romex23

TEDEX Olej hydr- przekładniowy

Polecane posty

romex23    28

Mam takie pytanie , co sądzicie o tym oleju TEDEX AGRA STOU 10W-30 API GL-4 API CG-4/SF . Czy mogę go zalać do ciągnika Lamborghini R3 85 T. Jakie są wasze opinie , czy polecacie coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak cenowo wychodzi ten olej? chcesz zmienić olej czy dolać? Jeśli ten olej to coś podobnego do agrol U na którym też jest napisane że jest klasy UTTO, to zmień filtry i dalkej jeździj na tym co masz w skrzyni, a zmienić to lepiej na taki jak zaleca producent czyli sdf 10w30 po 20zł/l olej w skrzyni zmnienia się raz na 5 lat więc dużo nie oszczędzisz, a podobno ten sdf ma jakieś specjalne dodatki dla sdf-ów tak mi coś tłumaczył serwisant że jak zmieniać na coś innego to nie ma sensu że zamiennik tego oleju innego producenta na pewno nie będzie tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

to ze tak gadal serwisant sdf to nie znaczy ze to jest prawda:) z tego co napisales to wrecz ewidetnie zalatuje to sciema, a qrde olej po 20zl za litr to sporo konkurencja wypada lepiej, to ze ty kolego wymieniasz olej raz na 5 lat to nie znaczy ze wszyscy tak moga, u mnie 1000mth wypada co 3 lata, u znajomego ktory ma 3 ciagniki (100-140km)co 2 lata. w ostatnie lato zalal wszystkie silniki i skrzynie tedexem ktory to jest po 13zl brutto , na razie wszystko smiga, a roznice to sam sobie kolego ferdek wylicz, tymbardziej na te twoje 5 lat x3 ciagniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh ja mam już 1700mtg po 3,5 roku kogo nie zapytam to się śmieją po co zmieniać olej w skrzyni a znajomi mają w sdf-ach po 3-4 tyś mtg z półbiegami itd, także nie jestem odosobnionym przypadkiem, te 200-300zł raz na kilka lat mnie nie zbawi zwłaszcza tym bardziej że byle pierdułka do tego ciągnika kosztuje w setki i tysiące pln-ów, także spokojny będę jak zaleje to co serwis zaleca

ps. jakim kluczem odkręcić spust oleju jakiś ampul ogromny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Żarówki, filtry i inne pierdoły tez można kupować w serwisie płacąc dwa razy drożej :)

W instrukcji jest napisane jakiej jakości mają być oleje ale nie ma napisane marki więc nie ma przymusu kupowania w serwisie.

A większość znanych producentów olei ma wyroby bardzo zbliżonej jakości różniące się tylko ceną w zależności od marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Żarówki, filtry i inne pierdoły tez można kupować w serwisie płacąc dwa razy drożej :)

W instrukcji jest napisane jakiej jakości mają być oleje ale nie ma napisane marki więc nie ma przymusu kupowania w serwisie.

A większość znanych producentów olei ma wyroby bardzo zbliżonej jakości różniące się tylko ceną w zależności od marki.

Moje doswiadczenia z serwisem - bylem u 3!!! dilerow i zaden nie byl mi w stanie powiedziec jakie oleje stosowac. Na stronie fuchs.pl mozna sobie dobrac. Na shell.pl nie ma juz starszych DF. Filtry - man.pl Nie radze zmieniac oleju na lepszy bo to sie moze skonczyc remontem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Moje doswiadczenia z serwisem - bylem u 3!!! dilerow i zaden nie byl mi w stanie powiedziec jakie oleje stosowac. Na stronie fuchs.pl mozna sobie dobrac. Na shell.pl nie ma juz starszych DF. Filtry - man.pl Nie radze zmieniac oleju na lepszy bo to sie moze skonczyc remontem :o

remontem skrzyni tak? a co lać w przedni most jeśli w instrukcji jest napisane to samo co w skrzyni czyli UTTO, a w serwisie już nie polecają utto tylko jakiś 80w90 a w skrzyni mozna zamiennie lać STOU zamiast UTTO jeśli było utto i to zalecał producent

czy tedex stou jest lepszy od tedex utto? bo tak stwierdzili w fino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

remontem skrzyni tak? a co lać w przedni most jeśli w instrukcji jest napisane to samo co w skrzyni czyli UTTO, a w serwisie już nie polecają utto tylko jakiś 80w90 a w skrzyni mozna zamiennie lać STOU zamiast UTTO jeśli było utto i to zalecał producent

czy tedex stou jest lepszy od tedex utto? bo tak stwierdzili w fino

Przedni most - EP olej przekladniowy SAE 90 specyfikacja API-GL 5 (MIL-L-2105 B)

 

remontem skrzyni tak? a co lać w przedni most jeśli w instrukcji jest napisane to samo co w skrzyni czyli UTTO, a w serwisie już nie polecają utto tylko jakiś 80w90 a w skrzyni mozna zamiennie lać STOU zamiast UTTO jeśli było utto i to zalecał producent

czy tedex stou jest lepszy od tedex utto? bo tak stwierdzili w fino

Przedni most - EP olej przekladniowy SAE 90 specyfikacja API-GL 5 (MIL-L-2105 B)

 

remontem skrzyni tak? a co lać w przedni most jeśli w instrukcji jest napisane to samo co w skrzyni czyli UTTO, a w serwisie już nie polecają utto tylko jakiś 80w90 a w skrzyni mozna zamiennie lać STOU zamiast UTTO jeśli było utto i to zalecał producent

czy tedex stou jest lepszy od tedex utto? bo tak stwierdzili w fino

Przedni most - EP olej przekladniowy SAE 90 specyfikacja API-GL 5 (MIL-L-2105 B ) Zamiast usmieszkow ma byc B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ok lepszy jest stou czy utto, w modelach kilka lat starszych według tabel producentów olejów i chyba tak było że w skrzyni powinien być stou to jest w df agroplusach i innych starszych a agrofarmy i nowe agroplusy zalecane mają utto, obiło mi się o uszy że stou jest lepszym olejem czy tak jest czy df do nowszych modeli zalecał by słabszy olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

ok lepszy jest stou czy utto, w modelach kilka lat starszych według tabel producentów olejów i chyba tak było że w skrzyni powinien być stou to jest w df agroplusach i innych starszych a agrofarmy i nowe agroplusy zalecane mają utto, obiło mi się o uszy że stou jest lepszym olejem czy tak jest czy df do nowszych modeli zalecał by słabszy olej?

Moja generalna zasada jest - nienaprawiac rzeczy, ktore sie nie zepsuly - jesli producent zaleca stou i taki byl stosowany, i to funkcjonuje, to po co to zmieniac? Lubisz ryzyko? I ew. koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ok lepszy jest stou czy utto, w modelach kilka lat starszych według tabel producentów olejów i chyba tak było że w skrzyni powinien być stou to jest w df agroplusach i innych starszych a agrofarmy i nowe agroplusy zalecane mają utto, obiło mi się o uszy że stou jest lepszym olejem czy tak jest czy df do nowszych modeli zalecał by słabszy olej?

A co to znaczy , że stou jest lepszy od utto? Stou i utto nic nikomu nie mówi, bo to tylko określenie zastosowania oleju, a nie jego właściwości temperaturowych, czy specyficznych smarnych.

Rozumiesz o co wogóle chodzi ze stou i utto?

Możesz zalać skrzynię np takim Mobilfluid 424 który nie jest ani stou, ani utto a normę DF dla twojej skrzyni spełnia

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A co to znaczy , że stou jest lepszy od utto? Stou i utto nic nikomu nie mówi, bo to tylko określenie zastosowania oleju, a nie jego właściwości temperaturowych, czy specyficznych smarnych.

Rozumiesz o co wogóle chodzi ze stou i utto?

wiem o co chodzi stou to do silnika i do skrzyni utto universal transmision oil olej przekładniowy a pytam o to czy olej 10w30 stou i utto bedzie miał lepsze właściwości ceny są podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a dlaczego ma mieć lepsze, albo gorsze właściwości właściwości??? Oleje te mają tylko węższy lub szerszy zakres stosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to czym się różni utto 10w30 akrosa czy fusch-a od utto z orlenu czy tego tedex-a kiedyś rozmawiałem z pewnym przedstawicielem jakiejś hurtowni olejii to coś tam z dodatkami że orlenowskie to odpowiedniki platinum powinno się lać zamiennie za oleje sdf heh co firma to inne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj