Madzia20

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt

Polecane posty

Madzia20    16

Z ciekawości zapytam kolegów i koleżanki jak tam wasze protokoły z gmin o wymarznięciach? I te całe 30% aby ubiegać się o kredyt (jak będą)

Ja dopiero dzisiaj odebrałam swój i rodziców i wyszło mi 32,70% a rodzicom zaledwie 17%.

Pięknie wyliczyli sobie strat po 30,40% dochód ze świnek i kredytu rodzice nie dostaną chociaż musieli przesiać każdy ar pszenicy.

 

U mnie aż tyle przesiewów nie było a mam te 32 % :)

 

 

Po tym jak wszystko przeanalizowałam to wychodzi na to że żeby załapać się na te 30% to trzeba mieć wszystkie uzytki orne zasiane czymś na czym była strata po te 30,40% i nie mieć do tego żadnych hodowli.

 

Rodzicom z samej pr roślinnej wyszło 28% (więc nawet nie mając trzody by się nie załapali)a wszystko przesiali, tylko że w całym areale 1ha było UZ i 3haziemniaka na których szkód nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A do jakiej to kwoty jest i na ile lat i ten kredyt można na każdy cel wykorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie w gospodarstwach, gdzie przesiane było 100% ozimin, które stanowiły 100% powierzchni użytków rolnych straty wynoszą ok 33%, więc nie mam pojęcia jakiego oni użyli algorytmu, przy ostatniej powodzi też nieźle nakombinowali, ale przynajmniej wynik był czytelny, a teraz na protokole brakuje podstawowych danych, na których oparto wyznaczenie strat

 

jakie rodzaje wsparcia są teraz dostępne? poza pomocą de minimis z ARiMR oraz ARR (dopłata do materiała siewnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

23 ha rzepaku do zaorania i 22 z 45ha pszenicy i tylko to mialem<na papierze> , czyli 45ha z 68 wymarzlo i mi wyliczyli 21% start , wiec nie wiem jak oni to licza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Podobnież na 1 ha maksymalna strata to 40% czyli jak do teraz miałem 90% to zrobią 40%???, ale na jutro jestem umówiony w ARiMR na jakąś poprawkę więc wieczorem napiszę.

 

 

Trzeba było podpisać dodatkowe oświadczenie odnośnie kredytów z dofinansowaniem ARR i ulg budowlanych i z tytułu zakupu ziemi, wszystko dotyczyło 2 lat do tyłu (wydanych decyzji/umów).

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@strzechu to o Tobie tutaj piszą? http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/aktualnosci/ministerstwo-lagodzi-sposob-wyliczania-strat-po-wymarznieciach,37042.html podobno mają zwiększyć straty z 40 na 50%, u mnie w gminie na pomoc łapie się 40 rolników (czyli 100% ozimin i 100% przesiewów),

 

jakich oczekują od Was prowizji w bankach? u mnie 2%, więc chyba uciekam do konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Tak , ja pozwolilem sobie napisac do agrofoto.pl

Podobno po zmianach sie lape i mam 34%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Byłem po piwku więc pisałem swoje żale , niespodziewałem sie że wszystko zamieszczą.

Generalnie byłem bardzo zdziwiony że najpierw wyliczyli mi 21% a teraz jestem jeszcze bardziej zdziwiony że mam teraz 34% . A zwiekszeniu ulegl wskaźnik kosztów z 40% na 50% .

Nie wiem skąd oni te procenty biorą.

A co do działania 126 to nie wiem nic oprocz tego że ma być , że trzeba spełnić próg 30% i że 130% kwoty strat to max pula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z tego co pamiętam przy 126 po powodzi wymogiem były straty w majątku trwałym na poziomie co najmniej 10 tys. zł, dlatego powodzianie zatapiali później wyratowane maszyny, także przy ujemnych skutkach przezimowania może być ciężko, chociaż z drugiej strony jakiś drogi traktor też mógł źle przezimować, ale wszystko przed nami; najdziwniejsze jest jednak to, że przy zwiększeniu poziomu strat o 25% Tobie podskoczyły one o ponad 50%, więc chyba musiało zmienić się coś jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Z majatkiem trwałym może być ciężko aby ucierpiał od skutkow złego przezimowania - a jak juz to przez niedbalstwo.

Tobie rozumiem wymarzło 100% ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

 

Trzeba było podpisać dodatkowe oświadczenie odnośnie kredytów z dofinansowaniem ARR i ulg budowlanych i z tytułu zakupu ziemi, wszystko dotyczyło 2 lat do tyłu (wydanych decyzji/umów).

masz na mysli zalacznik 19 do "Zasad udzielania jednorazowej pomocy finansowej"?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mi rzecz jasna wymarzło 100%, a już trochę tematu liznąłem przy okazji ostatniej powodzi, gdzie ze względu na lenistwo pracowników UG wyszacowali mi 29% szkód

 

a Sadek to chyba traktował o informacji dotyczącej otrzymanej pomocy publicznej dla teko samego kosztu kwalifikującego się do objęcia pomocą, podobnej jak składa się wraz ze wnioskiem o dopłatę do materiału siewnego (chociaż nie wiem czy w jakimkolwiek przypadku taka pomoc publiczna mogła być przyznana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Chodziło o to czy w ciągu ostatnich 2 lat nie otrzymałem/otrzymałem w jakiej wysokości dopłaty do kredytu z dopłatą ARR i ulgi w podatku rolnym z tytułu zakupu.

 

Dziś przyszła decyzja 5,31 ha * 90 % = 4,77 ha straty * 100 zł/ha = 477 zł do wypłaty.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

na jakim formularzu to oświadczenie? i co mają wspólnego te formy wsparcia ze sobą i z tą pomocą de minimis, poza tym, że ARiMR ją wypłaca i dopłaca również do odsetek przy kredytach preferencyjnych? chyba, że faktycznie dotyczyło otrzymanej pomocy z ARR, ale dotyczącej materiału siewnego oraz pozostałych pomocy deminimis, do których pasuje 2 letni okres

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

i jak wygląda u Was sytuacja? czy ktoś otrzymał jakiekolwiek wsparcie i czy wiecie jakie ostatecznie będą jego formy poza pomocą de minimis z ARiMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj