MazurTOP

Jaki gruber do Ursusa 1224

Polecane posty

MazurTOP    2

Witam!!!!

 

Mam pytanie jaki ursus da rade jeździć po górach z agregatem czynnym i siewnikiem

ziemie mam cieżkie i góry strome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

A chodzi ci o nowy traktor czy używany i za jaką cenę? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A czemu akurat Ursus?? Nie myślałeś o innej marce?

I po co zakładałeś 2 taki sam temat dotyczący tylko innego ciągnika nie mogłeś się zapytać w poprzednim??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

4 cylindrowy na pewno nie da rady. (Za mało koni i za lekki) Więc pozostaje już tylko seria 6 garowa. Czyli np 1224 lub 1614 itp. Albo Zetor 12145 lub 16145.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Po twoich górach tylko 1614 albo 1634 lekko nie bedzie miał z agregatem sie wgramolic pod góre ale zawsze bedzie miał lżej niz 1224 czy inny bez turbo


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

U1224 będzie mocno stękał, w rototilerze po górach idzie ale cały czas się za nim chmurzy, 1614 lepiej się sprawdza, czyli tak dla spokojnej pracy dobra byłaby jakaś szóstka z turbinką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To niby te same ciągniki ale 1634 lubi się psuć zwłaszcza skrzynie.Koło mnie są 4 pracują od 60 do może 100 ha i wszystkie miały robione skrzynie a wyjątek to 1634 mojego teścia bo tylko przodu nie miał robionego a ma 6 tyś i naprawdę dba a wygląda jak nowy.W spółdzielni jest 1614 z 96r ma ponad 10tyś i tylko żółwia pospawali na początku i małe problemy z silnikiem.A mieli 1734 to była porażka.

1634 ma fajną kabinę wysoko się siedzi i wszystko widać.

Sąsiad ma 130ha ma dwie 1614 [jednego składaka z nowych części drugi przeróbka z 1014]jedną 1634 i NH 170km.1634 sprowadził z Niemiec i też skrzynie robił pozostałe nic.Więc tez bym ci radził 1614.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasko1980    0

witam mam u1224 bez turbiny Jaki glebosz pociągnę? . Mam ziemie 2 klasy głównie ILY i MADY. Pomożecie coś w tym temacie? Ile glebosz może wejść w ziemi w na takich glebach? Jaki jest przelicznik na 1 ząb-chodzi mi o liczbę kucy

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

10 lap :lol: chyba koleg onie wiesz o czym piszesz

3 lapy do ok. 100KM, 5 lap to juz trzeba min. 150

na jeden zab ok. 25-35KM

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasko1980    0

teraz myślałem o 3 lub 4 łapach Kolego IZYDOR 6280 masz takie ziemie jak ja? poprzedni kolega się pomylił pisał o gruberze

 

ile łapa wejdzie w ziemie? Oglądałem glebosza to miał łapę ok 80 centymetrów , niby wytrzymałość jej jest po ramę.ale nie bardzo w to wierze Na lekkich glebach to może prawda Ale co z madami i Ilem Próbował ktoś?jak to się sprawdza?

Nie piszemy posta pod postem

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

znajomy na czarnoziemach zetorem forterrom 110km daj unie kret po samą rame a teren górzysty


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tym się nie sugeruj, czarnoziemy są lekkie w uprawie.

Na Twoim miejscu biorąc pod uwagę jakie masz gleby nie zdziwił bym się gdyby 12 w warunkach suchych stękała przy 3 łapach, a na mokrych nie miała by uciągu w 3 łapach. Radze spytać się opinii @brzozak2, on też ma "ekstremalne" gleby. Ja bardziej zagłębiać się nie będę ponieważ 80% moich gruntów głębosza nie wymaga :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gruber Kverneland 5 łap do ciagnika John Deere 280 KM i bardzo ciężko miał, głębosz ma możliwość pracy do 70 cm,oraz szerokie podcinacze. Jako zabezpieczenie służy 13 resorów HD na każdy ząb. Pola w gospodarstwie uprawiane są bezorkowo na pow. ok 600 ha, gleba bardzo ciężka rędzina, południowo -wschodnie rejony woj.lubelskiego , przy granicy z Ukraina.Na polach dopiero pierwszy raz było głęboszowane. http://www.tabor24.pl/KVERNELAND-CLE-Glebosz-2005-maszyna-rolnicza/o/126080 tak wyglądał ten głębosz.

Wracając do twojego pytania to w pierwszym roku używania głębosza zapotrzebowanie na jeden ząb przy głębokości ok 50 cm może wynieść ok 40 KM, w kolejnych latach powinno być lżej.@ milanreal1 nie zaleca się głęboszowania gdy gleba jest wilgotna bo zabieg nic pożytecznego nie przyniesie.

Edytowano przez grzesiu09091987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasko1980    0

kolego GRZESIU09091987 co ile lat gleboszowac? Przekonales mnie do 3 lap Mam koszczke na polach -RDEST z tego co wiem ma on korzen do 4 metrow.Oram raz w poprzek raz... ale to niepomaga Pozatym sa tez torfowiska i mokradla.Sprzet ok ale ja go moim 1224 nawet niepodniose

Edytowano przez yasko1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz100
      Witam chciałbym zmienić paski klinowe od napędu alternatora wentylatora w ursusie 1614 rocznik 1999 ten ze ściętą maską. Stare są strasznie rozciągnięte. Tata wymieniał je kiedys lecz uważam ze sa za małę nie do końca to co powinno być choć nie wiem tego. oznaczenie tych starych to Z1250 ld10x1226. Moje pytanie czy takie powinny tam być czy inne? ktoś moze podpowie? Znalazłęm te mocnijsze z morgi na necie oznaczenie ich to SPA- 1257 ich szerokosć to prawie 13mm a te stare maja 10mm czy to jest duża różnica i będzie to pasować ? Jakie tam orginalne paski były montowane? Czy te co posiadam są dobre czy jednak zbyt małe? Wydaje mi sike że są zbyt bardzo wciete w koła pasowe choc możę ze starości już sie wytarł nie wiem. Dodam iż mam alternator i koło pasowe od wentylatora na dwa paski są tam dwa paski nie jeden.
    • Przez TwojaBabcia
      Witam
      Jaka ilość oleju silnikowego wchodzi do ursusa c385 by była prawidłowa na bagnecie. ?
      Pytam ponieważ u mnie według mojego bagnetu prawidłowy stanu oleju wynosi 15 litrów. po wymianie 
      Mechanik mówi że to o wiele za dużo , i mam dylemat, i chciałbym spytać  się innych użytkowników c385, jaka jest u nich odpowiednia ilosc oleju silnikowego.  
      Pozdrawiam Artur 
    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj