dziejko86

Kosiarka rotacyjna wymiana oleju i jaki olej???

Polecane posty

dziejko86    0

Witam ostatnio pomyslalem o wymianie oleju w mojej kosiarce poniewaz juz 2 sezon nie wymianiany byl i nie moge znalesc jak ten olej spuscic z kosiarki.... i tak samo sie zastanawiam jakim olejem najlepiej ja zalac od nowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A ile kosisz rocznie trawy? Jak nie za wiele to nie ma sensu wymieniać oleju po dwóch sezonach bo nie jest aż tak zużyty ale to tylko moja opinia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Najlepiej jakiś przekładniowy.Niektórzy mieszają smar z olejem.A od spuszczania powinien być jakiś korek.Jak nie to wylewasz ręcznie :ph34r::)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemexxx    10

ja tam do swoich kosiarek zawsze nalewam stary, silnikowy od traktora... i chodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

my tez.

nie wiem jak w nowych, ale w starych nie bylo zadnego spustu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko86    0

Moja jest z 2009r. i wlasnie nie ma zadnego spustu... :mellow: Rocznie kosze okolo 6ha... czyli co trzeba odkrecic ta pokrywe cala i od gory jakos "wyciagnac " ten olej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

JA mam wiraxa i od nowości (2004) raz tylko zmieniałem.

Kosze 4 h łak i poplonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

olej przekładniowy transol 300 lub gęściejszy

jest w sprzedaży olej dedykowany do kosiarek rotacyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwardia    0

Nie do końca wiem o jaką kosiarkę Ci chodzi, ale jeśli jest to kosiarka bębnowa to nie wymienia się w takowej oleju. Nawet producenci nie przewidzieli w niej takiej opcji-brak jakiegokolwiek spustu. Nowe kosiarki są zalane jak to powiedział przedmówca transolem (często jeszcze rozmieszanym ze smarem przekładniowym), który przez naprawdę długi okres czasu zachowuje swoje właściwości smarujące. Można to sprawdzić wkładając do odpowietrznika w korycie jakiś drut i nabierając odrobinę oleju. Jeśli jest jakby to powiedzieć "wodnisty" bądź wyczuwasz opiłki to można myśleć o wymianie. Najprostszym i najszybszym sposobem jest odkręcenie wszystkich śrub z koryta, zdjęcie pokrywy przechylenie kosiarki i wylanie zawartości. Możesz też sprawdzić wtedy czy nie ma ewentualnych luzów na wałku łączącym słupice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko86    0

Dzieki koledzy za pomoc.... Bo wlasnie tez sie zastanawialem ze skoro nie ma spustu to nie wymienia sie go zbyt czesto.... Sprawdzalem stan oleju i jest zgodny z tym co w instrukcji , nie jest wodnisty ani nie ma w nim opilkow... tak ze pewnie jeszcze go zostawie na ten sezon. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ile wejdzie ? To zależy od kosiarki. Mniejsze, większe koryto. Jeśli wlewać to pewnie tak aby tryby zostały zanurzone w oleju.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter161    3

Mam pytanie ile wchodzi oleju do kosiarki rotacyjnej polskiej 1,8m ( famarol słupsk). Dodam, że kosiarka ma okolo 30 lat. Albo jak sprawdzić poziom oleju. Proszę o szybką odpowiedź.

Szukałem i nie znalazłem innego podobnego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Olej włóż drut przez odpowietrznik i zobaczysz jak na miarce silnika ile go tam jest. Wchodzi ze 3.5-4 litry. Najleiej zmieszać ze smarem do łożysk to unikniesz wycieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Od 1.5 do 3 cm licząc od dna tak pisze w instrukcji dla 1.65 to i w 1.8 pewnie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Sąsiad do swojej 1,65 napchał chyba 12 kg towotu po pierwszym sezonie , a ma ja już kupe czasu pewnie od 87 roku tak jak ciągnik. Kosiarka dziabie rocznie pewnie lekko 10 ha albo lepiej i do tej pory nie ma żadnych wycieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter161    3

Dobra dzięki za pomoc. Właśnie jak włożyłem drut to było 3cm od dołu. Teraz tylko napcham troche towotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja leję Transol też jest bardzo gęsty i wycieki są tylko minimalne.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Delbeta
      Jaki płyn lać do wspomagania, tego zbiornika z przodu ciągnika w belarus 952. 4 ?
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez Misiek666
      Jak dotąd koszę łąki (15 ha) wiraxem 165 + c330 ale już szlag mnie trafia. Głośno, wolno I mało mocy. Szukam kosiarki do MF 3060, problem w tym, że łąki (a raczej łączki) to tragedia. Wąskie, miedze, nierówne, męka. Myślę nad dyskiem ~200cm (lely czy fella mają 205, reszta firm chyba większe?) najlepiej z kondycjonerem.
      Myśleć dalej nad dyskiem czy wziąć większy złom typu wirax 185? Poradzi ktoś?
    • Przez jarx08
      jaki olej wlać do skrzyni Jd 6810?
      czy po wymianie wymagana jest jakaś kalibracja?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj