Zaloguj się, aby obserwować  
zbigi123

Radio w oborze...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adik_ziel    3

Mi zawsze sie milej pracuje przy muzyczce ;]

 

najlepszy był wujek był już po galantym % w sobote wychodzimy na schody tak gdzieś o 23.30 i wyjek nagle ,,Cicho" ktos jest w oborze no ,,ku***" ktoś nam łazi po oborze ja tam już sikam ze śmiechu a wujek twardo idzie do tej obory wchodzi ,,Kto tam jest" a tu ciągle ktoś gada włancza światło a tam radio taką pompe z niego miałem że szok xD


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0

u nas też radio wciąż grało w oborze (było nawet dwa) ale sie rozwaliły, narzazie nic w oborze nie nawija ale będzie trzeba to zmienić , tak jak coś się na podwórku robiło to na cały reg. radio i bardzo miło się robiło (ręce same rwały sie do pracy :P )

Pamiętam jeszcze jak niektórzy do nas przychodzili i się dziwili że krowom radia dajemy słuchać :) , a teraz jak pójdę do kogoś do obory to u każdego jest

U nas to nawet teraz w oborze w czasie doju prowadzona jest debata na temat ,,wydarzeń wsi " przez jednego starszego pana (czyt. ,,plociuch") :) więc się tak bardzo nam nie nudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

U mnie krowy słuchają Mozarta. Radio samochodowe podpięte do starego akumulatora i jakaś tam antenka gra 24h na dobę gorzej jak akumulator padnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

A nie wiecie co zrobi radio z trzodą np. Czy tez będą spokojniejsze? Czy mięsność będzie większa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

u mnie też gra radio w oborze, krowy są spokojniejsze a i lepiej się pracuje :) , muzyką się żyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1
A nie wiecie co zrobi radio z trzodą np. Czy tez będą spokojniejsze? Czy mięsność będzie większa?

 

Według mnie to przyrosty są większe bo jeśli świntuchy się przyzwyczają do hałasów i nie będą się płoszyły co chwila to zmniejsza się stres i świnia leżakuje dłużej prze co szybciej przybiera na masie ;) ale czy większa mięsność to nie wiem B)


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

U mnie też radio zet 24/h i są bardziej wyrozumiałe na problemy właściciela jak posłuchają wiadomości i tego co durni politycy wyprawiają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

Przy dojeniu poszczaliśmy krowom bawarska muzykę ludowa, tzw-jodlowanie. Krowy były spokojne [to było w Austrii] ale mnie chciał szlag trafić. Badania naukowe udowodniły ze najlepszy jest Mozart.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

Ja też mam radyjko w oborze ale gram tylko od rana do wieczora :) w nocy się śpi a nie muzy słucha :) a byczki faktycznie spokojniejsze :) no i z widłami w ręce potańczyć idzie :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmarket    0

A u mnie radio źle działa na trzodę chlewną. Zwierzęta stały się niespokojne i bardzo pobudzone. Nie wiem jak przełoży się to na mięsność, dopiero zobaczymy.


www.Rolmarket.pl - sklep ogrodniczy, produkty dla rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

Ja wiem z doświadczenia ze u świń powinno być radio.. U krów jak u krów ale u świń na bank.. świntuchy są wtedy spokojniejsze jak ciągle słyszą glosy.. bo np jak się wchodzi do chlewni to one się pobudzają a świnie bardzo łatwo na zawal skasować ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w oborze są 4 głośniki po rogach i cały czas leci nutka :D

Ojciec jest uzdolniony muzycznie i uwielbia jak mu coś gra do ucha, ja również, poszliśmy na kompromis między muzyką klasyczną (ojciec) i nowoczesną (ja) najczęściej leci RMF FM, chociaż jak ojca nie ma to płytki rzucam na odtwarzacz :D a co do efektów na stadzie można zaobserwować spokój... nie zwracają uwagi na człowieka ani na głos... no chyba że z pasza jedzie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelinka    1
Dnia 23.01.2009 o 18:04, zetorek5340gr napisał:

My mamy radio w oborze ale nie włączone na 24h. Krowy Może i spokojniejsze ale z tym mlekiem to bzdura.

moze nie bzdura. jak krowa spokojniejsza to tez moze byc wiecej mleka. i na odwrot tak dziala. stres dziala niekorzytsnie na prod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj