Zaloguj się, aby obserwować  
małopolska

mam dylemat przy wyborze ciągnika marki zetor

Polecane posty

szczupak    1

zasadnicza różnica to moc więc 7245 pociągnie większe maszyny od 5245 ale ten drugi jest trzy garowy a co z tym idzie oszczędniejszy chyba że masz jakąś okazje na oku


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

silniki 3 garwe sa zywotniejsze napewno- w ogóle technika wywazania czy pradukcji silników z iloscia cylindrów nieparzysta (np. 5 gary w samochodach odrazu sa cichsze)jest jakas zmyslna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
silniki 3 garwe sa zywotniejsze napewno- w ogóle technika wywazania czy pradukcji silników z iloscia cylindrów nieparzysta (np. 5 gary w samochodach odrazu sa cichsze)jest jakas zmyslna :)

Sorry ,Pavel ale tu się mylisz-weź np. szóstkę w BMW i piątkę w AUDI ,otwórz maskę i nasłuchuj-i co -jest róznica ?A posłuchaj np V8 albo V12 !Zresztą na to jest dobry test-połóż monetę na silniku i dodaj gazu-i zobaczysz co się będzie działo-generalnie jest taka zasada,że im więcej cylindrów tym spokojniejsza praca(a jeżeli są żywotniejsze to dlaczego nie ma np 3-cylindrowych ciężarówek-przecież w produkcji byłyby tańsze-prawda?).Zresztą o tym można pisać i pisać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

zalezy do czego ma sluzyc ten ciagnik, ja bym bral 7245 bo jednak mocy ma sporo wiecej, 52 chyba nie ma nawet 50 koni a 72 ma 63km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małopolska    0

Ja wiem że wiekasza moc ale finanse za bardzo nie pozwalają i on nie będzie wykonywał ciężkich prac głównie sadzenie ziemniaków, siew i transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

w takim razie nie potrzebujesz nawet przedniego napedu i wsytarczylby 5211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ale bo im wiecej to kazdy tłok ma mniejszą pjemnosc... szczerze to myslałem o silnikach w Volvo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pavel-no teraz to się uśmiejesz-ja MAM Volvo-tyle,że 4-cylindrowe :)-no i trochę w leciech posunięte (ale z Volvo jest tak,że i starym nie wstyd jeździć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baghis    0

ja bym ci radzil kupic sobie ursusa 3514.jest oszczedniejszy od zetora a jesli naped przedni jest niekonieczny to 3512 sam mialem i uwierz sprzet nie do zajezdzenia ale to tylko moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

To po co pytasz skoro mowisz ze z finansami na 7245 gorzej .. jak jest kasa to wez wiekszego bo zapasik mocy sie przyda zawsz a jak nie ma az tyle to 5245 .. ja tak mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym Ci radził wziasc 7245,naprawde,warto:)to jest ciagnik do wszystkiego,fakt troche ciagnie paliwka,ale i tak nie jest zle.Ostatnio dokoptowałem sie do strony czeskiej i tam fabryka pisze,ze do 7245 wkładali silniki 66km,a w polskich informatorach jest,ze maja 62,5km??i jaka jest prawda to ja niewiem,ale 7245 jest wypas:)pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
.........Ostatnio dokoptowałem sie do strony czeskiej i tam fabryka pisze,ze do 7245 wkładali silniki 66km,a w polskich informatorach jest,ze maja 62,5km??i jaka jest prawda to ja niewiem,ale 7245 jest wypas:)pozdrawiam....

 

mozesz zapodac linke do tej stronki???


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_WW    0

Dokładnie tak jak przedmówcy mówią bierz 7245  8) Lepiej mieć w zapasie te kilka km więcej nigdy nic nie wiadomo  8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fendt   
Gość fendt

Myse że ja raczej wybrałbym tego mocniejszego, zgodzę się z innymi. ale jeśli masz kase oczywiście bo to wydatek rzędu 30tys. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FQ    0

Wg mnie to nie ma jakiejs wielkiej roznicy cenowej miedzy tymi ciagnikami,ceny sa raczej zblizone jednego do drugiego,no ale decyzja nalezy do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

owszem wersja horal jest wypasiona a zetora to bym zwioł 7245 bo jest o wiele silnijszy... ale 5245 pali sladowe iloci ropy


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

wersja "horal" jak sama nazwa wskazuje , jest to wersja górska wyposażony jest w wskażnik nachylenia stoku . może pracować na bardziej nachylonych polach. ma też szerszy rozstaw kół , a pozatym nie wiem czy jest tam większy wypas niż w normalnych zetorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w horalu jest zawsze wzmacniacz momentu ;) natomiast w zwyklym co najwyzej za doplata, choc nie wiem czy mozna bylo doposazyc w to ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
wersja "horal" jak sama nazwa wskazuje , jest to wersja górska wyposażony jest w wskażnik nachylenia stoku . może pracować na bardziej nachylonych polach. ma też szerszy rozstaw kół , a pozatym nie wiem czy jest tam większy wypas niż w normalnych zetorach

I jest niżej środek ciężkośći. Dlatego jest bardziej odpowiedni do stoków górskich ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj