choroba nie będzie już miała powodu , by istnieć . I wtedy zniknie . Wiem , że to może wydać się nieco skomplikowane , ale jest jak najbardziej prawdziwe .

Podobno nie ma głupich pytań , więc z pomysłami też należało by uważać . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Mam sąsiada, który nie ma palców u prawej ręki, ale sam zrobił kapitalkę c330 rozebrał doslownie wszystko, a w domu sam wszystko wykończył.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

Odświeżam wątek :)

Mam pytanie dotyczące troche innej kwesti, jak radzicie sobie z uczuleniem/alergią na kurz/zboże podczas żniw?

:)

na dłuższą mete to jakieś odczulanie chyba trzeba zrobić , u mnie po całym dniu żniw jest sporo pyłu na śluzówce nosa (katar gęsty , nie lejący się z nosa a utrudniający oddychanie) wiec jak nie krople do nosa to wciagam małą kreskę tabaki . działanie podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Oj duzo ludzi dotyka problem alergii na kurz podczas żniw.Ale jedynym lekarstwem jest zimna kąpiel i wapń w wodzie rozpuszczony do picia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolorowy989    0

Ja słyszałem, że na alergię i katar dobre są krople do nosa ectoAlerg Langsteiner. Ich skład jest całkiem dobry, nie ma tam żadnych środków konserwujących. Tym co szczególnie wpływa leczniczo na alergię to ektoina. Zerknąłem w necie, co to za specyfik. Latem na pewno będę chciał to wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzymek98    6

Panowie jak sobie radzicie z kurzem w zniwa ? On bardzo "gryzie" "drapie" macie na to jakies sposoby ?

Edytowano przez rzymek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli jesteśmy przy chorobach to ja mam alergię na pleśnie(szeroka gama) i pyłki żyta. Do tego mi doskwiera kurz przy koszeniu zboża. Zboża od kilka lat pryskam fungicydami i problem pleśni jest mniejszy(nie dusi mnie tak przy ziarnie i słomie). Przy żniwach życie mi ratują szczelne kabiny, a w przy silosach robię w maseczce. Leków nie używam, bo słabe nie działają, a silne mi nie służą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasnaanna    0

Widzę, że chorowanie na astmę wśród rolników jest częste. Ja na początku byłam tylko uczulona na pyłki, ale po latach pracy na gospodarstwie i pracy ?(pomocy rodzicom) alergia przekształciła się właśnie w astmę. To ponoć się zdarza ( tak wyczytałam na https://zdrowie.enel.pl/ ) Nie powiem, trochę to utrudnia życie na wsi, ale co zrobić. Niby mam leki (wziewne( ale wiecie jak to jest. Nie narzekam na los - nie zrozumicie tak tego - chodzi mi tylko o to by w miarę możliwości dbać o alergie dzieci, bo jak się to zaniedba to później to się mści. Warto zapobiegać niż leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

dziś mnie nic nie boli więc myślę iż jestem chyba zdtowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

  Po czterdziestce gdy rankiem nic nie boli to jesteś trup :mellow: .  Cieszcie się młodzi z wieku do 40,a dalej to tylko z górki :unsure:,a o chorobach zawodowych nie wspominam,to i małolata wykończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Praca w rolnictwie jest chyba zdrowa bo to i świeże powietrze,brak zanieczyszczeń więc rolnicy zdrowierm triskają nie to co w mieście same spaliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

    Świeże powietrze,owszem, tylko nie tam gdzie ty,. Na jaką gałąż produkcji by nie spojrzeć.....Nawozy plus wiatr,chociaż wiatr strasznie ,,pomaga'' i przy opryskach,i bronowaniu,koszeniu czegokolwiek,amoniak z domieszką spożytej chemii przy wszelkiej maści ogonach niezależnie od ilości nóg przylepionych do sprawcy :blink: ;) ,a popatrz na twarze,bruzd więcej jak na ......,no ale  , co za opalenizna na torsach :rolleyes: ,o nogach nie wspominam  bo akurat tam to można sprawdzać czy śnieg biały :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Dopadł Cię kryzys wieku średniego :D Chyba, że jesteś samotny to wtedy i mając 30lat będziesz ciągle "stary"

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a ostatnio w miastach smog od spalin samochodowych i tam dopiero się ludziska  trują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A macie coś poważniejszego oprócz kaca albo akergii? Nowotwora, kręgozmyk, coś ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Niestety z alergia jest tak ze jesli wczesnie sie nie zadziała to moze sie przekształcić w astmę jak ktos juz wspominał a nawet w niewydolność oddechowa. Zrobienie testów i jesli cos wyjdzie to zwykle odczulanie co miesiac naprawde daje rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a po co ci to

Tak tylko pogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

    Andrewk,nie bierz tego do siebie,ale moje prawo jazdy jest kilka lat starsze od ciebie :( ,i stąd  ,,entuzjazm'',  Anetka dodaj jeszcze że ładna i nie w ciąży :rolleyes: ,coś i starszego ruszyło :rolleyes:  ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj