Polecane posty

bodzioszajs    11

Witam kolegów

Z góry mówię,iż nie chodzi o ciągnik do naszego gospodarstwa tylko o ciągnik dla wujka. Ma dylemat czy nie kupić używanej "szóstki" 78r. wiadomo remoncik,jeśli silnik by miał do remontu to myślę że 5 tyś pójdzie spokojnie,kto wie czy nie okaże się że coś jeszcze będzie się psuć. Z czasem mogą występować inne awarie. Drugim wariantem jest kupno nowego ciągnika 120-130km,oczywiście coś z niższej półki. Ja zaproponowałem wujkowi Pronara 1221. Myślę,że z dolnej półki to najlepsze rozwiązanie,niestety na nówkę by musiał wziąć kredyt z w miare niską stopą procentową. Co Wy o tym myślicie ? Co byście zrobili ? Możecie jeszcze doradzić jakiś ciągnik ? Co sądzicie o 1221 ?

Czekamy na wasze wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danieloz22    20

Ja osobiście radził bym kupić coś używanego z wyższej półki. Za cenę tego pronara kupisz np:http://allegro.pl/fendt-410-vario-extra-stan-john-case-i2357840615.html Wg. mnie ten używany fendt będzie lepszy od nowego pronara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1
Napisano (edytowany)

napisałeś wiele treści ale jakoś mało z tego można odczytać,ile hektarów? napisz jaki ma sprzęt doo tego traktora, czego dokładnie od niego oczekuje, i co ma nim robić ii oczywiście ile ma kasy...

Edytowano przez lopol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Ja osobiście radził bym kupić coś używanego z wyższej półki. Za cenę tego pronara kupisz np:http://allegro.pl/fendt-410-vario-extra-stan-john-case-i2357840615.html Wg. mnie ten używany fendt będzie lepszy od nowego pronara.

 

@danieloz22 ten ciągnik ma tyle motogodzin że ci sie w głowie nie mieści, jest odpicowany i pomalowany nawet fotek ze środka nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11
Napisano (edytowany)

Zachodnie ciągniki może i są zadbane ale za to mają od cholery mth,zależy jak kto trafi ;)

Ciągnik ma być na 40ha,będzie pracował z takimi maszynami jak agregat uprawowo siewny 3m(brona aktywna rabe werk+siewnik nordsten),pług obrotówka 4 skiby (nie pamiętam modelu ani odkładni,ale nie są to odkładnie 45cm),gruber 3m,ogólnie będzie to główny koń pociągowy.

Ile wujek jest w stanie dać za ciągnik to dokładnie nie wiem,dzisiaj zapytam,ale coś tak w granicach ceny nowego Pronara

Edytowano przez bodzioszajs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

Może i by wujek poczekał ale nie wiadomo jak długo,aktualny główny koń pociągowy (914) zaczyna dość często zawodzić,nie wiadomo co może jeszcze sie w niej zepsuć,dostaje dość duży wycisk i teraz są efekty. I dlatego wujek chce ją zastąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrado343    0

Twój wujek powinien trochę pomyśleć nad wyborem traktora. Ja na swoim miejscu nie myślał bym o pronarze ponieważ to są słabe traktory (wolę już bardziej ursusy) Bardziej szukał bym używanych sprowadzonych z zachodu (z Francji lub

Niemiec ) Można wśród nich znaleźć prawdziwe "perełki" ja znalazłem świetnego jd 2850 z turem 80 km i swoja robotę robi lepiej niż setka naszego sąsiada ale wybór należy do ciebie i myślę że znajdziesz coś taniego co pomoże twojemu wujkowi w gospodarce na długie lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

a czy ursusy czasami też nie są już wysłużone bo ja myślę że swoje też maja przekręcone tak jak te z zachodu tylko trzeba dobrze poszukać i się znajdzie i z zachodu coś dobrego tylko jedna kwestia jaka kasa bo tu jest cały pic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

Ale na używkę wujek kredytu nie dostanie. Nowe Ursusy ? Przecież to już nie to samo Panowie,jak widze te ursusy typu 8014h to mam tylko jedno w głowie "to co było dobre,nigdy już nie wróci". Co prawda robią te większe z silnikiem deutza bodajże,ale to też już swoje kosztuje. Zetor forterra 125 tyś kosztuje 199 tyś z vatem,wole dorzucić 30 tyś i mam już NH T.6.150. albo jakiś większy model. Na razie czekamy na informacje czy wujek dostanie kredyt przed żniwami. Bo ta 914 to za dużo już nie zniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrado343    0

Ale na używkę wujek kredytu nie dostanie. Nowe Ursusy ? Przecież to już nie to samo Panowie,jak widze te ursusy typu 8014h to mam tylko jedno w głowie "to co było dobre,nigdy już nie wróci". Co prawda robią te większe z silnikiem deutza bodajże,ale to też już swoje kosztuje. Zetor forterra 125 tyś kosztuje 199 tyś z vatem,wole dorzucić 30 tyś i mam już NH T.6.150. albo jakiś większy model. Na razie czekamy na informacje czy wujek dostanie kredyt przed żniwami. Bo ta 914 to za dużo już nie zniesie.

Twój wybór jak chcesz nowy to bierz tylko najpierw z opiniami użytkowników sie zapoznaj na wszelki wypadek gdybyś miał jakieś problemy z wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Kiedys też byłem takiego zdania że tylko nowy ale na dzień dzisiejszy wole starszy z zachodu w lepszym wyposażeniu.Za jednego nowego mam 2 starsze i jak narazie żaden z nich mnie nie zawiódł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj