aster453

Metal fach z562 czy famarol df 1,8 v

Polecane posty

kokoman0    305

Zapchać da się każdą, a szczególnie w mokrym materiale.(wtedy rewers się przydaje). W słomie nie powinno być problemu bo zazwyczaj równo leży, chyba że szybko w jakąś kopułe wjedziesz.

Moim zdaniem famarolka lepiej wypada od metal-Fachu w końcu na licencji df.

A proxima w zupełnosci do tej klasy pras wystarczy.

A po ile noży jest w tych prasach? I ile na raz pracuje?

 

Podobno jak się pracuje z nożami to jest bardziej podatna na zapychanie, no i zwykłe zgrabiarki robią warkocz z trawy więc może kumat siana wciągnąć(przeważnie na końcu wałka)

Mam grabiarkę karuzelową i uwierz mi stary welger RP12s nie ważne jaki materiał i jak gruby wałek był przez cały rok zapchał mi się mniej razy niż M-F w przy zrobieniu 22 bel z dość mokrego materiału. Fakt faktem jak welger się zapchał już to z 10 minut albo i więcej się go "udrażniało" przy metalfachu to sporo krucej zajmuje. Metal facha nie zapychało by tak często gdyby była drabinka dociskająca materiał wtedy uniemożliwiało by to gromadzenie materiału między podbierakiem a rotorem.

@aster453 uwierz mi, że twoja proxa nie była by za słaba do M-F ta prasa którą ja mam idzie lżej niż mój stary welger (ale nie namawiam cię do niej) a pracuje nią tak samo jak starą prasą na 540e.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

Jeżeli prasa (Metal Fach) ma zamontowany obwiązywacz siatką jest możliwość wiązania sznurkiem czy już tylko siatką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Jest możliwość wiązania także sznurkiem z tym, że trzeba najpierw wyjąć rolkę siatki żeby móc włożyć w rynienkę sznurek lub jeśli dorobisz sobie dodatkowy pojemnik na sznurek to możesz mieć na stanie zarówno siatkę jak i sznurek i wiązać czym ci się będzie chciało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

nie moge sie doczekać na moją unię 1,8v df jak dobrze pójdzie bedzie po 1 lipca byc moze doleci lucerna i bedziemy baaaallooootooowaaaćć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

dobry wybor jak dla mnie to 1,8v super maszyna mam ja pierwszy sezon w ubieglym tygodniu zrobilem 190 bel siana bez zadnych problemow siatka to super sprawa szybko wiaze i robisz nastepnego a i uzywaj oleju 140 bo 90-100 mocno leja 140 zaleca fabryka drogi ale nie chlapie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IreneuszE    0

Tak w wersji z nowszym sterownikiem sterujesz z pulpitu. Zamiast tej wajchy jest guzik dodatkowy na sterowniku do sterowania elektrozaworem ale i tak masz 3 przewody. 1 odpowiada za klapę i podbierak a 2 kolejne za sterowanie nożami.

w nowej wersji niema trzech przewdow tylko jeden od klapy i podbieracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

w mojej rok prod.2012 jest jeden przewód od hydrauliki na pilocie przełączasz co ma być klapa, noże, podbieracz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez rbit
      Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj