PSTP

Tractorpulling w Polsce

Polecane posty

PSTP    11

To jest miejsce do dyskusji na tematy związane z tractorpullingiem. Oficjalne miejsce Polskiego Stowarzyszenia Tractorpullingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSTP    11
Napisano (edytowany)

:) Ty tak na serio, czy na żarty?

 

 

Nie cytujemy poprzednich postów.

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Szczerze mówiąc to nie wiem po co ten temat,jak i oddzielna kategoria w galerii? Tractorpulling nie przyjmie się w Polsce,tak jak i na tym forum,wiec po co zawalać af takim syfem ?




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSTP    11

zainteresowanie ogromnej większości ludzi w całej Polsce - nie tylko w internecie - świadczy o czymś zupełnie innym. A skąd u Ciebie taka pewność w drugą stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Zainteresowanie widać chociażby po tym temacie, jak i po ilości komentarzy w galerii :)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"Sport" dla bardzo bogatych zapaleńców, nie wróże mu przyszłości w Polsce(chyba, że będzie bardzo mocno promowany jak np. drifting). Wymarzone widowisko dla amerykanów, dużo hałasu, dymu, czasem coś wybuchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a ja jestem innego zdania, ja z chęcią bym sam chciał brać udział w takich zawodach... ale w normalnej klasie ciągników nie modyfikowanych :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Studnia bez dna. Na dzień dobry zabulisz 15 tyś na opony, lawetę itd. Potem Ursus zacznie się sypać i po imprezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Szczerze mówiąc to nie wiem po co ten temat,jak i oddzielna kategoria w galerii?

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

andrzej2110-Zawsze o tym zapominam ;)

Co do tego ''sportu'' w Polsce- to tak jak pisze @Mariusz x to w naszym kraju to jest sport dla nadzianych gości i firm.poza tym u nas jak już to takie coś nie jest sportem[rywalizacją]}lecz forma pokazu/show na wystawie .Z tego co widziałem kiedyś w sieci to na zachodzie rolnicy sami budują takie monstra,i u nich to ma bardziej taki charakter lokalnej rywalizacji.Poza tym nawet w klasie traktorów nie modyfikowanych ich po prostu stać na niszczenie sprzętu i awarie ,polskiego rolnika zazwyczaj nie stać.




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś czytałem trochę o silnikach w tych ciągnikach. Dosyć ciekawe konstrukcje. Pompa wtryskowa najczęściej rzędowa Boscha, ciśnienie doładowania ponad 5 atmosfer :blink: . Nie wiem tylko w jaki sposób budzą do życia tak ogromną turbosprężarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Turbo ma ogromnego laga i wolno wstaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSTP    11

"Sport" dla bardzo bogatych zapaleńców, nie wróże mu przyszłości w Polsce(chyba, że będzie bardzo mocno promowany jak np. drifting). Wymarzone widowisko dla amerykanów, dużo hałasu, dymu, czasem coś wybuchnie.

 

Widać, że jeszcze wiele pracy trzeba wykonać abyś zaczął myśleć inaczej. Te wielkie maszyny mające po kilka tys. KM to wierzchołek góry. To takie pullingowe F1. Fakt to wymaga ogromnych pieniędzy, ale nie brakuje ludzi w Polsce co chcą mieć takie maszyny i już nawet mają.

 

Ale pulling zaczyna się od klasy tzw. Farm Stock, gdzie w zawodach uczestniczy się zwykłym fabrycznym traktorem. Jest to szalenie popularne, np. w Szwajcarii.

 

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. ;)

 

Jak masz pisać takie drydymały to lepiej się nie udzielaj, bo nic nie wnoszą. nie interesuje cię ten temat to się wypisz. Dzięki z góry za uszanowanie mojego zdania. mam nadzieję, że zrobisz jak proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

A ja jestem jak najbardziej za promowaniem tego sportu w Polsce , byłem raz na tego typu zawodach i bardzo mi się spodobało . A kto by startował ? początkowo pewnie dealerzy różnych marek . Znaleźli by się też ludzie którzy by rywalizowali seryjnymi ciągnikami . Jak najbardziej jestem ZA :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Turbo ma ogromnego laga i wolno wstaje...

Wirnik ma średnice do 13 cm, myślę, że bez żadnego wspomagania taka turbina w ogóle nie wstanie. Wtrysk wody może częściowo pomaga rozwiązać problem(para zwiększy objętość spalin).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież ten sport rozpoczął się właśnie od przeciągania przyczepy przez seryjne ciągniki, bo ich właściciele nie mogli się pogodzić, który jest silniejszy, mocniejszy. Starty takimi potworami są zarezerwowane dla zawód rangi mistrzostw kraju. Na szczeblu lokalny rywalizują fabryczne traktory, poddane modyfikacjom.

 

http://www.youtube.com/watch?v=6j1IUaWfcrw&feature=plcp

 

Tu dobrze widać jaki jest lag.

 

 

To mój ulubieniec. B)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. ;)

 

Nie no co ty każdy może poprosić o utworzenie dla niego osobnej kategorii w galerii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSTP    11

Panowie - jest nas tu niewielu, a tyle kwasu niepotrzebnego. Zupełnie nierozumiem. Ta grupa na prawdę nie służy temu aby zaśmiecać go durnymi wpisami o kasie, o tym kto co może i innych przechwałkach, albo wpisach bezwartościowych. Tutaj rozmawiamy o tej dyscyplinie, odpowiem na wszystkie pytania, ustosunkuję się do negatywnych wypowiedzi, postaram was się zarazić tym sportem i sprzedawać najświeższe informacje z działaności PSTP. Ale proszę szanujcie innych użytkowników, którzy tu są i w przyszłości będą i przemyślcie wypowiedź 2 razy zanim naciśnięcie enter. Nie jestem obrażalski, ale chcę aby tu było pisanie na konkretny temat. Jak chcecie podisować to idzcie do hydeparku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie są oficjalne klasy w zawodach TP i jakie obowiązują w nich wymogi techniczne?

Jak przebiegają zawody, jeżeli kilku zawodników uzyska fullpull to liczy się czas przejazdu, czy zwiększa się masę przyczepy do momentu wyłonienia najlepszego zawodnika?

Czy są organizowane oficjalne Mistrzostwa Europy? Który kraj posiada najwięcej "lig"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSTP    11

Jakie są oficjalne klasy w zawodach TP i jakie obowiązują w nich wymogi techniczne?

Jak przebiegają zawody, jeżeli kilku zawodników uzyska fullpull to liczy się czas przejazdu, czy zwiększa się masę przyczepy do momentu wyłonienia najlepszego zawodnika?

Czy są organizowane oficjalne Mistrzostwa Europy? Który kraj posiada najwięcej "lig"?

 

Dzięki za fajne pytania.

 

Na pierwsze odpowiem później. Klas jest kilka od niemodyfikowanych, fabrycznych, poprzez średnio modyfikowane kończąc na modyfikacjach bez ograniczeń. Liczy się waga traktora, 3,5 T, 4,5T, 950 kg. Ale sporo tego zatem może systematycznie będę opisywał konkretną grupę.

 

Jak mamy 2 fullpulle w 2 przejazdach, robiony jest 3 przejazd - tam sledy (te sanie) są już tak dopakowane cieżarami, że bardzo trudno zrobić fullpulla.

 

No i oczywiście, że są ME. Wystartowały już w tym roku - cykl mistrzostw można śledzić na www.tractorpulling.com. Pracujemy nad tym aby cykl ME był również w Polsce w niedalekiej przyszłości.

No zdecydowanie najwięcej zwodów odbywa się w Holandii. W tym malutkim kraju jest ponad 200 oficjalnych, spełniających normy i dodatkowe, nazwijmy to 'samoróbki'. Jest to bardzo popularny sport, również w przypadku maszyn fabrycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulsarus    12

Nie ma co się za bardzo przejmować negatywnymi wypowiedziami coponiektórych, podziwiam ludzi, którzy chcą coś robić. Niestety przeważają murudy i malkontenci, którzy nic w nie zrobili i nie osiągnęli i tylko narzekają.

 

Od jakiegoś czasu zainteresował mnie ten sport. Poszedłem o krok dalej i jestem w trakcie budowy sanek

vvvr.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Nie orientuje się ktoś kiedy taka impreza będzie organizowana najlepiej w czechach lub w Polsce chociaż nie słyszałem żeby w Polsce coś takiego organizowano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSTP    11

Nie ma co się za bardzo przejmować negatywnymi wypowiedziami coponiektórych, podziwiam ludzi, którzy chcą coś robić. Niestety przeważają murudy i malkontenci, którzy nic w nie zrobili i nie osiągnęli i tylko narzekają.

 

Od jakiegoś czasu zainteresował mnie ten sport. Poszedłem o krok dalej i jestem w trakcie budowy sanek

vvvr.jpg

 

brawo! skąd jesteś?

 

Nie orientuje się ktoś kiedy taka impreza będzie organizowana najlepiej w czechach lub w Polsce chociaż nie słyszałem żeby w Polsce coś takiego organizowano

 

W czechach nie uświadczysz. W Polsce pierwsze demo show będzie w tym roku. W przyszłym roku rozpoczynamy Mistrzostwa Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj