aster453

Metal fach z562 czy famarol df 1,8 v

Polecane posty

aster453    26

Wiem że już podobne tematy były jednak jestem na etapie już zakupu i chciałbym złożyć zamówienie do końca tygodnia mam dwie na oku metal fach z562 z nożami i rotorem obwiązywanie siatką centralne smarowanie.

Unia famarol df 1,8 v łańcuchowo walcowa automatyczne smarowanie siatka, rotor. Różnica w cenie ok 8 tys. to nie problem problemem jest to że nie wiem którą wybrać

Prasa będzie prasować słomę jęczmień pszenica ok 15 ha łąki 2 - 3 x 7 ha, lucerna 2-3 x 3 ha. Lucerna i łąki przeważnie na suche jednak wydaje mi się że drugi i trzeci pokos będę chciał zrobić sianokiszonkę no i oczywiście wiosną żyto.

 

Chciałbym wiedzieć która z tych pras będzie lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Jeżeli chodzi o Metal fach to nie pchałbym się w to wogóle. Sporo ludzi z okolicy kupowało od nich maszyny i nie znam nikogo zadowolonego z ich produkcji. Drugi powód jest taki że jestem z okolic Sokółki i znam sporo ludzi co tam pracują i znając ich nie mam zaufania do tej firmy. Na temat Famarola się nie wypowiadam bo nie znam tego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

A jaka cena tych pras. Wcześniej też podobne chodziły mi po głowie, ale ostatecznie wziołem NH 6090 RC no i średnio jestem zadowolony z jej wykonania. Zobaczymy jak bedzie po dłuższym użytkowaniu bo obecnie jest po 100 belach sianokiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

cena ok 60 tys. tylko że ja biorę na prow różnica ok 6-8 tys pomiędzy jedną a drugą NH jak najbardziej ale nie mam tyle kasy i zgodnie z wniosekiem muszę kupić tańszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

U nas DF 1,8V zrobiła juz 1450 bel i jestesmy dosc zadowoleni,tylko mamy mały problem bo ostatnio zgieły nam sie 4 belki w klapie tylniej,Kolega z klasy ma MF z nożami i zgniotu nawet nie ma co porównywać do Famarolki,oczywiscie zgniot na korzysc famarolki, Famarol jest prasa łancuchowo walcowa wiec bedzie sie sprawdzac w prasowaniu słomy jak i trawy,a w przypadku walcowej to troche bedzie gorzej z prasowaniem słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@kamilsmae1 zgniot na korzyść famarolki ? słyszałem że zgniot jest o wiele lepszy w mf teraz to mi wbiłeś ćwieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Na prow nie ma narzuconej ceny, jedynie parametry techniczne maszyn muszą się zgadzać. No i zwrot na wszystkie maszyny bedzie taki jak we wniosku. Aneksem mozna zmieniać tj. (wyrzucić mniej potrzebne maszyny ,a jak cos się kupi za mniej to można kasę przesunąć na inną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Nie jak mam podpisaną umowę na taką kwotę to mi nie zmienią na inną jest możliwe +/- 10 % nie psuj mi w głowie. Poza tym prasy zagraniczne nie wchodzą w grę to nie na moją gospodarkę ekonomicznie nie uzasadnione. Po co mi prasa za 100 tys. skoro będę robił tyle bel ile mam pola podanego powyżej.

 

Z drugiej strony na stronce pisze że do prasy potrzeba ciągnika 70 kW (95 KM) a ja mam proxime 90 więc 87 KM czy da radę z nią ?

Po co są dwie pary przyłączy hydrauliki w mf z562 RN ?

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

1 przyłącze z regulacją przepływu jest do otwierania i zamykania klapy oraz sterowania podbierakiem. Natomiast druga para przyłączy jest do wysuwania i chowania noży. Proxsa spokojnie wystarczy.

Nie wiem ile w famarolce kosztuje opcja z nożami ale jeśli możesz to dopłać do famarolki i bierz z nożami. Pomimo, że nie miałem z nią doczynienia to myślę jednak, że będzie to lepszy wybór niż Z-562 RN. Aha. Warto zainwestować w noże. Naprawdę.

Edytowano przez kokoman0
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

myslałem że podbieraczem i nożami steruje sie z pulpitu... Tzn. wiem że potrzeben są łącza hydrauliki z wiadomych powodów ale że stareowanie jest za pomocą pulpitu, tak ma famarolka a w mf steruje się dźwigniami od hydrauliki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Tak w wersji z nowszym sterownikiem sterujesz z pulpitu. Zamiast tej wajchy jest guzik dodatkowy na sterowniku do sterowania elektrozaworem ale i tak masz 3 przewody. 1 odpowiada za klapę i podbierak a 2 kolejne za sterowanie nożami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

3 do obsługi podbieraka i klapy wystarczy 1 gniazdo jednostronnego działania. wystarczy tylko podnieść a opada i tym samym wypycha olej z powrotem grawitacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

czyli w tych nowych steruje wszystkim z pulpitu sterującego i o to mi chodziło, tylko nadal nie wiem którą wybrać jedna troszkę gorasza do słomy (mf) z drugiej strony tańsza od famarolki co do ściskania do wczoraj myślałem ze famarolka gorzej ściska, z wypowiedzi @kamilsame1 wynika że ma lepszy zgniot pewnie widział i jedną i drugą w akcji, u mnie w okolicy jest kilka famarolek i jedną wymienili bo blachy poszły i cos tam jeszcze u innego się powyginały i bądź tutaj mądry, znowu jeden gośc ma mf i jakies gumki tam mu poszły jakie nie wiem tłumaczył ale i tak nie zajarzyłem. Zastanawiam się czy to nie będzie tak jak z moim rozrzutnikiem też mf wszyscy mi odradzali bo chłam lepiej weź warfamę a ja teraz bym nie zamienil na warfamę po wsiosennym obornikowożeniu wydaje mi sie że jest najlepszy ale moze to subiektywna ocena. Ktoś powie że już wybralem ... ale naprawdę zastanawiam się nad zakupem nie wiem co wybrać. Rozmaiwałem z dealerem który ma unię i powiedział mi że to "badziew" non stop coś się w nich psuje i nadal nie wiem co mam robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Wszystkim po za nożami teraz się steruje z pulpitu (wciskasz guzik i przełącza ci rozdzielacz między komorą a podbierakiem i wtedy ciągniesz za dźwignię hydrauliki).. Noże aby wysunąć i schować musisz użyć dźwigni hydrauliki (ale noży nie wysuwasz i nie chowasz ciągle ) ja raz włączyłem noże i więcej nie podłączałem tych przewodów od noży bo po co skoro nie zamierzam ich chować.

Co do prasy M-F to w mokrzejszym materiale (gdy jest go więcej) zapycha ją. Wygląda to tak, że podbierak nagarnia i w pewnym momencie rotor nie jest stanie tego materiału złapać i tworzy sobie taką górę materiału między podbierakiem a rotorem a rotor i podbierak dalej się kręci. Ta prasa nie ma rewersu na rotorze (chyba, że w nowym wydaniu to zrobili bo moja nie ma) ale wyrwanie tej trawy co nazbiera to dosłownie minuta osiem. W suchszej trawie idzie to dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

widziałem na yt że gość dosyć wolno jeździł ta prasą czy szybciej się nie da zapcha się sąsiad goni po polu jak za zającem famarolką. Mówisz że się zapycha noże jak mi nie potrzebne to schowam i nie będę nimi ciął, chyba że przekonam sie do kiszonki i sianokiszonki. Napewno będę robić sianokiszonkę jednak też chciałbym robić trochę siana nią więc suche i długie nie wiem jak się zachowa ? Jak to będzie ze słomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie wiem. Zobaczę jak to będzie wyglądać jak sam będę nią robić siano i słomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Zapchać da się każdą, a szczególnie w mokrym materiale.(wtedy rewers się przydaje). W słomie nie powinno być problemu bo zazwyczaj równo leży, chyba że szybko w jakąś kopułe wjedziesz.

Moim zdaniem famarolka lepiej wypada od metal-Fachu w końcu na licencji df.

A proxima w zupełnosci do tej klasy pras wystarczy.

A po ile noży jest w tych prasach? I ile na raz pracuje?

 

Podobno jak się pracuje z nożami to jest bardziej podatna na zapychanie, no i zwykłe zgrabiarki robią warkocz z trawy więc może kumat siana wciągnąć(przeważnie na końcu wałka)

Edytowano przez dannygumis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

zdecydowałem sie na famarolkę jednak df 1,8 v automatyczne smarowanie rewers rotor siatka lepsze gumy wydaje mi się że optymalnie a noze ? docinacz ? jak zwał tak zwał po co mi skoro i tak proxa byłaby troszke za słaba do mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

No gdzie za słaba, najwyżej byś wszystkich nie zakładał B) . Pamiętaj, że noże możesz zawsze wyjąć ale jak zamówisz bez to już nie dołożysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

ja bym brał metal facha u nas w okolicy jest ich dość dużo i każdy jest zadowolony.. ale to zależy tylko od cb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

no cóż już zamówiłem być może i byłbym zadowolony z mf ale wiele niewiadomych no cóż zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez rbit
      Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj