bel920

czy opłaca się kupić , czy nająć

Polecane posty

bel920    8

tak jak w temacie , mam pytanie czy opłaca się kupić sieczkarnie jednorzędową , na 7,5 ha kuku własnej , plus odrobek u sąsiadów za pomoc czyli dodatkowe 4 ha czy nająć samobierzną i odrobek odpada , ewentualnie moge świadczyć usługi transportem kuku . Proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

chyba lepiej wynająć , jeszcze kwestia jak kształtują się u Ciebie ceny wynajmu no i ile chcesz wydać na jednorzędówke


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli masz mozliwosc to lepiej najac. taniej (liczac wszystkie koszty), lepiej pociete i szybciej. tylko uslugodawca musi byc uczciwy, sieczkarnia ma byc w dobrym stanie, ostre noze, dobrze ustawiony zgniatacz ziarna, itp. warto dac nawet pozornie wiecej, ale za lepsza usluge, bo twoje zwierzaki to docenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseMx    0

jednorzędową długo się kosi jakieś 2 ha na dzień i ropa idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    477

no właśnie jak kolega wyżej napisał ropa droga a jeździć jednorzędową to spalanie będzie spore.A po za tym jak Ci się zepsuje to dodatkowe nerwy, a tak to najmujesz i problem z głowy.Wiem co piszę bo mam od 20 lat kombajn jak coś się zepsuje to nerwy itp.Ale w sumie swoje to swoje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dobra jednorzędowka też zrobisz dobra kiszonkę. My mamy pottingera gt ma ona cepy które rozwalają ziarno na miazge. Na długim polu zetnie nią do 3ha dziennie. Za usługę będziesz musiał zapłacić około 10tys. Jak masz czas i sąsiadów którzy ci pomogą to kup jednorzędowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

7 ha- 10 tys zł ? no to dowaliłeś :D się uśmiałem ..


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Polecał bym Ci kupić tą jednorzędówkę, paliwa może i spalisz niemało, ale wjeżdżasz w pole kiedy chcesz i jak chcesz, nie musisz nikogo prosić itd. A może zamiast jednorzędówki warto by było pomysleć o dwurzędówce, zawsze robota by szybciej szła i pytanie czy masz taki ciągnik żeby takie coś radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

1100zł/ha płacisz i pokazujesz gdzie jest kukurydza i gdzie ma być pryzma. Nic więcej cię nie interesuje. A w tym roku pewnie drożej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

1100zł/ha płacisz i pokazujesz gdzie jest kukurydza i gdzie ma być pryzma. Nic więcej cię nie interesuje. A w tym roku pewnie drożej będzie.

Ile??? U nas na Mazowszu po 800. Sieczkarnia John deer kemper 6 rzędów + 2 ciągniki z forshritami 10 ton. i Wszyscy tyle Biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

tak ale najmiesz sąsiadów odwieziecie ugnieciecie i za połowe ceny którą podałeś zetniesz, a dobra jednorzędówka nigdy nie dorówna dobrej samobierznej i to nawet nie podlega dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No u mnie ppodobnie. Ja biore 450zl/ha kosze claasem jaguarem 940 sieczkarnie użytkuje dopiero drugi rok.:). A co do tematu to lepiej Ci się opłaci wynajęcie sieczkarni niż kosić jednorzędową.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek420    3

gadek5228- teraz sieczkarni jest bardzo dużo i nie ma problemu z proszeniem się dzwonisz i przyjeźdżają. A wracając do jednorzędowej to odradzałbym kupno ponieważ zajmuje dużo czasu,a tak najmiesz sieczkarnie jeden dzień i masz z głowy. To u was trochę drogo biorą za cięcie bo tak jak u mnie to 400zł/ ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin6666    0

Panowie, piszecie bzdury, która samojezdna tnie dobrze i ma gniotownik dobrze ustawiony, ja jeszcze z taką się nie spotkałem podczas świadczenia usług przez kilka firm. Gniotownik nie jest skręcony bo to jest oszczędność paliwa, przy tej samej kasie za ha i nie wierzę w to co tutaj piszecie. Osobiście polecam rzędówkę, takiej sieczki jak po takiej maszynie nie zobaczycie z żadnej samojezdnej, nie mówiąc o roztrzaskanym ziarnie. Dzięki, pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Martin@ weź się nie ośmieszaj. To Ty powiieneś dopilnowac żeby sieczkarnia która przyjeżdża miala noże naostrzone i żeby gniotownik był skręcony. Klijent płaci i klijent wymaga. Jak bym Ci pokazał jaką ja robie sieczke to byś się ździwił i każde ziarne jest zgniecone!


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Tylko żeby się przy samobieżnej wyrobić to też trzeba mieć sporo sprzętu swojego i sąsiadów. Ja koszę jednorzędową 5 ha, bo nie mam możliwości żeby się wyrobić przy takiej maszynie i dobrze kopiec ugnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja sam mam zamiar (chcę)kupic sieczkarnię samobieżną a miałem w tym roku 8 ha czyli 8 tyś zapłaciłem na drugi rok 10 a może więcej więc pewnie kupie co swoje to swoje i jeszcze przyrobię .Co do jednorzędowej to niechcę nawet jej za darmo bo nie wybrażam sobie cięcia 8 ha- szkoda mojego czasu .Co byście doradzili za kwotę od 20 do 50 tyś ,jaka najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Jeśli chcesz iść na usługę to już lepiej nie szukać w kwocie 20 tyś.

Za 50 tysięcy możesz kupić już dobra sieczkarnie. Class serii 6XX . Mengele 6xxx, lub coś z JD. Obracając siew w tej cenie masz już maszynę wydajniejsza i nowszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

50000zł to dobrej przystawki nie kupisz. Nie mówiąc już o sieczkarni.

Ściąć aby ściąć, to nawet starą forschmitką się da, ale jaki mizerny efekt, to nawet nie będę wspominał. W przypadku karmienia wysokowydajnych krów (w okolicach 10000L) ziarno musi być zmiażdżone i praktycznie ześrutowane, a nie tylko "trącone". Zapomnij aby maszyna za 50000zł robiła taką kiszonkę.


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

FOX2 trochę przesadzasz bo cioł mi sieczkarnią wartą może 50 tyś a w sumie wycioł 140 ha i nikt złego słowa nie powie.Robotę zrobił lepszą jak ten co tnie nowym JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Witam. Czytam tak wasze wypowiedzi i troche się dziwie. Kosze kukurydze jd 7400, tnę zieloną na 15 mm suchą do 10mm , oczywiście gniotownik jest dokręcony jak tylko sie da (1 mm) inaczej na drugi sezon nie miał bym klientów. Żadna jednorzędówka nie zrobi tak dobrej sieczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj