Zaloguj się, aby obserwować  
g2osc

Instalacja pobierania wody do opryskiwacza

Polecane posty

g2osc    25

Witam

Proszę was o pomoc ponieważ mam stary opryskiwacz pilmetowski i szkoda mi go wykasować chciał bym przerobić pompę by pobierała wodę ze stawu, rzeki itd, założyć ją do zbiornika 1000l i podlewać nią wierzbę energetyczną (na niektórych ziemiach muszę ją podlewać). Stąd moje pytanie co trzeba dołożyć do niej by sama zaciągała wodę ??. Widziałem kiedyś jak gościu pobierał wodę z rzeki i bardzo mnie to ciekawi. Proszę o waszą pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli podlewanie będzie bez pompy tylko po prostu woda będzie lała się z beczki, to z jednej strony wąż ssawny do rzeki/stawu a wyjście pompy do wlewu zbiornika. Jeśli chcesz podlewać z pomocą ciśnienia pompy to ja bym to widział tak, że na wężu ssawnym zawór dwudrożny w którym byłaby mozliwość przełączania ssania z rzeki luz ze zbiornika, a na stronie wylotowej taki sam zawór i jedno wyjście na zbiornik a drugie na węże podlewające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Tak ale czy pompa bez przerabiania będzie zasysała wodę z kilku metrów poniżej?? Jak zrobić na początku żeby zassała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie dwie pompy takie jak pilmetowskie same zaciągały wodę z rzeki. Wąż miał z 8 metrów i do rzeki było z 3 metry niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7
Napisano (edytowany)

Każda pompa ma określoną maksymalną długość węża i głębokość z jakiej może pobierać. Wiadomo, że da radę ciągnąć nawet poza te wskazania, ale wtedy siadają membrany i zaworki.

Edytowano przez maniek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Dzięki wam za pomoc teraz to już pójdzie mi z górki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj