przem

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone]

Polecane posty

Wojtek    3

ja słyszałem ze monza do ursusa  wsawić taką skrzynie  w której na  reduktorze bedzie wteczny polowe szosowe i szosowe szybkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Ciekawe czy można ją kupić ;Dnajlepsza jest tradycyjna przeróbka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja mam 914 ze skrzynia która wyciąga 38 km/h prz 2400 obr na kołach 18.4/34. Zima tego roku mechanik robił mi w skrzyni łożysko bo juz było podjechane, wzmacniacz momentu bo też był wyjechany i przy okazji jak była skrzynia rozryta zrobił mi szybka skrzynię. Mam wymienione wszystkie tryby. Cena ich to około 1000 zł. Ale przez to mam trochę poprzestawiane prędkości na 1 i 2 i jest mniejsza dziura pomiedzy 2 a starą 4 a nowa 3. Jak ta zmiana przełozyła się na prędkości pracy wydaje mi się że brakuje trochę mi tej starej 3 przy turze ale jak masz sprawny wzmacniacz momentu to bedzie OK. W transporcie się przydaje. Jak kolega który założył ten wątek ma 1014 to nie odczuje dużej różnicy bo moja 914 na najszybszym biedu przy obciażeniu górkę zaraz odczuje.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

to teraz masz 3 biegiTo jakby przerobić skrzynię na szybką w ursusie 1614 który fabrycznie ma 3 biegi to nadal miałby 3 biegi?Ile jechałby u 1224 na szybkiej skrzyni(on ma taką skrzynię jak 914 tylko większe koła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lacznik78    0

ja mam 1201 sprowadzonego z danii

wlasnie zamierzam go rozebrac w najblizszym tygodniu bo zakladam przod (most juz jest, teraz jeszcze tylko sprzeglo i wal)

brzmi zachecajoco ta szybka skrzynia, tylko nie wiem czy sie cos poprawi bo moj teraz prawie 40 smiga (jak jade zanim samochodem to przekracza mi 40  w aucie) a  za mf 3610 kumpla jakos nadazam

moze to dlatego ze mam kola 18,4 x 38 i na obroty wkreca sie niesamowicie (chyba jest podstawiony na pompie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol5    0

a moze wiecie co trzeba zrobic by 2812 z 38KM podkrecic do 47 tak jak ma 3512?i ile to moze kosztowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4
ja mam 1201 sprowadzonego z danii

wlasnie zamierzam go rozebrac w najblizszym tygodniu bo zakladam przod (most juz jest, teraz jeszcze tylko sprzeglo i wal)

brzmi zachecajoco ta szybka skrzynia, tylko nie wiem czy sie cos poprawi bo moj teraz prawie 40 smiga (jak jade zanim samochodem to przekracza mi 40  w aucie) a  za mf 3610 kumpla jakos nadazam

moze to dlatego ze mam kola 18,4 x 38 i na obroty wkreca sie niesamowicie (chyba jest podstawiony na pompie)...

A jaki masz układ biegów pod wzgledem prędkości bo to jest normalna skrzynia

1  3

2  4

czy taki (to jest układ szybkiej skrzyni)

1  4

2  3


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0
w takim razie pewnie samochod oszukuje....

pewnie jak jakiś kadet czy astra 1 lub stara vektra to oszukuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oli007    0

To panowie możecie już skonkretyzować?? może jakieś katalogowe części które są potrzebne?? Chce przerobic 12045 bo i tak musze do szkrzyni zajrzeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Musisz wymienić wałek którym idzie 4 bieg i tryby 3 biegu bo nimi osiagniesz wiekszą predkość. Możesz wymienić trybiki 1 i2 biegu aby mieć trochę bardziej dopasowane przełożenia. Przęslij mi na meila swojego to podeslę ci skany stron katalogu.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

lov rider muwiłes ze 4 i 1 bieg jest taki sam ja w swoich odczuciach zauwazyłem ze na 4 moje ciutke szybciej jedzie potem do redukcji w ciazkich robotach jest 1 szosowa i 3 polowa a i nawet jak by była ta sama predkość to inne przełozenie i wychodzi ze na 1 szosowej silniejszy jest niz na 4 polowa ale i tak najwygodniej jest na 4 polowej jakos leci szybciej odczuwam to ja i odczuwa to mój ojciec na 1 jest przy wolny np w pługu chyba ze ciazka zienmia to w tedy sie wybiera miedzy 4 polowa 3 polowa albo 1 szosowa najszybciej na 4 polowa potem 1 szosowa i najwolniej na 3 polowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

wuja ma w ursusie 912 skrzynie przerobianą mówi że 40km/h bez problemu jedzie nawet moze troszke wiecej ale musi być dobra droga bo jak nierówna to ciezko jechac szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3
@arassso ty bo masz w swoim skrzynie 25km/h a ja mam u siebie 30km/h

 

 

no mam 25 ale jak holowalismy samochód to wyszło ze max wycisne z niego 32 na godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Odświeżam temat

Właśnie odebrałem 16 od mechanika przerobił mi skrzynię biegów na tzw. szybką przy 2 tyś obrotów silnika jedzie 40 km/h. nie wiem jeszcze jak będzie się w polu spisywał bo do orki trzeba poczekać jeszcze jakiś czas ale wychodzi na to ze 1 szosowa będzie w sam raz. Inaczej są poustawiane biegi a dokładnie 3 i 4 zamieniła się miejscami. Jednak mam takie odczucie że obecna 3 jest mimo wszystko nieco szybsza od 4 tej z przed zmian. Natomiast na 3 czyli na obecnej 4 jedzie przeszło 40 km/h.

Zmianom uległo również skręcanie zostało przerobione na orbitrol oraz oszlifowano wal korbowy co poprawiło ciśnienie smarowania. Pozostał tylko facelifting ale to może zimą zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Mam ursusa 902 i 1134. w 902 nie mam półbiegów a w 1134 mam i prawde mówac do tarnsportu szybsza skrzynia jest lepsza a do pracy w polu wole te stare ursusowskie skrzynie, bez półbiegów w ursusach ..34 to byłby koszmar na polu poprostu jest duza róznica przełozen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrubyC330    0
Skrzynia '35' koła 18.4-34 2200obr/min

 

1 I 3,14

2 I 5,03

3 I 8,00

4 I 12,00

1 II 10,00

2 II 16,00

3 II 25,51

4 II 36,00

 

Tak mniej więcej to wygląda.

 

Skrzynia '30' (tragedia =( )

 

1 I 2,66

2 I 4,20

3 I 7,66

4 I 8,83

1 II 8,88 JA BYM COŚ TU WIĘCEJ DOŁOŻYŁ

2 II 13,99

3 II 25,51

4 II 29,40 I NA DOKŁADANIU SKOŃCZYŁ TU

 

Skrzynia '25' ( 3 biegowa)

 

1 I 2,97

2 I 4,85

3 I 8,13

1 II 9,33

2 II 15,21

3 II 25,51

 

 

Przepraszam, że odświeżam stary temat ale nie dawno dołączyłem do grona AgroFotowiczów, i interesuje mnie no bardziej mojego wujka przeróbka całej tej skrzyni i tak jak zaznaczyłem na czerwono 1 jest za wolna i to dużo powinna być przynajmniej o 3 szybsza następnie przyśpieszyć ok 2-3 trójkę a następnie dorzucić ok 4 - 5 do czwórki co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Wydaje mi się, że wystarczy zmienić jedynie koła zębate IV biegu i będzie lux, zresztą co tu gadać, może niedługo będę wiedział :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi mechanik przerabiał skrzynie na szybką. Miałem wolną skrzynie 4-biegową. Teraz na 2000 obr/min jade ok. 40 km/h. Wymienili chyba jeden wałek i dwa koła zębate - koszt ok 1200zł. Z tego co wiem skrzyni 3-biegowej sie nie przerobi. Dlatego w 1614 jest to problem i ja załatwiłem sobie szkrzynie 4-biegową..

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A z czego mechanik wziął te tryby ? Przecież najszybsza fabrycznie montowana skrzynia miała 35km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

mam takie pytanie i to pilne jest dosyc: jaki olej powinien być w skrzyni biegow w 385? wiem że hipol ale nie wiem o jakiej lepkości. aha no i sory że tak ni z gruszki ni z pietruszki z tym wyskakuje ale to mi niezmiernie potrzebne po awarii wywrotki. z góry dziękówa!


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
A z czego mechanik wziął te tryby ? Przecież najszybsza fabrycznie montowana skrzynia miała 35km/h

A z kosmosu ;)

 

 

przy kołach 18.4R34 i 2200 obr/min 36km/h

 

ale już dla kół 20.8R38 i 2450obr/min tak bliżej 45km/h

 

a dla kól 20.8R42 niewiele do 50km/h będzie brakowało........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj