PSTP

Tractorpulling w Polsce

Polecane posty

pulsarus    12

brawo! skąd jesteś?

 

 

Kujawsko pomorskie, Świecie nad wisłą

 

 

W czechach nie uświadczysz. W Polsce pierwsze demo show będzie w tym roku. W przyszłym roku rozpoczynamy Mistrzostwa Polski.

 

 

Wiadomo dokładniej kiedy będzie w Polsce demo show ? Konkretna data i miejsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSTP    11

pracujemy nad tym. nie możemy jeszcze podać szczegółów. Jak wszystko zostanie dopięte podzielimy się czym-prędzej tą wiadomością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

Tak jak pisze @PSTP, po co te kwasy?? Przecież "TP" nie powstał od tak i od razu z maszyn o koniach mechanicznych liczonych w tysiąciach.... :huh:

Jesli mówimy o TP w Polsce, to przecież odrazu nie zaczniemy od profesjonalnego sprzetu, bo wiadomo,ze nie każdego stać na takie modyfikacje...

Ale cofnijmy sie do początków TP... czy to były takie modyfikacje, które jak dla mnie to wogólę nie przypominają ciągników a raczej silniki odrzutowe na kółkach.... i czy to można nazwać Tractorpulling(TP)??? :blink: ja to z traktorem to mam mało co wspólnego... ale ja byłbym za tym aby tworzyć TP w Polsce od podstaw... gdzie modyfikacja ciągnika ograniczała się do wstawienia zwykłej rury zamiast tłumnika i podkrecenia dawki na pompie paliwowej... Bo przecież w tym chodzi o zabawę a nie o rywalizację kto jest lepszy i kogo stać na najlepsze turbiny... Podejdzmy do tego z dystansem... ;) O to link do tego jak powinnismy zaczynać TP w Polsce... ;) dla mnie sie to podoba...

 

Jak coś to ja pomógłbym zorganizować takie coś na Mazurach... ;) takich kołysek u mnie jst mnustwo ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@FINN dobrze prawi B)

Maszyny w TractorPulling już nie przypominają ciągników rolniczych. To są maszyny do wygrywania a nie pracy w polu.

Filmik fajny chociaż nie ma zbyt wiele adrenaliny. Można by do atrakcji dołączyć przeciąganie liny przez ciągniki i inne rozmaitości typu jazda w jakimś błotnistym terenie symulującym zrywkę leśną.

Może także jakieś ładowarki + akrobacje jazdą na dwóch kółkach. Zagranicą się to sprzedaje. Chętnie bym się wybrał na taka imprezę :rolleyes:

Widok podkręconych Ursusów i Zetorów ( z czasów PGRów ) byłby bezcenny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@tomi382, dzieki ;) ja byłem na takich zawodach kiedyś nazywały sie Tractorcross ;) i właśnie jeździły ciągniki po polu i po bagnach normalnie super widok, a te ryki ... :D

Ale takie zabawy są jeszcze strasze niż sam TP ;)A tam jak się bawili to grubo... nawet stara szopa nie stanowiła problemu... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Naprawdę tak lubicie oglądać niszczenie ciągników? Tak samo jak palenie fabrycznie nowych opon? O ile wyścigi, rajdy rozumiem, jest to korzystne dla motoryzacji, przyśpiesza rozwój, to TP jest dla mnie katowaniem sprzętu.

Zastanówcie się po co jest ten temat. Szukają naiwnych, którzy poświęcą swój czas i pieniądze, aby rozkręcić ich biznes. Chyba nikt nie uwierzy, że ktoś(TP) ładuje spore pieniądze w niszowy sport bez powodu.

 

 

Ten post jest całkowicie zgodny z regulaminem forum. Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania więc nie widzę żadnych podstaw do jego usuwania

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

chciałbym się przejechać na takie zawody ale nigdy nic nie wiem co gdzie kiedy takie zawody występują.fajnie by było jakby ktoś zorganizował taką wycieczkę gdzie by się odbywały zawody to napewno chętnych by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Naprawdę tak lubicie oglądać niszczenie ciągników? Tak samo jak palenie fabrycznie nowych opon? O ile wyścigi, rajdy rozumiem, jest to korzystne dla motoryzacji, przyśpiesza rozwój, to TP jest dla mnie katowaniem sprzętu.

Zastanówcie się po co jest ten temat. Szukają naiwnych, którzy poświęcą swój czas i pieniądze, aby rozkręcić ich biznes. Chyba nikt nie uwierzy, że ktoś(TP) ładuje spore pieniądze w niszowy sport bez powodu.

Mariusz a kto kogo zmusza????????????!!!!!!!!

Twoje "ale" jest jakieś niezrozumiałe. A lubisz katowanie fiata w lesie?

Kupujesz Białoruśkę za parę zł i katujesz a jeżeli możesz wygrać cos wartościowego lub troche kasy to dlaczego nie ulepszyc slinika silnika i polepszyc uciąg? Jeden ma luźne 300 000zł to kupi jakiegoś Fendt'a z Vario i nim zaszaleje a drugi kupi białoruśkę i też będzie rogal na twarzy. Takie teksty zachowaj dla siebie :rolleyes:

Ja chętnie sie wybiorę na takie zawody jako obserwator bo na dożynkach to parę c330 jeździ przez chwile po polu i koniec atrakcji :(

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a może kolega/ stowarzyszenie @PSTP, może nam przedstawi jakąś wizję to jak to wszystko widzi?? w jaki sposób chce rozwijać ten sport w Polsce?? czy zaczynając od zachęcenia rolników w braniu udziałów w takich "małych" zawodach, czy od razu duże firmy z maszynami traktoropodobne które mają sporo kasy w ładowanie w rywalizację między sobą??


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSTP    11

Przecież "TP" nie powstał od tak i od razu z maszyn o koniach mechanicznych liczonych w tysiąciach.... :huh:

Jesli mówimy o TP w Polsce, to przecież odrazu nie zaczniemy od profesjonalnego sprzetu, bo wiadomo,ze nie każdego stać na takie modyfikacje...

Ale cofnijmy sie do początków TP... czy to były takie modyfikacje, które jak dla mnie to wogólę nie przypominają ciągników a raczej silniki odrzutowe na kółkach.... i czy to można nazwać Tractorpulling(TP)??? :blink: ja to z traktorem to mam mało co wspólnego... ale ja byłbym za tym aby tworzyć TP w Polsce od podstaw... gdzie modyfikacja ciągnika ograniczała się do wstawienia zwykłej rury zamiast tłumnika i podkrecenia dawki na pompie paliwowej... Bo przecież w tym chodzi o zabawę a nie o rywalizację kto jest lepszy i kogo stać na najlepsze turbiny... Podejdzmy do tego z dystansem... ;) O to link do tego jak powinnismy zaczynać TP w Polsce... ;) dla mnie sie to podoba...

 

No oczywiście, że nie od razu Rzym zbudowano. TP w wydaniu wysokokonnym to ostatnia liga zabawy. Porównując do sprzętów samochodowych - takie rajdowe samochodowe mistrzostwa świata w wydaniu aut WRC. Z autem normalnym też nie ma nic wspólnego, a jednak auto. Tutaj jest tak samo.

 

Prawdziwa zabawa to jednak maszyny niemodyfikowane, lub modyfikowane lekko - tak jak piszesz. I tutaj liczymy na Wasze zaangażowanie i zbudowanie dobrej ligi i prawdziwych Mistrzostw Polski. Do tego nie trzeba kilku tysięcy.

 

Jednak TP promowany przez PSTP to prawdziwy tractor pulling. Nie możemy sobie pozwolić na takie zabawy jakie załączyłeś, bo to... nie jest pulling :) Ale fajoskie :) Zaangażowanych i chętnych w pomoc w rozwoju tractor pullingu już wkrótce zaprosimy do składania deklaracji członkowskich. Każdy z Was będzie mógł zostać takim członkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jesli będzie kusząca oferta członkowaska to ja się pisze jak najbardziej :)

no ale wiecie, czymś na początek trzeba zachecić rolników aby brali udział w takich zawodach... może nie od razu w pullingu, ale tak jak załaczyłem... bo teraz trzeba zebrać tą grupę rolników ze swoimi sprzętami... ;) którzy będą tymi przodownikami tego sportu w Polsce ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSTP    11

a może kolega/ stowarzyszenie @PSTP, może nam przedstawi jakąś wizję to jak to wszystko widzi?? w jaki sposób chce rozwijać ten sport w Polsce?? czy zaczynając od zachęcenia rolników w braniu udziałów w takich "małych" zawodach, czy od razu duże firmy z maszynami traktoropodobne które mają sporo kasy w ładowanie w rywalizację między sobą??

 

@FINN - chętnych do udziału w Mistrzostwach Polski jest naprawdę wielu i tak jak pisałeś wcześniej to jest jedna z dróg rozwoju tractorpullingu w Polsce. Czyli praca u podstaw i tzw. farm pulling. Obok pojawią się też z pewnością pozostałe kategorie maszyn modyfikowanych, bo takie maszyny już w Polsce są. Na sam koniec cykl Mistrzostw Europy, czyli najlepsi z kontynentu będą u nas walczyć. To tak w wielkim skrócie. Tak samo działa ten sport w całej Europie. Pozdrawiam .

 

Sam kiedyś startowałem w rajdach. Spędziłem w tym sporcie około 4 lat, ostatecznie odszedłem. Do teraz jestem jednak wielkim fanem i mam wielu znajomych nadal jeżdżących. Rajdy dla mnie zaczęły się w Cinquecento, potem Skoda Fabia, potem troszkę lepsze. Zawsze jako pilot. Ale wiem z jaką pasją do tej zabawy podchodziliśmy. Zaczynaliśmy normalnymi autami, potem pojawiły się modyfikacje, klatki, inne zawieszenia, pasy, ubrania, kaski... Tak to się rodzi... z pasji....To taka wrzutka myślowa.

Edytowano przez PSTP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

to w takim razie czekam na to aż to się rozkręci, bo sam z chcecią bym wzią udział w ciągnikach nie modyfikowanych... czekamy na jakis harmonogram zawodów.. ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@pstp

 

dlaczego usuniety zostal wpis mariusza x? tutaj mozna pisac tylko pochlebne opinie? Pytam, bo pozniej cala nagonka o cenzurowanie, usuwanie postów spada na modów

  • Like 2

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSTP    11

W tej grupie nie będą tolerowane wypowiedzi obraźliwe i kłamliwe. Kolega już wcześniej był proszony o racjonalną dyskusję. Tak samo na przyszłość proszę nie poruszać takiej dyskusji tutaj publicznie, bo są od tego inne miejsca. Tutaj rozmawiamy o tractorpullingu a nie jakimś człowieku, który w każdej wypowiedzi obraża innych.

 

Oczywiście dyskusja merytoryczna zawsze będzie akceptowana, również po stronie tego użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Tractorpuling to fajna zabawa :). Kiedyś myślałem podrasować 1222, ale nie na żadne zawody, dla zgrywy po prostu, wyciągnąć z niego 500km i sobie poszaleć.

 

@PSTP widzę że waszym ulubionym zajęciem jest strzelanie sobie w kolana :D . Jako ludzie i właściciele tego portalu macie nikłe umiejętności postępowania z ludźmi. Ale co tam to wasza piaskownica :rolleyes: .

  • Like 10

BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pozdrawiam

W Tractorpuling-u jak i w piaskownicy nie ma nic gorszego niż uwierzyć w swoją wielkość.

  • Like 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Również pozdrawiamy.

 

no to kiedy ogłosicie jakąś zrzutkę ?może po 10zł jak za starych czasów na początek?

PSTP

odpowiadam na post niżej -jelenie to w terenie

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSTP    11

@kozulek

 

Stowarzyszenie m.in. z racji obowiązków jakie spoczywają na nas z członkostwa w ETPC jest organizacją non profit. Naszym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku polskiego rolnictwa oraz szerzenie idei sportu tractorpullingu w naszym kraju. Ale też te obowiązki dotyczą odpłatnego członkostwa. Na dzisiaj członkami Stowarzyszenia jest 15 członków założycieli - różne osoby chętne wspomagać nas w budowaniu tego sportu w Polsce, z większym lub mniejszym doświadczeniem w podobnych przedsięwzięciach. W kolejce czeka duże grono chętnych do tego aby uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, jednak obecnie opracowujemy całą 'administrację', tak aby zawodnicy, którzy będą uczestniczyć w zawodach mieli zagwarantowane wszystko na światowym poziomie, począwszy od bardzo restrykcyjnych wymogów bezpieczeństwa, po nagrody finansowe za miejsca punktowane w zawodach.

 

Jeśli jesteś chętny aby być razem z nami od początku - zapraszamy już wkrótce. Jednak bycie członkiem oznacza opłatę członkowską (jeszcze nie znamy jej wysokości, bo będzie się różnić w zależności od pełnionych funkcji, np. zawodnik, członek ekipy sleda, człowiek odpowiedzialny za bezpieczeństwo, sędzia techniczny, itp). Składka będzie ważna na jeden rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Naszym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku polskiego rolnictwa oraz szerzenie idei sportu tractorpullingu w naszym kraju.

 

:lol: Gratuluję!!! Bardzo dobrze Ci to idzie. :lol:

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dziękuje za to że dziekujesz i pozdrawaiasz . ;)

Edytowano przez SOKOL
  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Osobiście jestem fanem tractorpullingu :) Jest to sport dla bogatych ludzi podobnie jak F1 tyle, że tractorpulling nie jest jeszcze tak rozpoznawalny na świecie jak F1. Mam nadzieję, że z czasem ludzie się przekonają do tego gdyż jest bardzo fajne i widowiskowe ;) Trzeba mieć umiejętności żeby np Zetora podrasować na ponad 500 hp ;) Także ja jestem jak najbardziej za tym, żeby takie zawody odbywały się w Polsce :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj